Platforma "N" na "zwykłych" telewizorkach

hellboyek

New member
Witam!
Jestem zainteresowany zakupem platformy N. Jednak doszły mnie słuchy, że kanały nadawane w HD na zwykłych TV są bardzo zniekształcone, bądź "skaczą". Dodam, ze niestety nie posiadam TV HD Ready. Moj TV to Daewoo 29" 100 Hz. Oto i on:
http://www.chi.pl/x_C_I__P_40412732.html

Bardzo prosze o komentarze i opinie tych, ktorzy korzystaja z N-ki na zwyklych TV, a moze znajdzie sie ktos, kto "uzywa jej sobie" na tym TV.
Zasadniczo, N chce zakupic dla oferty programow (nieco lepsza od UPC Polska, ktorej jestem abonentem) nie nadawanych w HD, jednak wolalbym moc ogladac np. nsport. Pozdrawiam
 

iqpablo

New member
mozna oglada na zwyklych tv. gdyby tak nie bylo to grono odbiorcow n bylo by poki co w Polsce bardzo male, bo ra zej zbyt duzo osob w polsce nie ma lcdkow hdready. :) a no to zaden nadawca nie moze sobie pozwolic.

a poz tym jest o tym juz nie raz i w nie jednym miejscu mowa na forum. wystarczy poszukac. nic nie boli a ile przy tym frajdy.
 

hellboyek

New member
iqpablo napisał:
a poz tym jest o tym juz nie raz i w nie jednym miejscu mowa na forum. wystarczy poszukac. nic nie boli a ile przy tym frajdy.

spcjalnie pytalem MOD-a, gdzie mam zamiescic watek, zeby nie bylo "problemow" polecono mi zalozyc nowy, moze bedzie bardziej przejzyscie, jesli tu beda opinie uzytkownikow zwyklych TV.

Mam jeszcze pytanie, czy na TV 100Hz, odczuje roznice ze kanal jest w HD w porownaniu do innych. Czy spotkaliscie sie tez z opinia, ze kanalow HD nie da sie ogladac nie maja HD Ready TV?
 

Mazoku

New member
Po pierwsze: nbox skanuje kanały HDTV do rozdzielczości PAL dla zwykłych telewizorów, więc nie ma najmniejszego problemu z oglądaniem.

Po drugie: obraz HD nawet po przeskalowaniu ma świetną jakość przewyższającą inne SD (błędy kompresji MPEG stają się wtedy zbyt małe, żeby je dostrzec ;)). Chociaż ciężko stwierdzić czy różnica na twoim akurat telewizorze będzie szczególnie widoczna. Jedno jest pewne - żadnego skakania, ani zniekształceń nie uświadczysz.
 

xroma

New member
A ja czytałem ( oczywiscie jak na złośc nie mogę znaleźć gdzie ) wypowiedzi osób że NsportHD na zwykłych telewizorach jest poobcinany i postacie sa wyciągnięte w górę. Oczywiście moge się mylić - nie posiadam TV CRT zeby sprawdzić. Mam nadzieje ze ten temat sie rozwinie i wypowiedzi osob posiadających taką konfigurację rozwieją wszelkie wątpliwości.

Osobiście mogę tylko powiedzieć , że w chwili obecnej nie widze sensu nabywania "n"ki bez posiadania TV HD ready. Ogólna oferta programowa jest kiepska , c+ bije ją o głowę. Nie wiem czy tylko ja ale N-ke mam tylko i wyłącznie dla kanałów HD .. C+ też posiadam i póki co nie rezygnuje. Poczekam na ich ruch. ...
 

dvd-r

New member
To wyciągnięte w górę zapewne przez to, że nsport czy Discovery HD nadają w prawdziwym trybie 16:9 i żeby mieć właściwy obraz na telewizorze 4:3 musisz w opcjach tego telewizora wybrać format 16:9 wtedy ściśnie on obraz z góry i dołu, powstaną czarne pasku u góry i dołu i będziesz miał właściwe proporcje
 

hellboyek

New member
czekam na potwierdzenie... moze jakis screen, zal byloby 3 ciekawych kanalow, choc w TV mam mozliwosc ustawienia 16:9, to przy ew. rozdzieleniu sygnalu, ktore ma byc oferowane za jakis czas (nie wiem co i jak, bo dodzwonic sie nie moge), na 2 TV bedzie niestety problem :(
 

