Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

J

Judash

Guest
szpigiel9 napisał:
Ja też czekałem na ta ogromną różnicę jaką mial dawac ten box. W kanałach sd trzeba by sie mocno przygladać to może coś dojrzy na plus w porównaniu do syfru+. Obraz lux jest na francuskim kanale luxHD a na naszym nsport przeplatany raz sd raz hd( ten hd i tak gorszy od francuskiego) . Myślałem o jakiejs prawdziwej rewelacji,że ten upskaling do 720 czy 1080 będzie przynajmniej mocno widoczny a to nic. Chyba, że by jakiś fanatyk zaczął liczyć te piksele. Dźwiek jest naprawdę pierwyj sort ale obraz bez różnicy a tak się śmiałem z obrazu AXN na syfrze a tu te same dno na tych AXN. Podłączyłem do anteny 60cm i jakiegoś konwentera wymienianego z rok temu przez fachofca na lepszego od tego co oferowała syfra+. Na pocieszenie wbijam sobie w głowę że po miesiącu wymieni się na rekordera i wtedy dojda te nowe możliwości zwiazane z dyskiem 250G i usługami. Może ten Discovery HD będzie taki jak ten lux a nie nsport. I może teraz najgorsze rozczarowanie tym obrazem mam już za sobą i czas na same pozytywy. Obraz nsport porównywałem przełanczając na film
puszczony z nagrywarki LG 198 po hdmi w 1080i ( zwykły PAN TADEUSZ z gazety) i był duuuużo lepszy od tego HD i po moich pieknych snach. Ja OSOBIŚCIE LICZE NA ITI i nie żałuję że odeszłem z cyfry, ale opisuję tu faktyczne spostrzeżenia. Pies jest pogrzebany pewnie w tym że jak sie czyta takie zwroty jak-- powalający na kolana, rewelacja , kosmos itp. to jak sie samemu zobaczy to powala na kolana ale w drugą stronę. Proszę się nie zrażać jest wszystko bardzo ładnie tylko nie liczyc należy na powalanie na kolana i kosmiczne różnice bo jest tylko kapke lepiej niż było.

A na jakim TV ogladasz te programy?I kto ci powiedzial, ze AXN bedzie mial lepsza jakosc?
 

autorus

New member
Gdzie zmienić? w którym miejscu? Jęsli chodzi ci o pocje telewizor i dzwięk na samym dole to przewałkowałem to i nie działa. Chyba że gdzię indziej.

Po euro chodzi mi ok.

:(

Autorus
 

xroma

New member
Niektorzy wypowiadaja sie tutaj o jakosci HD nadawanego z "n"boxa na podstawie programu Nsport.... no coż - stacja nowa dziala od 3 dni ... materiału w prawdiwym HD maja jak na lekarstwo ale to przeciez normalne. Jesli ktos chce sprawdzic mozliwosci boxa zanim pojawi sie DiscoveryHD powinien zajzec na kanal 572 - LuxeTv HD .... i wam szczeki opadną. Dla mnie bomba :eek:k:
 

RaAaF

New member
Ja króciutko.
Wszedłem wczoraj 13 tego w piątek do MM Kraków. Pytam nieśmiało, czy jest i panowie nieśmiało mówią, że jest....
Następne pytanie, czy mogą sprzedać i znów nieśmiało, że owszem, chyba się da.
W miłej atmosferze poruszenia, jako pierwszy kupujący "N" w MM Kraków, przyglądałem się różnym manipulacjom z komputerem i w bólach udało się wydrukować umowę. Tu chciałem pochwalić obsługę tego sklepu, bo zawsze zostałem tam dobrze potraktowany a nie raz miałem reklamację sprzętu .
Obsługa fachowa !
Porwałem pudło i dopiero w nocy miałem czas na instalację.
Mam antenę cyfry 60 z zezem na astrę i hot, diseq , amplituner i tv Hd ready z DVI.
Podlączyłem i nie działało mi nic po HDMI-DVI.
Po euro działało, ale skakało, jak to już ktoś opisał.
Nie ładowało listy i musiałem dzwonić . Po manewrach z kodem -żółty 728 i ustawieniu diseq na ON udało sie załadować listę kanałów i uruchomić decoder.
Potem miałem to samo jeszcze raz i w końcu odpalił.
Nie działa mi kabel HDMI-DVI i partyline nie wie, jak to rozwiązać. Mają więcej takich jak ja.
Wyrwałem z DVD komponent i rozwalając całą misterną plątaninę różnego rodzaju kabli za telewizorem podłączyłem nboxa.
Luxe HD powala!
Nsport nie powala, ale ma ładną jakość .
Co do reszty, to mam dziwne odczucia- mianowicie jest niekiedy lepiej, niż mam np. UPC, ale nie zawsze. Coś jest nie tak z bielą- UPC jak jest białe to to samo na "n" jest beżawe, ciepłe, ale nie białe. Jak by kolory były podbite za mocno ......Kłopot, bo "n" u mnie tylko uzupełni listę kanałów a nie będzie bazą (za dużo brakuje pozycji jak na razie). Wziąłem dwa pakietyz "N" rezygnując HBO z UPC i mam taniej .
Po podłączeniu component -tv i optyk na amplituner nie działa głośność z pilota "n".....
Jak ktoś ma lub nie ma kłopotów z DVI to niech pisze.
Pozdrawiam wszystkich.
PS - mam KP za "n" z numerem 1 z MM w krakowie i pozdrawiam często zamęcznych moimi pytaniami Panów z tego sklepu :)
 
