n-ka nie czyta rozdzielczości

bogunio

New member
Podłaczyłem n-ke do samsunga le32r5 poprzez złacze hdmi. Pierwsze uruchomienie robiłem jednak dwa dni wcześniej przez złacze euro. Teraz kiedy w teleizorze włacze złącze hdmi musze na płycie czołowej n-boxa klawiszem res zmienic wartość na 720 lub 1080 i dopiero pojawia się obraz i dźwięk. Jest to uciążliwe bo trzeba to robić za każdym razem po przejsciu na odbiór z innego złącza lub z modulatora telewizora.:(
 

semir22

New member
Witam miałem taki sam problem na tv Samsunga ws32 409 P HD ready. To co mi pomogło to włączam najpierw tv a dopiero potem nboxa i działa ok, od razu na 720 działa.
pozdrawiam
 

alech

New member
semir22 napisał:
...To co mi pomogło to włączam najpierw tv a dopiero potem nboxa i działa ok, od razu na 720 działa....

Ja nboxa wogóle nie wyłączam, wystarczy że TV przełączę na tuner lub inne źródło zewnętrzne i powrót na źródło HDMI wymaga mieszania klawiszem RES :(
Chociaż kilka razy się zdarzyło, że było OK:confused: Ale generalnie jest kicha.

No i dźwięk na HDMI jest na ułamek sekuny co jakiś czas dławiony.
Tak więc na codzień wykorzystuję komponenta i może by mi to wystarczyło, gdyby nie to, że mój LE32R51B posiada PIP-a jedynie z HDMI (lub PC)...

pozdrawiam
 

xroma

New member
Wyłącz N-Boxa , wyjmij kartę , odłącz od sieci na kilka minut. Upewnij sie ze kabel scart juz nie jest podłączony tylko same HDMI i włącz wszystko na nowo. Powinno pomoc.

Co do dzwięku to prawdą jest ze trzeba najpierw wszlaczyc TV a pozniej Boxa zeby nie było problemow.
 

alech

New member
xroma napisał:
Wyłącz N-Boxa , wyjmij kartę , odłącz od sieci na kilka minut. Upewnij sie ze kabel scart juz nie jest podłączony tylko same HDMI i włącz wszystko na nowo. Powinno pomoc...

Takiego testu jeszcze nie robiłem, pierwsze co jak wrócę do domu to sprawdzę i dam znać. Pozdrawiam.

-------------
21:00
Niestety, bez zmian :-(
 
Ostatnia edycja:
Do góry