nBox i Dell 2407wfp

mientki

New member
Zakupiłem jakiś czas temu monitor LCD 24 cale firmy DELL, model 2407wfp - rozdzielczość 1920x1200. Monitor posiada złącze DVI z obsługą HDCP. Po zakupie enki bardzo się rozczarowałem. Tunery nie współpracują z moim monitorem mimo, że monitor obsługuje HDCP. Jedyna możliwość, jak się okazało, połączenia tunera do tego monitora to złącze RGB (3 x RCA). Niby obraz jest w pełnym HD, ale jakość zostawia wiele do życzenia. Na infolini enki w żaden sposób nie potrafią mi pomóc. Poinformowali mnie tylko o tym, że nBoxy nie współpracują z monitorami LCD, co więcej - nie współpracują ze wszystkimi telewizorami LCD. Jestem bardzo niepocieszony z tego powodu, a bardziej z niekompetencji pracowników enki i ich braku wiedzy w podstawowym zakresie. Monitor kupowałem z myślą o wejściu polskiej telewizji w HD, a do zakupu enki skłonił mnie posiadany sprzęt i jestem w kropce. Kabelek HDMI - DVI, który zakupiłem kosztowął 120 zł, końcówki pozłacane a wykonanie naprawdę bardzo dobre, więc to na pewno nie wina kabelka.
 
Ostatnia edycja:

mientki

New member
Właśnie zaktualizowałem soft w nBoxie. Obraz jest wyświetlany w rozdzielczości 720 i jest calkowicie ziolony, tak jakby był wysyłany tylko ten kolor. Oglądać się nie da, ale wnioskuję, że technicy coś tam robią. W rozdzielczości 1080 dalej ciemność. Monitor wyświetla jedynie komunikat o tym, że nie jest w stanie wyświetlić obrazu ze źródła.
 

mientki

New member
Monitor sprowadziłem sobie ze stanów. Mam tam kolege, który kupił monitor na stronie DELLa, a następnie wysłał od siebie (NYC) do Polski. Udało sie nie zaplacic cla. Monitor kosztowal razem z przesylka 2600 zl. Miesiac pozniej zamowilem drugi, ale nie mialem tyle szczescia, bo przesylka zostala oclona(+500 zl). Z monitora jestem bardzo zadowolony, a jedyna wada, ktora posiada to nie zapamietuje zrodla PIP/PBP po wylaczeniu monitora. A tak poza tym wszystko super.
 

mientki

New member
ALEXOLO napisał:
WITAM SERDECZNIE ZASTANAWIAM SIE NA ZAKUPEM MONITORA MIAłAM ZAMIAR WYDAć OKOłO 2500 ALE JA ZOBACZYłAM OMAWIANEGO DELL'A ZAKOCHAłAM SIE ...PRZEGLąDNEłAM EBAY W USA I ZNALAZłAM TAKOWE ZA 660 + 109 S ZA PRZESYłKE DO POLSKI!!!!

TERAZ MOJE PYTANIE

KIEDY ..I OD CZEGO ZALEżY CZY ZPłACE DODATKOWO CłO?????

CZY WARTO PRZESYłAć ZA POMOCA SKLEPU...CZY ZNAJOMYCH ....JAKIE SA RóZNICE!!!!

CZY DłOSNIKI SA W ZESTAWIE ... CZY RACZEJ TRZEBA DOPłACAC ...

CZEKAM ..JESTEM LAIKIEM...ALE NIE MAM MIEJSCA NA TV I TAAAAKI MONITOR BYłBY SUPER ROZWIAZANIEM...TAKżE DO PREZENTACJI MULTIMEDIALNYCJH!!!
CZEKAM NA ODP

Z GóRY DZIEKI!!!!!
OLA


Cła nie płaci się, jak przesyłka jest wysłana jako GIFT, czyli prezent, a sprzęt nie jest nowy. Kolega nadał przesyłkę właśnie jako GIFT, rozpakował monitor, pozrywał folie ochronne, wyjąc wszystkie akcesorkia (kabelki i instrkcję) specujalnie ubrudził monitor palcami, żeby wyglądał jak uzywany. Dodatkowo do środka wrzucił kartkę z życzeniami urodzinowymi. Za pierwszym razem przeszło, za drugim - nie. Zatem do końca nie wiem na czym to polega. Wydaje mi się, że raz się uda, raz - nie. Głosników nie ma w zestawie. Myślę, że lepiej kupić sobie porządne głośniczki np. Creative, bo tem malutkie i tak nie dadzą takiego brzmienia jak zestaw z subwooferem.
Ja kupiłem ostatnio głosniki creativa G500. Mają dodatkowe wejście do dźwieku, do którego podłączyłem dźwięk z nBoxa. Telewizję mogę oglądać przy wyłączonym komputerze. To świetne rozwiazanie, bo jednak wieczorem komputer daje troche hałasu.
 

grycek97

New member
@mientki: "Telewizję mogę oglądać przy wyłączonym komputerze. To świetne rozwiazanie, bo jednak wieczorem komputer daje troche hałasu."

to udało się Ci podłączyć N'kę do tego monitora czy jak
napisz coś więcej bo sam się zastanawiam nad jakimś monitorem do N'ki i do kompa - może jakieś zdjęcia jeśli można, opisz dokładnie jak podłączyłeś i jak to wygląda itp....
 

mientki

New member
Tuner do nBoxa mam podłączony kablem RGB, który zrobiłem sam, jak mi doradził znajomy, z przewodu koncentrycznego stosowanego do TV satelitarnej (antena - tuner), zakonczonego "efkami" z przejściówką na RCA. Czyli 3 takimi kabelkami podłączamy obraz z tunera do monitora.