Ostatnia edycja:

Mazoku

New member
Nie mogę sterować głosem za pomocą pilota n'ki. TZN jak mam podłączony sprzęt przez hdmi only. Gdy przełącze po euro jest ok. Czy to znaczy że muszę jeszcze połaczyć tv z nbox za pomocą chinch? Bo nie wiem co źle robię.
Źle robisz nie czytając instrukcji. Jest tam dość wyraxnie napisane, że regulacja głośności nie działa na łączach cyfrowych (HDMI i S/PDIF).

ps. czy odbieracie jakieś programy z dd 5.1? Bo mój wzmacniacz wykrywa tylko dd 2.0. Tzn że albo nie ma innych albo nie potrafi zidentyfikować sygnału (chociaż to by było dziwne bo z dvd zawsze wie co jest)
Większość kanałów jest w 2.0. Póki co tylko TVN i TVP nadają coś od czasu do czasu wielokanałowo (mówię ogólnie, nie o n). DiscoveryHD ma być cały czas w 5.1.
 

autorus

New member
"Po podłączeniu component -tv i optyk na amplituner nie działa głośność z pilota "n".....
Jak ktoś ma lub nie ma kłopotów z DVI to niech pisze."

Kolego jak chcesz pilotem obsługiwać dzwięk to niestety po component i chinch. Już było ze wyścia cyfrowe nie obsługuje pilot. Też się wkurzyłem.

Autorus
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wyczyściłem wątek, od tego miejsca wszystkie wypowiedzi nie na temat zostaną kasowane.

W razie zbędnego podgrzewania atmosfery lub utarczek słownych z miejsca będą BANY na 7 dni.
 

Gie

Member
Bez reklam
Czy ktoś z osób mających n, ma jakiś tuner DVB-S z modułem umożliwiającym dekodowanie Conax? Jeśli tak to czy mógłby sprawdzić czy karta z n-boxa dekoduje kanały ze "starego" transpondera TVN-u w DVB-S?
 

krecio

Member
Nie wiem czy to komus pomoze:)
Ja mam juz drugiego n-boxa. Pierwszy po dwu godzina zwyczajnie zdechl. Najpierw myslalem, ze to wina instalacji antenowej i rano juz mialem zainstalowana nowa. Lacznie z konwertrem i czasza. Teraz mam 115 cm i chyba to dobrze.. Ale do rzeczy: otoz objawy padniecia byly takie - na ekranie nic, ciemnosc. W panelu n-boxa pojawil sie za to czerwony trojkacik. I dwie godziny restartowania nie pomogly. Zdechl i juz. Za to w Saturnie w Jankach gdzie kupilem to wczoraj bez problemow (dla mnie) wymienili na nowy. Wyglada to tak, ze anulowana jest cala umowa i podpisywana jest nowa. Ja przy okazji dokonalem korekty pakietow. W kazdym razie sugeruje proste rozwiazanie jesli tuner nie pracuje - wymienic.
 

RaAaF

New member
Poczekam do poniedziałku i skontaktuję sie z partyline, bo dopiero wtedy bedzie 100% działał dział techniczny. Tak mi doradziła miła Pani która i tak jest oblatana że aż się zdziwiłem...
Wygląda to u mnie na problem kompatybilności HDMI>DVI :(
Kabel mam 100% sprawny i gniazdo tez, gdyż podłączam nim kamerę i nie ma najmniejszych problemów.
Reszta połączeń działa a połączenie komponent realizuje rozdzielczoś HD.
Jeżeli ktoś ma DVI w telewizorze i "n" to proszę o wypowiedź....
 

