Optymalne polaczenie

Zak_PL

New member
Witam wszystkich i mam kilka pytanek. Od razu z gory przepraszam jesli sa to glupkowate pytania, ale mieszkam na stancji i dostep do netu mam tylko jak przyjade do domu czyli dwa razy na tydzien i nie jestem w stanie przeczytac wszystkich nowych postow i informacji dotyczacych n-ki, uwierzcie mi nie jest to mozliwe chociaz sie staram:).

Enke mam zamiar zakupic w momencie kiedy pojawi sie HDTV recorder czyli ktoregos listopada, czy znana jest dokladna data kiedy bedzie mozna je bezproblemowo zakupic??
Stancje mam w Lublinie, a na stale mieszkam w Puławach takie ok 50tysieczne miasteczko 45km od Lublina. Czy po podpisaniu umowy w Lublinie ktos z enki bedzie mogl mi to wszystko fachowo popodlaczac w Pulawach bo wiem ze u mnie w miasteczku nie ma zadnego punktu zakupu enki?
Ile bedzie mnie to w sumie wszystko kosztowalo wiem ze nbox recorder bedzie kosztowal 449zl+ antena i konwerter dual - nie wiem ile to kosztuje + aktywacja 140zl - poprawcie mnie jesli sie myle+ oplata dla jakiegos fachowca z enki za ustawienie anteny. Czy to wszystko??? Od razu mowie ze to moja pierwsza platforma cyfrowa, dotychczas mialem zwykla kablowke i jestem zielony, ale kazdy kiedys zaczynal:roll: .
Kolejne pytanko, czy mozna i czy warto kupowac swoja antene o jakiejs wiekszej srednicy, ta od enki ma chyba 80cm jesli sie nie myle, w celu polepszenia obrazu, albo jakis lepszy konwerter i kabel, a jesli tak to jakie????

A teraz pytania z innej beczki, bo nie chce zakladac nowego tematu:)

Mam Xboxa360 narazie podlaczonego do zwyklego CRT, ale chce zakupic LCD(glownie do enki) razem z kinem domowym i zastanawiam sie jak ja to wszystko razem podlacze do kupy tzn. telewizor, Xboxa, nboxa i kino domowe, wiem ze bedzie mi potrzeba duza ilosc kabli HDMI i optycznych:niewiem: Wdzieczny bylbym jakby mi ktos wytlumaczyl jaki kabel do jakiego wejscia,wyjscia i czy wystarczy LCD z jednym wejsciem HDMI czy bede potrzebowal dwoch wejsc.

Z gory dzieki za odpowiedz.
 
Do góry