Montaż anteny do N , opis praktyczny

mac_27

New member
nbox i polsat przy jednym przewodzie antenowym

Witam,

pewnie wielu z was boryka się z problemem, iż na N-platformie nie ma polsatu a jednak chciecibyśmy czasami oglądać ten kanał.
Przeważnie każdy z nas ma już instalację antenową odbierającą ten kanał z nadajników naziemnych, jednak w większości przypadków do salonu idzie tylko jeden koncentryk.
Jest na to rozwiązanie.
Należy użyć czegoś co nazywa się sumatorem TV/SAT do którego podłączamy konwerter SAT oraz sygnał z anteny naziemnej.
Następnie zsumowane sygnały idą już jednym kablem a rozdzielamy je w gniazdu TV/SAT.
Rozwiąznie sprawdziłem wczoraj, wszystko działa... :)
 

sitek

New member
Poradziliscie mi na innym forum wieksza czasze niz te ktora oferuje n-ka, a co z konwerterem? Czy wystarczy taki ktory ma oznaczenie full band 0,5dB? Czy cos innego? Czasze wstawie 90cm.
 

romanj

New member
Konwerter do Recordera

Yuiren napisał:
Uuu, tego niewie nikt. Niemam pojecia jak pracuja anteny do VOD. Prawdopodobnie masz racje, ze musza byc ustawione identycznie, ale czy wystarczy zainstalowac konwerter zezujacy czy to musi byc system centralny czy jeszcze jakis wynalazek to przykro mi ale niewiem. N niepodaje zadnych danych dotyczacych rekordera i anten do niego.
Na moje sprawa jest prosta, konwerter musi mieć podwójne wyjście. Możemy to nazwać podwójnym konwerterem. Jeśli masz odpowiednio silny sygnał z czaszy, konwerter zezujący może pozostać na swoim miejscu. Z moich doświadczeń wynika, że zezujący konwerter osłabia sygnał głównemu, więc nie wiem czy taki tercet wypali.
Pzdr.
 

romanj

New member
Problem z zakłucaniem TV naziemnej.

mac_27 napisał:
Witam,

pewnie wielu z was boryka się z problemem, iż na N-platformie nie ma polsatu a jednak chciecibyśmy czasami oglądać ten kanał.
Przeważnie każdy z nas ma już instalację antenową odbierającą ten kanał z nadajników naziemnych, jednak w większości przypadków do salonu idzie tylko jeden koncentryk.
Jest na to rozwiązanie.
Należy użyć czegoś co nazywa się sumatorem TV/SAT do którego podłączamy konwerter SAT oraz sygnał z anteny naziemnej.
Następnie zsumowane sygnały idą już jednym kablem a rozdzielamy je w gniazdu TV/SAT.
Rozwiąznie sprawdziłem wczoraj, wszystko działa... :)
Też, mam takie rozwiązanie. Jesli jednak używasz kilku konwerterów(np. głowny + zezujący) to sygnał sterujący DiSEqC zakłóca synał TV naziemnej. Właściwie nie da się jej oglądać bez wyłączenia tunera TV SAT. Masz może na to jakiś sposób?
Pozdrowienia. :)
 

bar

New member
Yuiren napisał:
Po czym znowu poziomo i pionowo, i tak w kolko, do uzyskania obrazu powinno wystarczyc 70-80%, ale radze wyszukac polozenie dla minimum 98% bo poziom sygnalu moze spadac wraz z pogarszaniem sie pogody. Fine tuning to obracanie konwerterem, w prawo lub w lewo. Moze (ale niemusi) to poprawic jakosci odbioru.

Dzieki za opis, niewatpliwie bardzo zachecajacy do samodzielnej walki, ale troszke nie do konca tak jest z tym obracaniem konwerterem, jak sie okazalo w moim przypadku, przez jakies 1,5 godizny walczylem z pionem i poziomem i max co uzyskiwalem to 40%, cos mnie tknelo by i tym pokrecic no i po obroceniu dostalem 60%, wiec warto na to zwrocic jednak uwage.

Do wlaczenia miernika sygnalu w Nboxie, trzeba wstukac magiczny kod, ktory podaja na N-linii (nie ma o tym slowa w instrukcji), powiedziano mi ze to po to by jakis super laik nawet nie probowal tego ustawiac i zawolal monterow ;-)

Yuiren napisał:
Ustawienie anteny dla calkowitego laika nie powinno zajac dluzej niz 2 godziny, jesli zajmuje, sprawdzcie kable, jesli niepomoze, zadzwoncie po instalatora. Czasem ma sie pecha.
mi zajelo to ze 3 godziny i jestem laikiem, efekt koncowy nie do konca taki jak bym sobie zyczyl, jakosci wiecej jak 75% nie udalo mi sie wydusic, na dzis mam dosc, bo regulacja jest bardzo niewygodna, powalcze jutro... ale i tak LUXE TV wyglada super :) czekam na Discovery HD jutro...