RaAaF

New member
krecio napisał:
Nie wiem czy to komus pomoze:)
Ja mam juz drugiego n-boxa. Pierwszy po dwu godzina zwyczajnie zdechl. Najpierw myslalem, ze to wina instalacji antenowej i rano juz mialem zainstalowana nowa. Lacznie z konwertrem i czasza. Teraz mam 115 cm i chyba to dobrze.. Ale do rzeczy: otoz objawy padniecia byly takie - na ekranie nic, ciemnosc. W panelu n-boxa pojawil sie za to czerwony trojkacik. I dwie godziny restartowania nie pomogly. Zdechl i juz. Za to w Saturnie w Jankach gdzie kupilem to wczoraj bez problemow (dla mnie) wymienili na nowy. Wyglada to tak, ze anulowana jest cala umowa i podpisywana jest nowa. Ja przy okazji dokonalem korekty pakietow. W kazdym razie sugeruje proste rozwiazanie jesli tuner nie pracuje - wymienic.
Miałem to dwa razy na początku - komunikat informujący o złym połączeniu i na zmianę komunikat informujący o wczytywaniu listy kanałów, do tego brak reakcji pilota.
Rozwiązanie - naciśnięcie kolejno menu , res i potem na około 5 sec prawy kursor na panelu dekodera. (ustawienia fabryczne , chyba), następnie dekoder odpala . jak ktoś ma diseq to trzeba ponownie go ustawić na ON . Jeżeli nie zadziała to nacisnąć wszystkie trzy wymienione na raz i przytrzymać . (robiłem to w trakcie rozmowy z partyline)
Druga kombinacja to żółty na pilocie 728 i ustawić parametry menu .
Sam żółty i 728 raz spowodował odpalenie decodera.
Po dwu takich sytuacjach dekoder się ustabilizował i nie mam z nim kłopotów. ( no poza obsługą DVI<HDMI)
 
Ostatnia edycja:

AVMANIAC

New member
Gie napisał:
Czy ktoś z osób mających n, ma jakiś tuner DVB-S z modułem umożliwiającym dekodowanie Conax? Jeśli tak to czy mógłby sprawdzić czy karta z n-boxa dekoduje kanały ze "starego" transpondera TVN-u w DVB-S?
Bardzo dobre pytanko, czy ktoś może na nie odpowiedziec ? I czy jest faktycznie 'karta dekodująca' , bo miało nie byc slotów i kart, wszystko miało byc w bebehach bestii... Gdyby to działało to hoho... :eek:k:

Pozdrówka
 

jurdziol

New member
RaAaF napisał:
Druga kombinacja to żółty na pilocie 728 i ustawić parametry menu .
Sam żółty i 728 raz spowodował odpalenie decodera.

Wlaczylem w ten sposob diseqc, tuner chwile niby pobieral liste kanalow ale nie pojawil sie ani jeden nowy. Mozna wogole cos z tym zrobic ?
 

RaAaF

New member
Co do nowych kanałów nie wiem i nie mam , mój tuner nie widział nic z powodu podłączonego diseqa(poprwacie mnie jak źle to piszę) i te czary na niego zadziałały pozytywnie w tym sensie że się uruchomił i załadował programy.


Co do slotów to jest jeden na karte i jest karta, przypisana do konkretnego dekodera. Slot jest na panelu przednim a prowadzą do niego drzwiczki :)
Eleganckie rozwiązanie.
 

smith

New member
RaAaF.... też mam problem z DVI... mimo że na 100% mam HDCP. DVI/HDCP na razie jest niekompatybilne z n-boxem w przeciwieństwie do HDMI/HDCP. Inne urządzenia jak DVD z HDMI/HDCP działają bez problemu z moim TV.... sprawdzane na kilku modelach. Myślę że to błąd w sofcie nboxa... Może nowe softy to naprawią... Daj znac jak się dowiesz coś na infolinii.
 

RaAaF

New member
Myślę że przydałby nam sie nowy wątek - problemy techniczne i nie tylko z "n"
Tyle że nie czuję sie na tyle kompetentny żeby to zrobic .....
 

AVMANIAC

New member
RaAaF napisał:
Co do slotów to jest jeden na karte i jest karta, przypisana do konkretnego dekodera. Slot jest na panelu przednim a prowadzą do niego drzwiczki :)
Eleganckie rozwiązanie.

To nieciekawie... zastanawia mnie jak rozwiązali problem przypisania karty tylko do jednego dekodera... nie chce zapeszac, ale czy to co napisałeś oznacza, że nie ma możliwosci 'wsadzenia' tej karty do żadnego innego n-dekodera? nie wspominając już o multisystemach z modułami dostępu? to byłoby chyba pogwałcenie praw konsumenckich... :/
 

autorus

New member
Nie wiem ale ten obraz u mnie nie jest jednak najleprzy. Nawet na tvn przy ciemnym tle pikseloza. Moc sygnału 65% a jakość ok 98-100%. Kurczę jak poleprzyć moc sygnału? Moze więkrzą antenkę, czulszy konwerter? Dziś sobie przepnę na cyfrę i porównam. A może mi się tylko wydaje, ale raczej nie :(
 
Do góry