Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

TKIZZ

New member
Panie i Panowie ktorzy juz posiadaja "N" prosze napiszcie jak to dziala w praniu bo mnie (i pewnie nie tylko mnie) zzera ciekawosc! :) Napiszcie jak przebiegla instalacja, ile macie kanalow, no i przedewszystkim jak wygladaja kanaly w HD. Jakie sa Wasze pierwsze wrazenia z uzytkowania!

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia! :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
1. :wink: Jakosć kanałów NIE HD (TVP 1, 2 3, TVN24, CinemaX jest dziwnym trafem
znacznie lepsza od tego
co daje dekoder Cyfra+ (też mam) Ten sam program ogladany na Cyftze+ ma
"średnia" jakość na TV 40"
a ogladany z nBox-a jest naprawdę barzo dobrej jakości. Tego przyznam
sie szczerze nie rozumiem.

2. :cool: na razie są 2 HD (nSport) i francuzki L HD
niema co opisywać, oba są więcej niż świetne jakosciowo

3. :confused: Kanały HD Discovery NIE działaja jeszcze

4. Nadal nie wiadomo co za kanał filmowy HD ( z zapowiedzi jakiś
Hollywoodzki )
nie jest znany i brak go na liście kanałów w EPG

5. :x EPG jest do d..y,
bardzo kiepskie od strony funkcjonalności i niezwykle skromne co do
treści
EPG Cyfry+ podaje rezysera filmu, aktorów i skrótowo treść
w nTV EPG w opisie filmu podaje tu cytat "Główny bohater przyjeżdża do
Nowego Jorku i spotyka brata"
Brak też opcji z Cyfra+ POKAŻ Filmy, pokaż Sport
Tak więc EPG jest do d..y i raczej tak zostanie bo ONI ITI są z niego
dumni :(

Niemniej jednak o jakosci nie przesądzi nawet skrzanione EPG bo oglada sie programy a te są więcej niz OK pod wzgledem jakości.

Andrzej

tk79 napisał:
Mam krotkie pytanko:
Czy n-owskie dekodery zaopatrzone są w kable (HD, Coponent)?

Jest tylko kabel EURO/EURO no i sieciowy

Kabel HDMI TRZEBA sobie kupić samemu :x
 

marecky81

New member
a ja wam powiem jedno, stalem wczoraj 3,5 godziny w media we wroclawiu i sie OPLACALO!!! Obraz na paru letnim CRT jest po poprostu idealny!!! Nie mam kabla, zeby sprawdzic jak wyglada HD na lcd. Nie wiem jakim cudem ktos zamieszczal zdjecia z discavery hd bo ten kanal u mnie nie dziala w ogole-ciemnosc. Pilot troche nie wygodny, malo ergonomiczny, po prostu za duzy. Zadnych problemow z aktywacja uslugi. Wybralem numer i od razu ktos odebral. Co prawda pani nie mogla mnie znalesc w bazie przez 10 minut. Zasugerowalem zeby poszukala po numerze umowy i udalo sie :D
 

marecky81

New member
domi007 napisał:
marecky81 - ktoś Ci instalował antene czy sam to robiłeś....miałeś jakieś problemy przy instalacji?

sam bo nie moglbym sie doczekac na monterow:) 20 minut roboty. Tylko nikt mi nie powiedzial ze antena w zestawie nie ma stelazu, pałąka czy jak to nazwac. W media pan powiedzial ze musze tylko kabel dokupic sat bo wszystko inne jest
 

marecky81

New member
domi007 napisał:
Oki...czyli stalaż i kabel sobie trzeba kupić...
A do podpisania u mowy oprócz 100 zł i dwuch dokumentów wymagają coś jeszcze???

Zaplacilem 159 za nboxa i antene. Na dowod i prawko. Dostalem KP i paragon niefiskalny co troche mnie zaskoczylo, pewnie faktura poczta dojdzie
 
