N a Projektor Hitachi PJ-TX100

bbxx

New member
Witam

Mam juz N-ke, jednak...

dziala via scart-video

natomiast

component - component

dziala, wykrywa rozdzielczości i odświeżanie, jednak obraz jest tak ciemny ze ledwo co widac i wszystko prawie na czerwono lub na niebiesko (w zależnosci od podłączenia kolorów).

hdmi - dvi

no niestety, brak sygnału dvi

specyfikacja projektora:
http://www.hitachi.us/tv/browse/lcd_projec...r/PJTX100.shtml

Inputs/Outputs
– DVI-HDTV Input: 1
– D-Sub 15 RGB Input: 1
– Wideband Component Video: 1
– S-Video Input: 1
– Composite Video Input: 1
– RS-232C Control Interface: 1

Powstaje pytanie, czy uszkodzony jest projektor, czy zestaw N. Kabel component raczej jest ok, bo podłączyłem inny droższy i ten sam efekt.


 

bbxx

New member
drosophilia napisał:
prawdopodobnie wszystko jest ok, zarowno z projektorem jak i przewodem. Poustawiaj po prostu sygnal video w projektorze na odpowiedni i juz.

No niestety. Próbowałem wszystkiego w menu projektora. Niestety efekt ten sam, jakby brakowało składowych koloru.

Moze jest jakies ukryte menu w tunerze n pozwalajace puszczac odpowiedni sygnal Component do tego sprzetu ?
 

mirzaw

New member
Miałem podobny problem z projektorem SONY ...
U mnie w menu (projektora) znalazłem funkcję zmieniającą rodzaj sygnału podawanego na wejście component. Wybrałem DTV YPBPR (mam jeszcze DTV GBR, COMPONENT, COMPUTER) i wszystko śmiga jak należy.
 

Mazoku

New member
No niestety. Próbowałem wszystkiego w menu projektora. Niestety efekt ten sam, jakby brakowało składowych koloru.
Ustaw wejście component na YPbPr i podłącz kable w odpowiedniej kolejności. Powinno działać. Jeśli nie, to jest to jakiś problem z projektorem.
 

bbxx

New member
Mazoku napisał:
Ustaw wejście component na YPbPr i podłącz kable w odpowiedniej kolejności. Powinno działać. Jeśli nie, to jest to jakiś problem z projektorem.

No niestety w menu nie mam takiej opcji.
Dla ustawienia component mam 2 opcje. Component i SCART RGB

To wszystko.

Manipulacja poziomem poszczegolnych kolorow, nasyceniem itd nic nie daje.
 

mirzaw

New member
A masz może inne urządzenie z wyjściem component (DVD)?
Podłącz je identycznie, na tych samych kablach. Czy dalej masz identyczny obraz?
Może sprawdź jeszcze same kable - podłącz coś przez nie (np N-kę z wyjściem composit - zmien ustawienia roździelczości) do wejścia composit w projektorze. Coś masz z kablem może?
 
Do góry