antena od Cyfry+ a Nka

implexor

New member
Witam. Użyłem opcji "szukaj" ale nie za dużo znalazłem. Mam pytanie. Czy da się odpalić dekoder Nki z anteną od Cyfry? Mój ojciec chce kupić, i nie wie czy mu na antenie od cyfry zadziała. Wiem że w antenie jest jakiś konwerter, czy cuś, co determinuje częstotliwości jakie można odbierać. Wiem też, że i Cyfra i N nadają z tej samej grupy satelit.

Pytania:
- czy Nka będzie działać na antenie od Cyfry+?
- jeśli nie, to co zrobić żeby zadziałała?
- czy da się kupić rozgałęziacz do kabla antenowego, tak żeby można było oglądać na zmianę C+ i N nie przekładając kabli w kółko.

Żeby temat nie był odległy od działu, to napiszę, że tak, wiem że muszę od razu dokupić kabel HDMI :D
 

djdolar

New member
na antenie cyfry dziala bardzo ladnie (ja mam lepsza jakosc i procent sygnalu na N niz na cyfrze) wiec ten problem to juz nie problem a zeby nie przelaczac kabli rozwiazanie jest proste z czaszy a raczej z konwertera kabelek do tunera cyfry na in a z out antenowym do eNki i po klopocie dziala swietnie zero problemow

w zestawie eNki jest euro ale jesli chcesz lepsza jakosc(no bo po co eNka w innym przypadku) no to albo hdmi albo component

ogladam i enke i cyfre na LG 42PX4R w wysokiej rozdzielczosci i niby po podlaczeniu nie powalilo mnie na kolana ale no wlasnie ale po kilku dniach ogladania enki wlaczylem cAnal ;) plus i sie zdziwilem nie idzie tego ogladac jakies lekkie rozmycia zauwazam smuzki jak by delikatne niby nie widoczne ale sa
reasumujac jesli ogladac N to po hdmi takie moje zdanie
 

alech

New member
implexor napisał:
dzięki za informację. Mówię ojcowi, niech leci i kupuje :D
Lepiej brzmi OJCU niż OJCOWI.

To tak na marginesie, bo jak razi nas w oczy obraz SD i wszyscy tu wolimy HDTV, zakładam że razi nas tak samo polszczyzna o niskiej rozdzielczości...

Forum HDTV jest po części dla estetów :)
 

gabat

New member
alech napisał:
Lepiej brzmi OJCU niż OJCOWI.

To tak na marginesie, bo jak razi nas w oczy obraz SD i wszyscy tu wolimy HDTV, zakładam że razi nas tak samo polszczyzna o niskiej rozdzielczości...

Forum HDTV jest po części dla estetów :)

Wkurza mnie takie wyśmiewanie i tym samym podkręcanie własnego ego – patrzcie jaki jestem wykształcony, a jaki esteta!!!
Forum jest dla wszystkich, dla tych po Harvard i dla tych po...innych szkołach.
Natomiast literówki to co innego – można przecież napisać w jakimkolwiek edytorze, sprawdzić pisownię i wkleić do postu.
 

alech

New member
gabat napisał:
Wkurza mnie takie wyśmiewanie i....

A co Ty na regulamin:

"Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "edit", żeby je poprawić. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z forum przez moderatorów."

To może zmieńmy ten zapis.

------------
Poza tym nie wyśmiewałem tylko zwróciłem uwagę,
a Tobie gratuluję znajomości programu szkolnego.
Większość błędów popełnianych na różnych forach razi już moje dziecko bedące w 2 klasie podstawówki.
Co tu ma Harvard do rzeczy?

Pozdrawiam i proponuję więcej czytać... ale książek a nie internetu.
Wówczas i Ciebie kolego Gabat będą razić te błędy które teraz akceptujesz.
 
Ostatnia edycja:

valdi

New member
kolego gabat
wkurzać to ty sie mozesz ale nic nie zwalnia od używania prawidłowo
polskiego, chociaż by delikwent niewiem jakie szkoły skończył a podstawówke w szcególności. Wić nie unoś się bo pofruniesz
Pozdrawiam
 

gabat

New member
Szanowni Panowie,
Co do pisowni to jesteśmy zgodni, a co z ego? Przeczytajcie uważnie post, a potem „bijcie pianę”.
Najtrudniej przyznawać się do błędów - prawda kolego Alech?
 

alech

New member
gabat napisał:
...Co do pisowni to jesteśmy zgodni, a co z ego?...

Mając nadzieję na zakończenie tego wątku wyrażam zadowolenie że jesteśmy zgodni co do pisowni.
Co do mojego ego, to ma się dobrze, zapewniam.
A wyczulenie na błędy na forach nie ma nic wspólnego z moim wykształeceniem - to jest techniczne i zwrócenie uwagi na błąd w żaden sposób tego nie akcentowało.
Czasami ilość błędów jakie atakują z internetu podowuje określone zachowania - tak było w tym przypadku. A kolega Implexor był przysłowiową kroplą przepełniającą bufor wyrozumiałości i tolerancji.

To tyle
Pozdrawiam.
 

implexor

New member
najserdeczniej przepraszam wszystkich estetów, za to, że użyłem słowa "ojcowi" zamiast "ojcu".

Ochoczo poddam się samoubiczowaniu.

Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Panowie @alech,@gabat,@valdi oraz@implexor najwyraźniej bardzo chcą otrzymać procenty za pisanie bzdur niezwiązanych z tematem.
Ostrzegam ostatni raz. Za pisanie o d***e Maryni i nie na temat ---:banned:
 
Do góry