Podłączenie Cyfry i n-ki. Jakie kable?

gianbuffon

New member
Witam,

planuję zakup dwóch platform cyfrowych: Cyfra+ oraz N z multiroom.
Do Cyfry+ potrzebny będzie jeden kabel satelitarny, do platformy N trzy (dwa dla dekodera z nagrywarką i jeden dekoder uzupełniający).

W pierwszym pokoju będzie dekoder uzupełniający platformy N. Odległość od anteny to 8-9 metrów.
W drugim pokoju będzie główny dekoder platformy N oraz Cyfra+. Odległość dekoderów od anteny to 14-15 metrów. Kable będą przechodzić przez pierwszy pokój.

Rozumiem, że antena musi mieć 90 cm oraz konwerter QUAD.
A jakie kable powinienem zakupić? Mają to być 4 osobne kable, czy lepiej je rozdzielić? Jeśli można rozdzielić, to czy nie będzie utraty jakości? Odległość 15 metrów od anteny to nie jest za dużo?
Czy moglibyście polecić jakieś za rozsądną cenę? Widziałem, że ludzie polecają kable Triset, ale czy są jakieś tańsze i też dobre?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Od konwertera muszą iść 4 oddzielne kable. 15 m to nie jest duża odległość - każde w miarę porządne kable dadzą radę. Jak będziesz wybierał konwerter to warto dopłacić do konwertera Quad Monoblock. Taki konwerter da Ci dodatkowy dostęp przez dekodery n-ki i C+ do kilkuset kanałów FTA z Astry w tym ok. 20-stu HD.
 

gianbuffon

New member
Dziękuję za odpowiedź.
Kolega ma taki kabel koncentryczny i nie narzeka
Conotech rg6-u coaxial cable 75 0hm 069m

Czy taki kabel będzie wystarczający?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Można zrobić tak jak kolega to napisał wyżej używając monoblocka quad (6 stopni) czyli umożliwiającym odbiór z satelit 13E ,19,2 E .....ale mogą być problemy ,jest konwerter quad Diavolo ale nie współpracuje z odbiornikiem Pace HDS 7241/91 dla Cyfry + ,podobna sytuacja jest z konwerterem Maximum XO-64,z kolei konwerter Opticum LMQP-04H-AH nie współpracuje z żadnym odbiornikiem cyfry + .Jeżeli chcesz zrobić taką instalację użyj konwertera Monoblock Opticum LMQP 04H (kosztuje ok 180zł).Jeżeli chodzi o kabel satelitarny polecam Technisat 120 Premium - to znakomity kabel (wyprodukowany w Niemczech ,a nie w Chinach !),izolacja nie pęka na mrozie,ma podwójny ekran ,cena ok.3zł /metr
 

gianbuffon

New member
Konwerter już jakiś mam i działa :) Pewnie nie jest to monoblock, ale w zasadzie to takiego nie potrzebuję. Dla mnie najważniejsze są te podstawowe programy, które te platformy mają w ofercie.

Odnośnie kabla to ten za 3 zł zdecydowanie dla mnie za drogi. Już dla mnie triset 113 jest drogi, ale chyba nie ma nic tańszego godnego uwagi, więc prawdopodobnie ten kupię.

Dzięki!
 
Do góry