Odbior n-ki poza granicami Polski

pool

New member
Witam,

Mieszkam w tej chwili w Irlandii (Polnocnej) i zastanawiam sie, jak duza antene powinienem miec aby odebrac n-ke. Posiadam antene od SKY box'a wraz ze standardowym konwerterem, czy to wystarczy? Czy ktos robil juz test n-ki poza granicami Polski?

Pozdrawiam
Pool
 

arsenal

Moderator
VIP
Antena od Sky będzie raczej za mała bo Sky ustawia na Astrę 2 skierowaną głównie na WB. Mają moćny sygnał więc nie potrzebują dużych anten. Hot Bird potrzebuje co najmniej anteny 60 cm. Najlepiej jednak zainwestować w 80cm i dobry konwerter.
 

bogas

New member
Co na to regulamin

Nie wiem jak takie użytkowanie wygląda w praktyce, niemniej regulamin rozdział VII punkt 2 podaje:
"Korzystanie z Dekodera i karty dekodującej mozliwe jest jedynie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej"
 

zcott

New member
bogas napisał:
Nie wiem jak takie użytkowanie wygląda w praktyce, niemniej regulamin rozdział VII punkt 2 podaje:
"Korzystanie z Dekodera i karty dekodującej mozliwe jest jedynie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej"
Muszą tak pisać ze względu na licencje, koncesje, czy co tam jeszcze...
Natomiast możliwość egzekwowania tego jest żadna. Trzeba się tylko zarejestrować na kogoś w kraju...
 

jhrebel

New member
Ja mieszkam w Niemczech i posiadam cyfre.Martwi mnie to że sygnał na niej nie jest za dobry,mianowicie zgrubne jest 48 a precyzyjne 36.Cyfre odbieram bez problemu ale czy to wystarczy do odbioru n.
 

imalas

New member
jhrebel napisał:
Ja mieszkam w Niemczech i posiadam cyfre.Martwi mnie to że sygnał na niej nie jest za dobry,mianowicie zgrubne jest 48 a precyzyjne 36.Cyfre odbieram bez problemu ale czy to wystarczy do odbioru n.

Wystarczy! , przyjęło się uważać za dolną granicę 40% zgrubnie i 20% precyzyjnie.
Tuner Cyfry+ u mnie pokazuje 60/41, a N-ki 82/74, na TYM SAMYM KABLU!....i weź tu człowieku porównaj!
Zwiększenie sugnału osiągniesz inwestując:
1.zmień kabel koncentryk np z żyły 0,8mm na 1,13 mm(z dial. spienionym gazowo) wzrost 6 na 25mb. kabla. Czym krótszy tym lepiej!!
2.Kup nowy konwerter z 0,1-0,2% poz. zakł. wzrost ok.4
3. Większa antena jeśli masz poniżej 60cm.... to ostateczność!
4. A nade wszystko ustaw porządnie antenę!!!:D
 

deoc

New member
wiecie co - ostatnio bylem odwiesc kolege na lotnisko do Katowic - co 2 z antena Polsatu na glowie wsiada do samolotu - takze bym sie oto nie martwil :D
 
Do góry