Jakość obrazu w C+

rObO

New member
Witam
Niedawno kupiłem LCD 37" mam C+ wydawało mi się że bedzie super ale się przeliczyłem obraz fatalny, liczyłem na n-kę ale po tym co się dzieje na razie odpuszczam, mam pytanko czy poprzez zmianę anteny czy konwertera mogę liczyć na polepszenie obrazu (mam standartowy zestaw jaki daje C+) nie bardzo się na tym znam, a chciałem coś zrobić bo mnie żona z domu wywali razem z tv.
 

autorus

New member
Obawiam się że raczej tylko porzyzwyczaić. Ewentualnie n, jak podrasują kannały sd. bo te hd jest ok.

Autorus


rObO napisał:
Witam
Niedawno kupiłem LCD 37" mam C+ wydawało mi się że bedzie super ale się przeliczyłem obraz fatalny, liczyłem na n-kę ale po tym co się dzieje na razie odpuszczam, mam pytanko czy poprzez zmianę anteny czy konwertera mogę liczyć na polepszenie obrazu (mam standartowy zestaw jaki daje C+) nie bardzo się na tym znam, a chciałem coś zrobić bo mnie żona z domu wywali razem z tv.
 

dnc

Moderator
VIP
1. Dziwię, ze kupiłeś C+ bez dogłębnej analizy tematów o jakości C+ na tym forum.
2. Problem jakości kanałów TV nie jest zależny ani do konwertera ani od kabli, ponieważ transmisja odbywa się w systemie cyfrowym, co oznaacza, że jakość obrazu zależy od: nadawcy i/lub odbiornika sat. Można conajwyżej mieć zakłócenia w transmisji sygnału sat. (źle ustawiona antena), ale to przekłada sie na zaniki obrazu (przerwanie tejże transmisji) i/lub pojawienie sie zakłoceń jakości obrazu i dźwięku takich jak kwadraty i krótkie przeskoki obrazu i dźwięku, pikselizacja.
Dlatego też tym wszystkim, którzy mają nowoczesne TV cyfrowe, zdecydowanie polecam zakup takiego tunera platformy, która w swojej ofercie ma boxy z wyjściami video cyfrowymi lub przynajmniej komponentowymi oraz ktorej jakość kanałów jest potwierdzona przez liczne pozytywne opinie forumowiczów lub takowego tunera osobno z ww. złączami.
 

Rywi

New member
Trochę się dziwię, że nie stwierdziłeś zmian w jakości obrazu, bo po ostatnich upychaniach na transponderach Cyfry + mam wyraźne pogorszenie jakości na dobrej klasy CRT Panasonica.
 

dnc

Moderator
VIP
Do rObO

Otóż to. Gdybyś przeczytał mój post uważnie, to wiedziałbyś, że mówię tutaj o TV cyfrowych. Twój TV CRT jest analogowy. Tak więc jakość obrazu jest dla Ciebie zadowalająca. Dla mnie i nie tylko, obraz z C+ jest marny lub conajwyżej dobry. Cały czas jednak poruszałem się tutaj po arenie zwanej TV cyfrowe. A takowy posiadasz. (LCD).
Twoja reakcja na N jest moim zdaniem prawidłowa. Ja też czekam aż się wszystko wyklaruje. Natomiast nie napisałeś w 1 poście od kiedy masz C+ i wywnioskowałem, że nabyłeś teraz niedawno. Mea culpa!

Do jasa

No cóż. Nie polecam nikomu N w tym wątku, w każdym bądź razie nie bezpośrednio. To, że N ma teraz najlepszą ofertę sprzętową, nie znaczy, że za kilka miesięcy C+ czy CP nie będą mieć podobnej. Życzę im tego, bo będziemy jako klienci mieli więcej możliwości. Kolega rObO pytał o jakość sygnału (czemu taka słaba na jego LCD), toteż starałem się mu to wyjaśnić. Nie chcę być posądzony o reklamowanie tej czy innej firmy. Zresztą nikt mi za to nie płaci... :cry:. A szkoda (...ach ten materializm!!! ;) ) .
 

jasa

New member
do DNC

Szacunek...jestem nieco przewrażliwiony bo czytam to forum praktycznie codziennie i czasmi już nie mogę tych zachwytów nad N-ką (narazie IMHO niezasłużonych) znieść...i powtórzę po raz kolejny co do N-ki - SYGNAŁ - 3x TAK!!!!!!, OFERTA PROGRAMOWA,START, UMOWY - 3xNIE!!!!! i...robię dokładnie to co ty...czekam:D pozdrowienia
 

buba

New member
jakość cyfry+ na lcd

mam pytanko w związku z tematem gdyż od lat korzystam z cyfry na zwykłym tv a właśnie kupuję sony bravię i tak się zastanawiam czy sobie nie pogorszę. Czy są jakieś nowe dekodery które zapewniają pozytywny odbiór czy jestem skazany na "n"?
 

rObO

New member
do dnc

Tak oczywiście masz rację co do tv crt i lcd a może faktycznie mam problem z anteną jak wchodze w menu do opcji gdzie sprawdza się pozom sygnału zielony wskażnik zajmuje połowę skali niby dobrze ale może nie do końca? tak wywaliłem kupę kasy na najnowszy samsung 37" LCD i jak go podłączyłem to się załamałem, o żonie nie wspomnę.Dopiero po fakcie pan z pionu technicznego C+ powiedział mi że w zasadzie powinienem kupić palzmę.
 
