Propozycje Rozbudowy Softu

alech

New member
Witam,
Mam pomysł na wątek (może przyklejony) z pomysłami dla informatyków ADB do kolejnych wersji softu

1. Podczas wyświetlania INFO, klawisze lewo-prawo powinny pokazywać info o kolejnych programach tak jak jest np na C+. Można oglądając jeden program podglądać co leci na innych.

2. Kontrola rodzicielska. Rozwiązanie problemu blokowania kanałów FTA.
a) Można zrobić jak w C+ blokowanie w menu konkretnych kanałów - będą zawsze na hasło
b) Można ustalić np przedział adresowy np programy od 800-899 są zawsze na hasło i tam powinny być umieszczane programy FTA dla dorosłych.
Problem zapewne jest rozumiany przez rodziców kilkulatków operujących już nieźle pilotem.

3. Może już wydziwiam, ale w EPG na liście wszystkich kanałów, kanały z poza mojego pakietu (niedostepne) mogłyby być w innym kolorze.

4. Czy można by oprogramować jakiś (np jeden z kolorowych) klawisz do zmiany rozdzielczości? Obecnie trzeba ruszyć się z fotela do klawisza RES...

5. Może by tak pokusić się o indywidualne przypisywanie wybranych funkcji do kolorowych klawiszy.
np ktoś kto potrzebuje, mógłby na kolorowym klawiszu mieć zmianę dźwięku 5.1 / dd - opcja dostępna w menu/telewizor ale uciążliwa do szybkiej zmiany, ktoś inny format obrazu pod jednym guzikiem.

6. Sortowanie listy ulubionych programów - taki postulat już wielokrotnie się przewijał, dlatego go przytaczam.
pozdrawiam

 
Ostatnia edycja:

yander

New member
dla ADB

Witam,

- Przyłączam się do wniosku o zmianę oprogramowania by klawiszem pilota sterowanić roździelczością.
- W obsłudze EPG dać możliwość zmiany kolorów tła, napisów i przeźroczystości do własnych upodobań.
- Czas przełączania kanałów jest zbyt długi.
- Temperatura n-boxa wysoka w czasie pracy czy musi taka być w stand-by.
- Dostęp do free z Astry
Pozdrawiam
 

alech

New member
yander napisał:
- W obsłudze EPG dać możliwość zmiany kolorów tła, napisów i przeźroczystości do własnych upodobań.
- Czas przełączania kanałów jest zbyt długi.
drobna uwaga,
proponuję w tym wątku zamieszczać postulaty realne, chodzi mi o to, że personalizacja wyglądu (kolory, przeźroczystość) nie idzie w parze z szybkością. Było takie powiedzenie: "albo szynka, albo socjalizm ..."
Proponuję więc postawić na szybkość, a czy tło będzie dla wszystkich jednakowe to chyba pikuś.
Również problem grzania się wydaje się być problemem hardware'owym jeżeli jest to wogóle problem. Dla mnie nie jest problemem. Odkąd mam n-kę jeszcze jej nie macałem i niech się grzeje jak chce.
Skupmy się na SOFCIE! I to na rzeczach istotnych.
Aby w natłoku postulatów te istotne nie zginęły !!!
pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

M@rtinez

New member
yander napisał:
Witam,

- Przyłączam się do wniosku o zmianę oprogramowania by klawiszem pilota sterowanić roździelczością.
- W obsłudze EPG dać możliwość zmiany kolorów tła, napisów i przeźroczystości do własnych upodobań.
- Czas przełączania kanałów jest zbyt długi.
- Temperatura n-boxa wysoka w czasie pracy czy musi taka być w stand-by.
- Dostęp do free z Astry
Pozdrawiam

popieram koniecznie dac moliwozliwosc skanowania innych satelitow, min do Astry
 
Ostatnia edycja:

demis

Member
zmiany

- dać możliwość zmiany wielkośći czcionki (okularnicy nie mają sokolego wzroku):cool:
- wszystkie kanały FTA z HotBird'a
- mozliwość zmiany kolejności kanałów w liście
 

armar1

New member
Powinno być w menu setup opcja ustawiania obrazu w góre w dół i na boki wtedy rozwiązał by problem z przesuniętym obrazem podłączonego przez dvi-hdmi i dlaczego wyskakuje komunikat żeby zmienić kabel z hdmi na component bo telewizor nie obsługuje hdcp ale mój telewizor ma zabezpieczenie hdcp jest nowy i pisze tak w instrukcji powinno być to też poprawiane.
Pozdrawiam.
 

AKI

Member
Witam.
Rozwiązanie z blokadą rodzicielską nie jest skuteczne przy niektórych programach zwłaszcza przy sex telefonach, ta metoda nie działa. Proponowałbym blokowanie niechcianych kanałów za pomocą zaznaczenia kanałów w liście, które będą dostępne dopiero po wpisaniu hasła.
Coś takiego jak napisał parę postów wyżej „alech”

alech napisał:
......
2. Kontrola rodzicielska. Rozwiązanie problemu blokowania kanałów FTA.
a) Można zrobić jak w C+ blokowanie w menu konkretnych kanałów - będą zawsze na hasło
.......
 

maciek_f

New member
W zasadzie jedyną istotną rzeczą, która przychodzi mi do głowy to dodanie możliwości edycji listy kanałów. Nie tylko automatyczne skanowanie, ale możliwość ręcznej edycji. Ideałem byłaby możliwość edycji listy na pececie, w końcu jest w nbox-ie port ethernet.:)
 
Do góry