nbox- kłopoty ze startem

PrzemoSto

New member
Czy któś z szanownych kolegów mogłby mi coś podpowiedzieć dotyczącego konfiguracji n-box'a?

od czasu zakupu zestawu n'ki do zeszłego tygodnia n-box chodził dobrze ( prz podłaczeniu do telewizora samsung LE40M71B po kablu HDMI<-> HDMI
był dzwięk i obraz w doskonałej rozdzielczości.
( no może poza znanym juz zjawiskiem okresowgo zaniku dzwięku na 1s))

od czasu kiedy pojawił się nowy update firmware mój n-box nie chce startować ( właczać sie)

po właczeniu pojawia się info na telewizorze brak sygnału po HDMI i na n-boxie pali się czerwony trójkącik. ( zresztą na żadnym innym wyściu również nie ma sygnału)

po wyłaczeniu zasilania z n-boxa i ponownym starcie systemu wszystko jest OK.
aż do czasu następnego wyłaczenia i ponownego załaczenia n-boxa gdzie znowu trzeba powtarzać operację z wyłaczeniem zasilacza n-boxa od początku

dodam jeszcze że nie dokonywałem żadnego uaktualniania oprogramowania (które jest w menu n-boxa) tylko oprogramowanie samo się uaktualnio ( automatycznie??)

czy jest na to jakiś sposób czy trzeba czekac aż pojawi sie jakaś nowa wersja firmware?

a może mozna zrobic downgrading i wrócić do starej wersji firmware?

pozdrowienia

PrzemoSto
 

alech

New member
PrzemoSto napisał:
...
a może mozna zrobic downgrading i wrócić do starej wersji firmware?...

Muszę CIę zmartwić, poprzednia wersja miała tą samą przypadłość, musiałeś na to nie zwrócić uwagi. Tak więc nie rozpaczaj , że zrobił Ci się update.
Póki co nie musisz robić restartu nboxa, wystarczy klawiszem RES 'przelecieć' w kółko ustawienia i ustawić ponownie 720 lub 1080. Zadziała.
Pozdrawiam.
 

PrzemoSto

New member
Problem polega na tym że niestety poprzednia wersja firmware działa DOBRZE a nowa NIE
i teraz aby właczyć n-boxa musza za każdym razem robić restart systemu :(

poprzednio nie musiałem tego robić jak ustawiłem sobie res 1080 i to tak chodziło i nic nie trzeba było ruszać

Przemo
 

alech

New member
PrzemoSto napisał:
Problem polega na tym że niestety poprzednia wersja firmware działa DOBRZE a nowa NIE
i teraz aby właczyć n-boxa musza za każdym razem robić restart systemu :(

poprzednio nie musiałem tego robić jak ustawiłem sobie res 1080 i to tak chodziło i nic nie trzeba było ruszać

Przemo

No to masz inny przypadek od mojego. U mnie problem był przed upgrade i jest po upgrade.
Niestety nie widzę możliwości powrotu do starego softu, tym bardziej że system jest tak wymyślony, że update robi się automatycznie jak coś nowgo się pojawia. Musisz czekać na kolejną wersję a swój problem zgłosić na infolinię.
pozdrawiam
 
Do góry