Ostatnia edycja:

rObO

New member
do buba
lepiej dobrze to przemyśl, bo bedzie tak jak u mnie ja nawet dekodery wymieniałem bo w C+ powiedziano mi że jeden drugiemu nie równy i okazało się że mam "najlepszy" a potem tak jak pisełem poradzili mi żeby zmienic na plazme bo czas odswierzania w plazmach jest 100x lepszy ale to było po fakcie.
 

JacekW.

New member
Witam
Jakość C+ niedawno pogorszyła się dość znacznie, szczególnie relacje z OE są tragiczne (kolory rozmyte) lepszy obraz jest na DubaiSport:( . Na małych CRT nie rzuca się to tak bardzo (choć jest widoczne), ale na 46 calach niestety porażka. Chciałbym aby cyfra nadawała w SD tak jak TVN (nie ma problemu z transmisjami z LM, a na TVP z C+ dno). Mam konwerter 0,3 plus antenę 90 cm. Mam C+ na dwóch telewizorach 46 DLP (jakość zła) i stary 28' Trilux:bober: i tu jakość jest średnia. Najlepiej jakby cyfra popracowała nad jakością SD a dopiero będzie wchodziła w HD.
Jacek
 

stereoman

New member
Aż sam się dziwię,że to piszę,ale pan ten miał rację:bober:
napisał rObO;
pan z pionu technicznego C+ powiedział mi że w zasadzie powinienem kupić palzmę

mam ,plazmę właśnie-37pv60 i nie jest aż tak tragicznie jeśli nie siedzisz z nosem przy ekranie,mi powiedziano w serwisie Panasonica,że przy takim ekranie odległość patrzenia to 5m:D:D:D
Poczekajmy na zmiany jakości,szkoda nerw,dla mnie ważne jest także to CO OGLĄDAM,jak będę miał dobry tuner od C+ /Mediasat Max???/to sobie odreaguję;)
pzdr
 

smith

New member
dnc napisał:
1. Dziwię, ze kupiłeś C+ bez dogłębnej analizy tematów o jakości C+ na tym forum.
2. Problem jakości kanałów TV nie jest zależny ani do konwertera ani od kabli, ponieważ transmisja odbywa się w systemie cyfrowym, co oznaacza, że jakość obrazu zależy od: nadawcy i/lub odbiornika sat. Można conajwyżej mieć zakłócenia w transmisji sygnału sat. (źle ustawiona antena), ale to przekłada sie na zaniki obrazu (przerwanie tejże transmisji) i/lub pojawienie sie zakłoceń jakości obrazu i dźwięku takich jak kwadraty i krótkie przeskoki obrazu i dźwięku, pikselizacja.
Dlatego też tym wszystkim, którzy mają nowoczesne TV cyfrowe, zdecydowanie polecam zakup takiego tunera platformy, która w swojej ofercie ma boxy z wyjściami video cyfrowymi lub przynajmniej komponentowymi oraz ktorej jakość kanałów jest potwierdzona przez liczne pozytywne opinie forumowiczów lub takowego tunera osobno z ww. złączami.

Nie zgodzę sie z tym. Jakość sygnału ma subtelny wpływ na jakość obrazu i dzwięku. Przy słabej jakości sygnału cyfrowego musi często ingerowć układ korekcji błędów co niestety pogarsza jakość obrazu i dzwięku. Moim zdanie każdy HD maniak którego interesuje jakość powinie zadbać o dobrą antenę i konwerter nie mówiąc o kablach antenowych czy cyfrowych..... Im rzadziej ingerują układy korekcji błędów tym lepiej dla jakości. Powtarzam... różnice są subtelne ale są.
 

stereoman

New member
a propos

arsenal
08-11-2006, 08:27

Plotk, plotki jak my je lubimy...
"Już oficjalnie jest wiadomo iż Philips szykuje dla "Canal Polska" dwie wersje tunera satelitanego HD Mediasat, podstawową i rozszerzoną o funkcje cyfrowego magnetowidu PVR. Philips ma duże doświadczenie w tym kierunku gdyż już od jakiegoś czasu współpracuje z europejskimi platformami Premiere, UPC, Canal+ i British Telecom. "Canal Polska" chce także wkroczyć na rynek sieci kablowych z możliwościami HDTV i PRV. Philips tutaj przygotowuje urządzenie o nazwie DCR7000 które najpierw trafi do abonentów UPC w Holandii a następnie do Polski.

pzdr:D
 

JacekW.

New member
Panowie,
Co my tu mówimy o HD w C+. Porównywaliście może mecz Che-Bar na dwójce z innymi transmisjami np. ORF. Niech C+ poprawi SD, bo naprawdę nie da sie tego ogłądać. Jak na transporderze upchają 12 kanałów HD to i Mediasat Max im nie pomoże:blagam: .
Jacek
 

PiotrekHD

New member
rObO napisał:
Witam
Niedawno kupiłem LCD 37" mam C+ wydawało mi się że bedzie super ale się przeliczyłem obraz fatalny, liczyłem na n-kę ale po tym co się dzieje na razie odpuszczam, mam pytanko czy poprzez zmianę anteny czy konwertera mogę liczyć na polepszenie obrazu (mam standartowy zestaw jaki daje C+) nie bardzo się na tym znam, a chciałem coś zrobić bo mnie żona z domu wywali razem z tv.

Przede wszystkim oddaj standardowy tuner Cyfra+, kup sobie markowy tuner CI oraz moduł Aston 2.14, tuner musi mieć wyjście component. Ja mam co prawda mniejszy LCD (32"), ale po zmianie kabelka ze SCART na component obraz mam soczysty, stabilny - piekne kolory. Dobry tuner naprawdę sporo daje. Przyznam, że po zmianie okablowania odeszła mi ochota na "n" bo w cyfra+ mam lepszą ofertę programową (filmy na c+/hbo).
 
Do góry