mam problem

gtlech

New member
Chcialbym zainstalowac sobie n ale jest problem. Moje mieszkanie znajduje sie w takim budynku ze nie moge zadnych kabli ciagnac po scianach tylko w kanalach przeznaczonych do tego (chodzi o wyglad budynku). Antene moge zainstalowac na dachu tylko i wylacznie. Nie chce demolowac mieszkania kablami a mam pociagniety kabel od anteny zbiorczej ktory moge rozpiac w skrzynce na klatce schodowej i podpiac go ewentualnie do mojej anteny. I tu pytanie czy polaczenia beda mialy wplyw na jakosc sygnalu. Zaznaczam ze kabla bedzie z 10 m. Jedno polaczenie w skrzynce a drugie to moje gniazdo. Prosze o odpowiedz.....
 

dem

New member
Powinno zadzialac ale lepiej byloby wciagnac wlasny kabel - kable do zwyklej instalacji tv moga miec wyzsze tlumienie w pasmie powyzej 900MHz... - najlepiej byloby uzyc kabla pewnego tj dedykowanego instalacjom tv satelitarnej (czesto zdarza sie ze kablowki buduja instalacje wykorzystujac wlasnie kable dla instalacji satelitarnych wiec szansa jest ze to zadziala)
 

arsenal

Moderator
VIP
gtlech napisał:
Chcialbym zainstalowac sobie n ale jest problem. Moje mieszkanie znajduje sie w takim budynku ze nie moge zadnych kabli ciagnac po scianach tylko w kanalach przeznaczonych do tego (chodzi o wyglad budynku). Antene moge zainstalowac na dachu tylko i wylacznie. Nie chce demolowac mieszkania kablami a mam pociagniety kabel od anteny zbiorczej ktory moge rozpiac w skrzynce na klatce schodowej i podpiac go ewentualnie do mojej anteny. I tu pytanie czy polaczenia beda mialy wplyw na jakosc sygnalu. Zaznaczam ze kabla bedzie z 10 m. Jedno polaczenie w skrzynce a drugie to moje gniazdo. Prosze o odpowiedz.....
Spróbuj. Na takich małych odległościach może się udać. Dobre złączki, starannie zmontowane ,no i dobrze ustawiona antena oczywiście,mogą nie wpłynąć znacznie na jakość sygnału. Do odważnych świat należy jak mówi Renatka B.:)
 

gtlech

New member
Na 100% jest kabel satelitarny. Jak sie wprowadzalem w gniazdku kabel by zakonczony fka. Takze mozna sprobowac.Instalacja jest porzadnie zrobiona bo na antenie zbiorczej moj LCD wymiata jak talala. Takze moze nie bedzie problemow. Dzieki za uwagi
 
Do góry