 

kol350

New member
Do kieronb

ja też miałem ten sam problem!!!
walczyłem z tym trochę ( NIE POMAGA RESETOWANIE NBOXA)
na info linii wogóle nic nie wiedzą!
każą kręcić anteną - idioci , wiadomo że jak odbirałeś cyfrę to nic nie musisz przestawiać .
jeżeli jakość jest 0 to należy sprawdzić w ustawiniach transpondera polaryzację (powinna być pozioma) oraz częstotliwość 11436 lub 11439 dokładnie nie pamiętam
te ustawienia można zmieniać po wprowadzeniu kodu serwisowego który podają na infolinii.
POZDRAWIAM powodzenia
 
Ostatnia edycja:

Rowerser

New member
Problem z sygnałem

Plissss....help me.....nie moge wlaczyc w nboxie nawet tego miernika poziomu sygnału...jak klikam setup to sie nic nie dzieje....i nie wiem nawet jaki jest sygnał....plisss.Pomożcie mi, wiem że troche pozno jest ale prosze...
 

zych1989

New member
pomocy

mam sile sygnalu 80 % a jakosc sygnalu 0 % jakie to wszystko powinno mie parametry prosze o pomoc tez sie chce cieszyc n-ka a tu lipa zbyt skaplikowane
 

Yuiren

New member
Rowerser : wcisnij na pilocie : ZOLTY, 728
albo : SETUP, ZOLTY, 728

Zych : jakosc sygnalu jest najwazniejsza. Jesli masz zero to znaczy ze antena jest zle wycelowana. Kombinuj z antena. Pamietaj ze musi byc skierowana na poludniowy-zachod. Najblizej celu bedziesz w okolicach godziny 12:55-58 celujac w slonce a potem opuszczajac talez okolo 2 stopnie w dol.
Po takim zabiegu powinienes miec juz "jakas" jakosc. I wokol tego ustawienia kombinuj. Pamietaj ze cien konwertera o tej godzinie musi byc na drazku mocowania.
 

Yuiren

New member
UWAGA! W wielu dekoderach Nki jest blad (widzialem juz takie 4 na 11 ogolnie).
Maja blad w fabrycznych ustawieniach transpondera.
Prawidlowa czestotliwosc to : 11439 !!!!!!!!
Ustawiamy ja ZANIM zaczniemy krecic antena po wcisnieciu klawiszy :

ZOLTY , 7 , 2 , 8

 

ry2n

New member
Witam wszystkim na forum, jest to mój pierwszy post tutaj :)
Mam antenę analogową ustawioną chyba na HodBirda (tam gdzie kiedyś była np. TVPolonia czy jeszcze dawniej analogowa CYFRA+) czy jeśli kupię tuner "n" muszę coś zmieniać ?
 

Czarny38

New member
ry2n napisał:
Witam wszystkim na forum, jest to mój pierwszy post tutaj :)
Mam antenę analogową ustawioną chyba na HodBirda (tam gdzie kiedyś była np. TVPolonia czy jeszcze dawniej analogowa CYFRA+) czy jeśli kupię tuner "n" muszę coś zmieniać ?
Powinno wszystko hulać !!! Ewentualnie możliwe że konwertor będzie zbyt stary, jeżeli jest z czasów analogowego canal+ to nawet napewno za stary.
 
Ostatnia edycja:

hellboyek

New member
chcialbym sam zmaontowac zestaw, jednak boje sie ze cos spierdziele, lagodnie mowiac... czy sa osoby, ktore robily to same... i 1 raz?? probleme jest cena zalozenia. W MM 80 zalozenie z 1 konwerterem, plus 30 dojazd plus materialy... Dzisiaj w sieci Avans dowiedzialem sie, ze ITI zaklada za.. 170 zl :( i sam nie wiem co robic. Oczywiscie mam czas, gdyz N-ke chce zalozyc dopiero w listopadzie, ale nie wiem czys zukac kogos, kto zrobi to taniej czy moze dac zarobic MM, a moze samemu?? Wiekszosc z osob, ktore udzielaja sie na forum to profesjonalisci.
 

Czarny38

New member
hellboyek napisał:
chcialbym sam zmaontowac zestaw, jednak boje sie ze cos spierdziele, lagodnie mowiac... czy sa osoby, ktore robily to same... i 1 raz?? probleme jest cena zalozenia. W MM 80 zalozenie z 1 konwerterem, plus 30 dojazd plus materialy... Dzisiaj w sieci Avans dowiedzialem sie, ze ITI zaklada za.. 170 zl :( i sam nie wiem co robic. Oczywiscie mam czas, gdyz N-ke chce zalozyc dopiero w listopadzie, ale nie wiem czys zukac kogos, kto zrobi to taniej czy moze dac zarobic MM, a moze samemu?? Wiekszosc z osob, ktore udzielaja sie na forum to profesjonalisci.
Na początku tego tematu masz opis jak to zrobić przeczytaj i sam sobie odpowiedz czy czujesz się na siłach. Moim zdaniem żadna filozofia.:)
 

dzekoo

New member
Ja będę zakładał sam (pierwszy raz). Boję się tylko o mocowanie i korektę ustawień, trzeba się trochę wychylić z balkonu. Jak będzie za trudno, to wezwę pomoc.
 