Ostatnia edycja:

kamxx

New member
Hd

Ten kanal LUXE TV wyglada rewelacyjnie szkoda ze nie ma wiecej zagranicznych. Jak ktos ma telewizor HD to warto dla niego kupic N ke
niestety to jedyny kanal jaki jest na dzis w HD Nsport ma byc od 16.
Pozdrawiam Kamil
 

arsenal

Moderator
VIP
No nie powiem jest całkiem całkiem a pewnie będzie jeszcze lepiej:)
Degustacja trwa:D:D:D
9289147f5fd11237med.jpg

d5a82fc2bbf68b07med.jpg

Moja instalacja antenowa to 2 antenki. Jedna ( 90 cm) na Hot Birda a druga ( 60 cm) na astrę. Spięte to przełącznikiem DiSeQ. UWAGA!!! Aby nBox się aktywował w instalacji z DiSeQ HoTBird musi być na porcie 1 w przełączniku. Inaczej nie złapie sygnału
Tak na gorąco. Podłączyłem przez component do tylnoprojekcyjnego CRT. Jakość większości kanałów lepsza niż w C+. nSport i LuxeHD dają radę. Nawet w SDTV. AXN coś nieciekawy choć AXN Crime i Sci_fi mają lepszą jakość. Zero pixelozy. Dolby amplituner wykrywa bez problemu i NIE zrywa dźwięku co kilka sekund tak jak we Fergusonach.
 

arsenal

Moderator
VIP
To znaczy że nawet po ustawieniu 576i na componencie obraz ma bardzo wysoką jakość. Bardzo.
Z góry przepraszam za kiepską jakość zdjęć.
17aee6c56805f0abmed.jpg
 

autorus

New member
Ja przynajmniej na tą chwile jestem rozczarowany. Na kalanle LUX obraz naprawdę żyleta. Natomiast na zwykłych sd to kiepsko. Np baby tv to pikseloza zupełna. Zaczynam się martwić bo nie wiem co jest grane, umowę podpisałem na 15 mies :( Obraz puszczony po hdmi. Jeszcze muszę zerknąć na jakość sygnału. Antenkę mam 90cm.
 

arsenal

Moderator
VIP
Ta poświata to efekt lampy w aparacie.
Chciałem zwrócić jeszcze uwagę na wysokiej jakości dźwięk poprzez SPDIF na wszystkich kanałach. EPG też jest bardzo dobre choć wymaga przyzwyczajenia na początku.
Minusy- oczywiście, że są. M.in. nie mam jescze DiscoveryHD, brak kanałów z Astry:x i opcji DiSeQ w menu.
Ja nie mam żadnej pikselozy na BabyTv. Nigdzie jej nie mam. Może Autorus masz problem z anteną lub konwerterem. Mój Golden Interstar Superior GI 202 02.dB niczego się nie boi. Żadna pogoda mu nie straszna.
 

autorus

New member
Własną przepiętą z cyfry. Ale nie należącą do cyfry, po prostu kupiłem sobie sam :) A teraz tylko przepiołem.

Jaką wy macie jakość i moc sygnału?
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Oczywiście jak będziecie oglądać z 1 metra 40 cali to cudów nie ma , piksele mozna liczyć. Ja po componencie w trybie 576i mam obraz bardzo dobry. HDMI nie sprawdzę bo nie posiadam:( Mój tv ma już swoje lata. No i Ledwo Gra :). Zaraz sprawdzę 1080i choć ktoś mi marudzi bo Boomerang chce oglądać. Nie da rady 3 rzeczy naraz robić:)
Oddam nerkę za nową Bravię:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
d58b0069ef7011bdmed.jpg
 

autorus

New member
O kurcze. Masz jakość sygnału 100% :eek:
U mnie właśnie dziwna sprawa bo akurat ten słupek od jakości co chwila się zmienia tzn przeskakuje od 67% do 80%. I to dość szybko. O czy to może świadczyć? Może konwerter czas już pożegnać?

Odnośnie ustawień listy ulubionych to nie wyglada za dobrze. Chodzi o to ze nie można ułożyć programów w kolejności którą my chcemy, tylko jak w cyfsze tzn kanały są sztywno przypisane. I mi przynajmniej się nie udało sterować dzwiękiem z pilota :( A jak już ułożymy listę programów to też nie tak łatwo ją uruchomić. Trzeba przejść do opisu programów i tam dopiero czyli jednak dłużej niż w cyfsze :( Grafika spoko, podłączyłem wzmacniacz po złączu cyfrowym i nawet na dwójce podaje dd2.0.



Autorus
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
To wygląda na złe ustawienie anteny albo faktycznie konwerter już swoje odsłużył. Teraz Autorus musiałbyś sobie załatwić analogowy tuner do sprawdzenia jakości( na analogowym TVN:smile: na przykład). Choć wydaje mi się, ze analgowca trudniej teraz dostać niż N'kę:)
Widziałem w sklepie też antenę od N. Nic specjalnego niestety. 60 cm to na Hotbirda jednak troszkę za mało. Już są plotki, że siatkowe mają być zastąpione zwykłymi.
 
Do góry