Czarny38

New member
hellboyek napisał:
Witam!
Jestem zainteresowany zakupem platformy N. Jednak doszły mnie słuchy, że kanały nadawane w HD na zwykłych TV są bardzo zniekształcone, bądź "skaczą". Dodam, ze niestety nie posiadam TV HD Ready. Moj TV to Daewoo 29" 100 Hz. Oto i on:
http://www.chi.pl/x_C_I__P_40412732.html

Bardzo prosze o komentarze i opinie tych, ktorzy korzystaja z N-ki na zwyklych TV, a moze znajdzie sie ktos, kto "uzywa jej sobie" na tym TV.
Zasadniczo, N chce zakupic dla oferty programow (nieco lepsza od UPC Polska, ktorej jestem abonentem) nie nadawanych w HD, jednak wolalbym moc ogladac np. nsport. Pozdrawiam
Wszystko chodzi jak należy a jakość programów nadawanych w HD jest wyraźnie lepsza niż np. nadawanych w SD. Nie ma żadnych zniekształceń.







Zdjęcia i tak nie oddają rzeczywistości. :?
 
Ostatnia edycja:

Axl2000

New member
Czarny38 - mozesz dac jakies foto z diagnostyki na kanale HD ? chodzi mi o jakosc sygnalu, u mnie lata 28-35% i to mnie denerwuje (wieczorem wczoraj bylo stałe 40%...), da sie ogladac ale jak spadnie jeszcze nizej to beda juz duze problemy...
 
Ostatnia edycja:

Czarny38

New member
Axl2000 napisał:
Czarny38 - mozesz dac jakies foto z diagnostyki na kanale HD ? chodzi mi o jakosc sygnalu, u mnie lata 28-35% i to mnie denerwuje (wieczorem wczoraj bylo stałe 40%...), da sie ogladac ale jak spadnie jeszcze nizej to beda juz duze problemy...
Już wrzucam. Też miałem słabą jakość na paczce discovery wystarczoło delikatnie ruszyć anteną na zachód.

 

Czarny38

New member
hellboyek napisał:
masz jakiekolwiek problemy na tym TV z N??
Nie mam żadych naprawdę chodzi super i szczerze narazie nie zamierzam kupować nic nowszego z HD. Przy okazji kino domowe wróciło do łask bo niektóre filmy lecą z dźwiękiem Dolby Digital 5.1 wiekszość jednak leci DD 2.0:?
 

Adam55555

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czarny38 napisał:
Nie mam żadych naprawdę chodzi super i szczerze narazie nie zamierzam kupować nic nowszego z HD. Przy okazji kino domowe wróciło do łask bo niektóre filmy lecą z dźwiękiem Dolby Digital 5.1 wiekszość jednak leci DD 2.0:?
Czesc ten tv jest podłączony przez euro czy component? i czy ma Progressive Scan
 

ubn300

New member
Mam do Was pytanie, czy uda mi się jakoś podłączyć nbox'a HDTV pod mojego Philipsa( oznaczenia nie znam, jest troszkę wiekowy - ok. 10 - 15 lat. Z tyłu jest tylko zwykłe wejście antenowe( niżej zdjęcie, nie jest to zdjęcie tv, ale takie posiada wejście/wyjście ).

Czy jeśli nie uda mi się bezpośrednio podłączyć pod tv, to może przez magnetowid udałoby się coś zdziałać, gdyż mają one wejście do tv te tzw.przeze mnie antenowe i euro. Magnetowid miałbym do dokupienia - np. allegro.pl. Jak moglibyście ewentualnie spojrzeć na ten, czy jeśli bezpośrednio pod tv by się nie dało, czy by się nadawał.
http://allegro.pl/item144921063_sharp_vc_mh70_nicam_stereo_6_glowic_gwarancja.html
Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję.

EDIT: Chciałbym dodać, iż tv bezpośrednio pracował z dekoderem Cyfry+ bez żadnych problemów, był to dekoder Philips chyba DSX 6010, albo coś podobnego : ) . Był podłączony do tego wejścia" antenowego "bezpośrednio, bezproblemowo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry