Niebieski pasek po lewej na TVNach !!!!!

wojtasz

New member
Witam

Mam podłaczonego nboxa z TV LG LX1R 32" kablem HDMI. Po lewej stronie widoczny jest niebieski pasek (patrz zdjęcie). Dzieje się to tylko na TVNach. Na wszytkich innych kanałach jest ok.

Mam dwa kable, jeden tani drugi Vivanco - 100 zł. Obojetnie na jakim chodzi - problem jest ten sam.

Czy u kogoś też się tak dzieje? Ktos ma na to lekarstwo ?
 

Attachments

  • tvn error 001.jpg
    tvn error 001.jpg
    19,9 KB · Wyś: 332
  • tvn error 002.jpg
    tvn error 002.jpg
    18 KB · Wyś: 276
  • tvn error 003.jpg
    tvn error 003.jpg
    15,1 KB · Wyś: 281

Piotrek_PP

New member
A masz może regulację overscanu w tym odbiorniku. Problem, którego doświadczasz jest bardzo dobrze znany posiadaczom komputerowych tunerów sat.
Niedawno narzekano na tym forum na problem overscanu przy podłączeniach komputerów pc z panelami (poucinany pulpit). Pytano po co to. Odpowiadam: właśnie po to.
Może n-box ma jakiś łagodnie stopniowany zoom albo regulacje położenia obrazu?
 

Piotrek_PP

New member
Jako posiadacz tunerów sat pci (skystar1 i skystar2) doświadczam tego efektu wyłącznie na tvn'ach w trybie overlay (tryb vmr jest wolny od przypadłości).
Nie będę zgrywał ważniaka, że wiem skąd się to bierze. Wszystkie wyjaśnienia jakie czytałem nie brzmią przekonująco. Wydaje mi się, że proporcje i rozdzielczość obrazu oraz format danych synchronizacyjnych czyli wszystkie te niewidoczne sygnały (informujące gdzie kończy się linia czy półobraz itp) sprawiają, że niektóre tunery wrzucają do bufora ramki więcej niż powinny. Może być też tak że ów niebieski pasek to artefakt postprocesingu. Jeżeli Twój TV używa jakiś "wzbodacaczy obrazu" spróbuj je wyłączyć.
 

PioSpec

New member
Dokładnie ten efekt występuje tylko na TVN'ach.

U mnie na SkyStar2 przy oglądaniu tego nie ma, ale jak coś nagrywam to już mam :)

pozdrawiam
 

wojtasz

New member
Wielkie dzięki

Po problemie. We właściwościach gniazda HDMI było włączone PC. Po przełaczeniu na DTV jest OK.

Jeszcze raz dzięki za pomoc:eek:k:
 

karaznie

New member
wojtasz napisał:
wersja MHP v.1945_3
Chodziło mi o wersję software telewizora (ty chyba podałeś nboxa).
Telewizor ma menu serwisowe aby do niego wejść musisz (nie jest to łatwe kilka razy trzeba spróbować - ale można tam np. wyłączyć te szare pasy kiedy wyświetlasz niesalowany obraz 4/3 itp.):

1. _Jednocześnie_ nacisnąć menu na pilocie i telewizorze. Poczekać 9-10sek.
2. Po lewej stronie ekranu przez ułamek sekundy błyśnie właśnie to menu, w tej chwili należy puścić przyciski menu. (Jeśli zrobi się to za późno - pokaże się prośba o wpisanie hasła - wtedy wciśnij exit na pilocie i jeszcze raz powtórz procedurę).

W menu serwisowym na samej górze masz podane wersje (dwie) firmwareu:
Hudson WERSJA, Cortez WERSJA

Jak byś mi je podał byłbym bardzo wdzięczny.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
U mnie też to zjawisko występuje od początku, ale niezależnie od wejścia - jest zarówno na HDMI jak i na Euro. Mam HUMAXA i plazmę LG 50 PY 2r. Jak to rozwiązać?
 

wojtasz

New member
jarmalik napisał:
U mnie też to zjawisko występuje od początku, ale niezależnie od wejścia - jest zarówno na HDMI jak i na Euro. Mam HUMAXA i plazmę LG 50 PY 2r. Jak to rozwiązać?

W moim przypadku trzeba było poprzestawiać ustawienia w menu telewizora,tj. MENU -> PIP/DW -> Wejście -> HDMI (i tu przestawiłem z PC na DTV). Oczywiscie przy podłączeniu HDMI. Przez EURO nawet nie próbowałem bo ten interfejs mnie w tym przypadku nie interesuje.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
wojtasz napisał:
W moim przypadku trzeba było poprzestawiać ustawienia w menu telewizora,tj. MENU -> PIP/DW -> Wejście -> HDMI (i tu przestawiłem z PC na DTV). Oczywiscie przy podłączeniu HDMI. Przez EURO nawet nie próbowałem bo ten interfejs mnie w tym przypadku nie interesuje.

Niestety, w tym miejscu u mnie nie ma żadnych opcji do wyboru.
 
Do góry