Jakość obrazu jest bardzo dobra. O niebo lepsza od podłączenia zwykłym kabelkiem chinch. Rozdzielczość obrazu w tunerze mogę ustawić na 720 i 1080, jednak w rozdzielczości 1080, mimo, że obraz jest wyraźniejszy (różnica zauważalna jedynie na kanałach HD), niestety lekko drży. Mnie osobiście strasznie to denerwuje, dlatego rozdzielczość obrazu w tunerze ustawiam na 720 i też jest całkiem dobrze.

Wadą tego podłączenia (zakładając, że nBox recorder także nie współpracuje z DELL'em 2407wfp na złączu DVI-HDMI) jest brak możliwości wyświetlenia obrazu z oferty VOD. Podobno wszystkie te materiały są zabezpieczone przed kopiowaniem przez HDCP. Zatem nie ma możliwości korzystania z Video na żądanie przy podłączeniu innym niż DVI - HDMI.

Dźwięk podłączyłem przez zwykły kabelek chinch - mini jack, bezpośrednio do głośników (creative g500 mają dodatkowe wejście i mogą działać niezależnie od tego, czy komputer działa). Wadą tego podłączenia jest dźwięk jedynie stereo (niektóre kanały nadają z dźwiękiem Dolby Digital 5.1).

Zdjęcia poniżej.
 

Attachments

  • _MG_3890_resize.JPG
    _MG_3890_resize.JPG
    29,2 KB · Wyś: 475
  • _MG_3891_resize.JPG
    _MG_3891_resize.JPG
    18,3 KB · Wyś: 466
  • _MG_3892_resize.JPG
    _MG_3892_resize.JPG
    22,3 KB · Wyś: 465
  • _MG_3893_resize.JPG
    _MG_3893_resize.JPG
    35,5 KB · Wyś: 462

Robert71

New member
mientki napisał:
Nic nie pojawia się na ekranie, nie ma żadnego sygnału i monitor po chwili gaśnie.

To po czym wnosisz że nie jest to wina kabla ?

Jeśli nie osługuje HDCP to masz napis na ekranie w stylu że Twój TV nie obsługuje HDCP...
Bynajmniej ja tak mam na kablu HDMI-DVI.

Robert
 

grycek97

New member
jeśli można to zrób trochę zdjęć monitora po podłączeniu do N'ki na różnych kanałach w rozdzielczości 720p i 1080i
chodzi mi o rozciąganie (dopasowanie obrazu do wielkości matrycy) i jakoś obrazu
a co do połączenia przez DVI to pewnie zmieniałeś tryb wyświetlania na DVI w N'boxe przez przytrzymanie przycisku RES 3 sek? Czy może nie?
 

Hotest

New member
mientki napisał:
Cła nie płaci się, jak przesyłka jest wysłana jako GIFT, czyli prezent, a sprzęt nie jest nowy. Kolega nadał przesyłkę właśnie jako GIFT, rozpakował monitor, pozrywał folie ochronne, wyjąc wszystkie akcesorkia (kabelki i instrkcję) specujalnie ubrudził monitor palcami, żeby wyglądał jak uzywany. Dodatkowo do środka wrzucił kartkę z życzeniami urodzinowymi. Za pierwszym razem przeszło, za drugim - nie. Zatem do końca nie wiem na czym to polega. Wydaje mi się, że raz się uda, raz - nie.

Gift jak dobrze pamietam moze byc do wartosci $100. I zalezy tylko i wylacznie od tego czy Panowie w UC to zaakcpetuja czy nie.

Ja jako ze mieszkam w UK zamawiam duzo sprzetu ze stanow i nigdy nie zaplacilem cla pomyslalem ze jadac na wakacje do PL przekieruje sobie jedna paczke na polski adres, i tutaj sie zdziwilem bo kazano mi zaplacic clo i dostarczyc tlumaczenie przysielgle dokumentow zawartych w przesylce... Chore polskie przepisy.

Odnosnie monitorka to moge wypowiedziec sie jedynie na temat monitora Della 30" ktory pracuje w rozdzialce 2560x1600. Do ogladania sygnalow HD jest jak najbardziej przydatny ale jako ze nie mozna zeskalowac rozdzialki w dol na nim divixy o slabej jakosci i kanay SD o niskiej rozdzielczosci wygladaja zalosnie
 

mientki

New member
Wczoraj wymieniłem nBox'a na nBox Recorder. Moj DELL z tym tunerem także nie działa poprawnie. Problem jest identyczny jak na tunerze bez dysku. Połączenie DVI - HDMI działa tylko w rozdzialce 720, ale obraz jest calkowicie zielony, doszedlem do wniosku ze nie jest przesyłany kolor niebieski. W rozdzielczości 1080 nie wyświetla nic. Myślę, że z czasem kupie jakiś TV LCD.
Nawet jeśli monitor działałby z nBoxami to dość problematyczne i niewygodne byłoby przekładanie kabelka tuner/komputer. Można to rozwiązać przełącznikiem DVI, ale te urządzenia to wydatek przynajmniej 400 zł.
 

cassiusg

New member
samsung 205bw

czy udało się komuś podłonczyć nboxa do monitora
samsung SyncMaster 205BW przez wejście dvi-hdmi ??
 
Do góry