Duzy problem z N...

Axl2000

New member
Dzisiaj kupilem antene 70cm, konwerter GOLDEN 0,2db, 15m kabla i popodlaczalem wszystko....ok dziala, wlaczam TVP1, rwie, wlaczam AXN, szachownica....wlaczam cokolwiek innego, raz rwie raz nie ma sygnalu itd. patrze w diagnostyke...jakosc sygnału 4-10-18%...macham antenką, 24%...36%...40% max...ale tylko chwilowo, srednio mam 20%, poprosilem zeby wpadl sasiad z tunerem CYFRY + (sorry za blad, wczesniej pisalem PC), podlaczyl tuner...55-60% i da sie ogladac...podlaczam swoj N-KI...20% i dziala jako tako TVN i tyle, reszta rwie i szarpie, pixele, kwadraty itd.

Co z tym zrobic? Jutro jeszcze bawic sie antena? Jak podlaczam N-Ke do jego anteny to mam sygnał 50-60% :/ no kurde nie wiem co jest grane :(

nie moge ogladac Cinemaxów, AXnów, N-Sport'u, TVP1,2,3...działają ok tvny i eurosporty.......i Luxe HD...
 
Ostatnia edycja:

torsen

New member
idz jeszcze do sasiada i podlacz dekoder do jego anteny sat - zobacz jakie wskazania sa na jego instalacji.
Moze to jednak problem kabla np. koncowki przewodu oczysc dokladnie z "lakieru".
 

ThYX

New member
Menu, żółty, 728 i wejdz w głowny transponder. Jak zmienisz DVB-S2 na DVB-S to także tuner pokaze inną jakość sygnału. Dlatego tuner polsatu (DVB-S) może pokazywac inną siłę sygnału niż N (DVB-S2)
 

Axl2000

New member
ThYX napisał:
Menu, żółty, 728 i wejdz w głowny transponder. Jak zmienisz DVB-S2 na DVB-S to także tuner pokaze inną jakość sygnału. Dlatego tuner polsatu (DVB-S) może pokazywac inną siłę sygnału niż N (DVB-S2)
teraz juz padlem na kolana, DVB-S = 0%, DVB-S2 = 20-25%...

czyli chyba czas jutro na szczegolowe ustawenie anteny co do milimetra :/

noobowaty jeszcze jestem, ale powinienem ustawic N-ke na DVB-S czy DVB-S2 ?? I wtedy machac antena?
 
Ostatnia edycja:
Do góry