Rozdzielenie sygnału poprzez nbox HDTV recorder

hellboyek

New member
swoj poprzedni post usunalem, z jednego z watkow, takze prosze sie nie goraczkowac :)
Jak juz kiedys pisalem, zeby rozdzielic sygnal nboxa, potrzebny jest nbox recorder, jednak czy jest ktos w posiadaniu wiedzy, albo zna sie wystarczajaco na tym, zeby mi powiedziec jak mogloby to wygladac??
Koszt nboxa - 450, antena ok 80, konwertery ok 150 (wlasnie, 1 czy 2??), kabel (wycztalem ze potrzebne sa 2 kable, czy to w zwiazku z tym ze potrzebne sa 2 konwertery?? - :hihi:przypominam, ze jestem laikiem) jaki to ma byc konkretnie kabel? chcialem zrobic sobie kosztorys :p. No i najwazniejsze, jak ma wygladac podlaczenie do drugiego TV, czy to beda kolejne koszty (np zakup kolrjnego nboxa czy czegos innego =))?? No i jakbym cos pomylil to prosze mnie poprawic, pozdrawiam :)

zalozylem watek, poniewaz w penym momencie moj post moze zniknac w czelusciach tematu, a w tym wypadku moze kazdy kto jest zainteresowany rozdzieleniem sygnalu dowie sie czegos :)
 

hellboyek

New member
to moze, chociaz ktos wyjasni na czym polega multiroom w innych platformach?? i jaki rodzaj konwertera musi byc przy HDTV recorder (tak odbiegajac od tematu)
 

dem

New member
n-box z funkcja hdd ma dwa niezalezne tunery i potrzebuje dwoch niezaleznych konwerterow, jesli ktos planuje wieksza instalacje to nie obejdzie bez ciagania dodatkwoych kabli i konwerterow albo multiswitcha.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
dem napisał:
n-box z funkcja hdd ma dwa niezalezne tunery i potrzebuje dwoch niezaleznych konwerterow, jesli ktos planuje wieksza instalacje to nie obejdzie bez ciagania dodatkwoych kabli i konwerterow albo multiswitcha.
Bez przesady do hd rekordera wystarczy 1 konwertr typu twin i dwa przewody.
 

dem

New member
UNICABLE jest zamknietym, niestandardowym rozwiazaniem - korzystanie z niego wymaga poniesienia pewnych kosztow licencyjnych...
 

Jelu

New member
dem napisał:
twin to dwa LNB w jednej obudowie - czyli dwa konwertery...

ja mam konwerter z dwoma wyjsciami - czy to jest twin czy jest mozliwosc ze w jednej obudowie jeden konwerter bedzie mial dwa wyjscia? nie mam pudelka a antena jest na dachu i raczej nie jestem w stnie sie tam wybrac zeby sprawdzic
 

szkari

New member
prosze nich mi ktos napisze czy bo jestem kompletną ciumą jeśli chodzi o TV sat, czytam wasze posty i nie rozumiem co to jest konwerter i takie tam ;]

1. Czy da się podzielić sygnał z nboxa na 2 telewizory, żeby nie płacić 2x więcej ?
2. Czy będzie to wymagało tylko n'boxa z HDD ?
3. Jakie dodatkowe koszty bym musiał w to wnieść (wszystko oprócz samego n'boxa, jakieś kabelki czy inne takie) ?
4. Czy takie rozwiązanie jest legalne ? Dzwoniłem do BOK'u i i powiedzieli że MOŻE będzie takie rozwiązanie (2xTV), ale w sumie sami jeszcze nie wiedzą i nie mogą powiedzieć na 100%
 

zcott

New member
szkari napisał:
1. Czy da się podzielić sygnał z nboxa na 2 telewizory, żeby nie płacić 2x więcej ?
2. Czy będzie to wymagało tylko n'boxa z HDD ?
3. Jakie dodatkowe koszty bym musiał w to wnieść (wszystko oprócz samego n'boxa, jakieś kabelki czy inne takie) ?
4. Czy takie rozwiązanie jest legalne ? Dzwoniłem do BOK'u i i powiedzieli że MOŻE będzie takie rozwiązanie (2xTV), ale w sumie sami jeszcze nie wiedzą i nie mogą powiedzieć na 100%
Odpowiedź na wszystkie powyższe pytania brzmi: NIE-WIA-DO-MO! :)
Jest tak jak Ci powiedzieli w BOKu: Podobno planowany jest tzw. zestaw "multiroom". Szczegółów - brak.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja zrobie chyba tak ze do jednego tv kupie n za 32zł i zamiast sie bawic w multiroom za niewiadomo ile, do drugiego tv kupie cyfrowy polsat za 9,90. Bede miał podłączone dwa tv i do tego polsat, którego nie ma w N.Jak to sie mówi : tanio i elegancko ;)
 

me_th_od

New member
A ja mam pytanie odnosnie okablowania.
Czy moge wykorzystac infrastrukture po telewizji kablowej?
Mam jedno glowne wyjscie od ktorego mam poprowadzone dwa przewody (koncentryki) do 2 pomieszczen obok.
I teraz czy moge wykorzystac koncentryk i gniazda TV/DATA, ktore mam w scianach do rozpuszczenia sygnalu z dekodera n?
 

Możej

New member
Witam

Ja rowniez jestem ciekaw w jaki sposob rozdzielic sygnal n-ki na inne telewizory korzystajac z kabli koncentrycznych. Mam UPC, sygnal mam rozdzielony do kazdego pokoju. Jak ktos mi powie jak rozdzielic sygnal n-ki to rezygnuje z UPC bo jakosc na plazmie jest koszmarna...

Pozdrawiam,
Marcin
 
Ostatnia edycja:

jozekk

New member
Jelu napisał:
ja mam konwerter z dwoma wyjsciami - czy to jest twin czy jest mozliwosc ze w jednej obudowie jeden konwerter bedzie mial dwa wyjscia? nie mam pudelka a antena jest na dachu i raczej nie jestem w stnie sie tam wybrac zeby sprawdzic
Jeżeli na dwa wyjścia to napewno jest to Twin tzn dwa konwertery w jednym:D
 
Do góry