Yuiren

New member
Srednia kwota pobierana przez instalatorow to 120zl. Czasami jest to 100 czasami 140zl. N bedzie zakladac anteny za 150zl i jest to stawka sztywna.
Wlicza sie w to tylko robocizna.
Do tego nalezy dodac :

Koszt masztu - miedzy 25 a 35zl zaleznie od tego czy mocowany do balkonu (tanszy) czy do sciany (drozszy).
Koszt kabla - 1.5zl (jawne zdzierstwo ale tak sobie licza) za metr
Koncowki - 2.5zl za sztuke (potrzebne dwie lub cztery jesli dwa kable).

W robociznie powinno sie miescic :

- instalacja masztu, instalacja anteny, pozycjonowanie, zamocowanie kabli, wszelkie konieczne dziury (wlacznie z otworem balkon-pokoj).

Ceny anten :

Na Allegro sa tanie, ale niepotrafie potwierdzic ich jakosci.
Dobra 90tka kosztuje okolo 80zl.
Za konwerter single niezlej firmy zaplacimy 60zl.
Za konwerter twin (do rekordera) zaplacimy 100zl.

UWAGA! Niepolecam brania anten od N. Sa za male, zbyt slabej jakosci, i do tego niesa na wlasnosc. Za 50zl wiecej mozecie miec juz antene na wlasnosc, o wiele lepszej jakosci.
 

hellboyek

New member
Czy wogole jest taka mozliwosc, zebym kupil sam antene z konwerterem, kabel i maszt, a pan z ITI czy ze sklepu ktory dystrybuuje N wzial tylko za robocizne i ew. koncowki itd??

Jaka przekatna maja anteny "N" i czy doswiadczyl ktos czegos nieprzyjemnego ze strony anten (jakkolwiek to brzmi=D)??

I jeszcze jedno czy cena, ktora jest podana przez ITI obejmuje antene plus konwerter, czy konwerter musze dokupic w sklepie w ktorym zamawiam N?
 

blady52

New member
cyfra+ kontra iti

od roku mam cyfrę+ z dzierżawą dekodera. właśnie wysłałem wypowiedzenie do cyfry /ponad miesiąc przed, powinno by ok/, po to aby miec czas na wybór. antenę mam z cyfry za 1 pln na własnośc. w zasadzie moja opcja to n-ka na 95%. i teraz pytanie, czy czasza cyfry będzie wystarczająca oraz czy trzeba coś zmieniac w ustawieniu. a poza tym może nie trzeba brac dekodera od n-ki tylko coś kupi c /tylko co?/:confused:
 

piotrwzk

New member
Witam

Mam problem z ustawieniem anteny. Kupilmem "n" wczoraj. Talerz i konwerter kupilem oddzielnie w MM. Zmontowałem tależ założyłem konwerter (gniazdem na kabel w dół) i zamontowałem na maszcie. Ustawiłem podobnie jak sąsiad z 6 i 8 piętra. Jeżeli sąsiedzi mają anteny to zakłądam że u mnie też powinno złapać. Próbowałem 2 godz i nic nie złapałem. Siła sygnału 70-90% w zalezności od ustawienia talerza ale jakość sygnału ciągle mam 0%. Czy jest możliwe że żle zamontowałem konwerter? Czy trzeba go jakoś ustaiwać (kręcić nim)? Co mam nie tak?

Zauważyłem dziwną reakcję nboxa. Po wyłączeniu na pilocie albo na panelu nboxa tuner po kilku sek samoczynnie się uruchamia i próbuje szukać połączenia z satelitą (standardowy obraz przed złapaniem satelity).
Czy coś z moim nboxem jest nie tak?

pozdrawiam
 

aule

New member
Yuiren napisał:
Srednia kwota pobierana przez instalatorow to 120zl. Czasami jest to 100 czasami 140zl. N bedzie zakladac anteny za 150zl i jest to stawka sztywna.
Wlicza sie w to tylko robocizna.
Do tego nalezy dodac :

Koszt masztu - miedzy 25 a 35zl zaleznie od tego czy mocowany do balkonu (tanszy) czy do sciany (drozszy).
Koszt kabla - 1.5zl (jawne zdzierstwo ale tak sobie licza) za metr
Koncowki - 2.5zl za sztuke (potrzebne dwie lub cztery jesli dwa kable).

W robociznie powinno sie miescic :

- instalacja masztu, instalacja anteny, pozycjonowanie, zamocowanie kabli, wszelkie konieczne dziury (wlacznie z otworem balkon-pokoj).

Ceny anten :

Na Allegro sa tanie, ale niepotrafie potwierdzic ich jakosci.
Dobra 90tka kosztuje okolo 80zl.
Za konwerter single niezlej firmy zaplacimy 60zl.
Za konwerter twin (do rekordera) zaplacimy 100zl.

UWAGA! Niepolecam brania anten od N. Sa za male, zbyt slabej jakosci, i do tego niesa na wlasnosc. Za 50zl wiecej mozecie miec juz antene na wlasnosc, o wiele lepszej jakosci.

Skąd takie informacje??
 
Do góry