Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

arsenal

Moderator
VIP
Taka sama jak wersja z Astry czyli lepsza od tej z Cyfry+.
Cały czas coś jeszcze zmieniają i testują.
nsport nie jest przez cały czas w HD( przynajmniej na to wygląda). Obraz cały czas trzyma 16/9 choć teraz jest tenis w formacie 4/3 z pasami po bokach by utrzymać proporcje na telewizorach panoramicznych. Tak pewnie częśc materiałów będzie na razie emitowana. Posiadacze plazm pewnie się z tego cieszą;) Bez względu na format jakośc obrazu na nSport jest bardzo dobra. Pewnie robią upscaling już u siebie.
 

autorus

New member
No to jestem po pierwszym nagrywaniu na nagrywarkę w n'ce. Niestety tylko przez euro. Trzeba zmienić rozdzielczość na nbox i później zmienić wejście sygnału na tv. Tzn nie wyciągać żadnych kabli tylko zmienić pilotem. I już można spokojnie nagrywać. Niby mało odkrywcze ale przetestowane i na pewno działa. :)
 

Czarny38

New member
U mnie "n" na zwykłym TV 32 100Hz wszystko chodzi żyleta. Połączone scart i wybrane SD3 czyli RGB. Obsługa intuicyjna ok, ustawiłem sobie własną liste, EPG jakieś hm? nieciekawe. FTA chodzą nawet na nie opłacanych przezemnie pakietach.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Plusy dodatnie i plusy ujemne nBoxa...Czyli funkcjonalność małej skrzyneczki.

Po kilku godzinach obcowania z nBoxem postanowiłem przyjżeć mu się bardziej "na zimno". Poniżej opiszę kilka funkcji które sią chwali a także te mniej przyjemne i powinny być poprawione
-Sam nBox sprawia z wyglądu bardzo dobre wrażenie. Użyte materiały do obudowy, układ przycisków na panelu przednim czy pilot to coś czego nie trzeba się wstydzić na półce z " klockami" i stoliku z kolekcją innych pilotów. Pierwsza klasa.
- Wygląd Menu i jego funkcjonalność nie budzi większych zastrzeżeń. Wszystko jest dobrze opisane i nie sposób się w nim zgubić. Złośliwi powiedzą, że przecież nie ma gdzie. Nie ma obecnie opcji DiSeQ a co za tym idzie dostępu do kanałów z satelity Astra. Dla mnie i pewnie dla wielu osób jest to duża wada nBoxa i ITI powinno to jak najszybciej zmienić.
- EPG. Jest i to pierwszej klasy. Zapewne posiadacze porządnych markowych tunerów cyfrowych mieli już z podobnym do czynienia ale w polskich platformach cyfrowych to nowa jakość. Przesiadka z Philipsa 6010, Fergusona czy też Mediasata wywoła usmiech na twarzy. Powrót może być już mniej przyjemny. Opis większości programów jest dokładny i pojawia się szybko do tygodnia naprzód. Najmniejszy banner INFO pozwala podejżeć co jest nadawane teraz i następną audycję. Niestety nie można w tym czasie zobaczyć co jest na innych kanałach tak jak w funkcji PILOT Mediasatów Cyfry+.
-Pod klawiszem OPT na pilocie kryją się trzy funkcje: Język dźwięku, Język napisów i Zmiana formatu. Najciekawsza jest ta ostatnia. Pozwala zmienić ustawienia formatu ekranu na odbiornikach 16/9 dla kanałów SD 4/3. Dostępne są tam trzy opcje: Rozciągnięcie, Bez zmiany, Powiększenie. Ustawienia te są niezależne dla każdego kanału i zapamiętywane prze nBoxa. Niestety mój egzemplarz nie pozwalał zmienić formatu na większości kanałów. Na TVN'ach działa to bez zarzutu ale już na TVP1,2 czy AXN'ach jest to zablokowane. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe i kwestia ulepszenia oprogramowania.
-Przycisk N na pilocie oprócz bycia " panic button" pozwala także przełączać miedzy oglądanym kanałem a poprzednim.
- Obraz jeśli opisywać go w kategorich technicznych jest bardzo dobrej jakości. skupię się tu na kanałach SD bo te będziemy oglądać przecież najczęściej, przynajmniej na początku.Tele5( po componencie) zaczęło przypominać w końcu telewizję. Na takich niszowych kanałach nie jest idealnie i obraz zależy w dużej mierze od nadawcy ale jest zauważalnie lepiej niż na dekoderach C+ i Polsatu. Cinemaxy i AXNy są tylko troszkę lepsze niż u konkurencji. Prośba do ITI. Należy wymóc na HBO poprawę jakości tych kanałów. Natychmiast!
- kanały Discovery są w dobrej jakości.Napewno lepszej niż w Cyfrze+. Niestety do DiscoveryHD nie mam jeszcze dostępu więc nie mogę ocenić.
- Do większych zalet należy zaliczyć jakość dźwięku po wyjściu optycznym. Jest ona bardzo wysoka, nie tylko na kanałach nadawanych przez N. Nie myślałem, że to powiem ale teraz na MTV jest dobry dźwięk. Ferguson to jednak badziewie. Dźwięk Dolby Digital jest przesyłany poprawnie i mój amplituner mający z DD dotychczas problemy( zacinający się co kilka sekund dźwięk) rozwinął w końcu skrzydła. Jest dynamicznie i przestrzennie. Czyli tak jak ma być.
Ogółem mówiąć jestem zadowolony z zakupu. Prawdą jest, ze ITI popełniło parę błędów i tak do końca nie można mówić o starcie na 100% ale ja dałem N szansę. Wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej.
To tyle na razie. Postaram się jeszcze coś dopisac w póżniejszym terminie. Na razie idę " poGmerać" i poznęcać się na sprzęcie
 

kamon

New member
Czy ktos ze szczesliwych posiadaczy N Boxa podlaczyl go do standardowej anteny z Cyfry ? Jesli tak to prosze o wrazenia. Mieszkam 700 km na zachod w linii prostej od naszej zachodniej granicy i zastanawiam sie czy 60 cm talerz wystarczy ?
 

kowalc

New member
Witam!
Ja podzielę się z Wami jak mnie się udało dostać N-kę. Otóż nie licząc, że się, wszedłem do sklepu i zapytałem o dekodery. Uprzejmy Pan stwierdził, że są, ale na zapisy. Zapytał, czy mam ze sobą dwa dokumenty oraz pieniądze, żeby "od ręki" dokonać zakupu, bo jemu nie chce się dzwonić do osób zapisanych. Coż, trudno było nie skorzystać z takiej oferty. W ten sposób zostałem szczęśliwym posiadaczem N. Dodam, że sama operacja wypisania umowy zabrała ok godziny, później aktywacja już w domu poszła bardzo sprawnie. Szkoda, że na tą chwilę jest w zasadzie tylko jeden kanał HD (nsport nadaję sporo materiału w SD), ale i tak wreszcie żona zrozumiała po co wydałem tyle kasy na lcd :D . Dodam, że wykorzystałem talerz i konwerter po Cyfrze (zostawili mi w spadku) i N odbiera na tym przyzwoicie.
 

autorus

New member
Arsenal czym ty patrzysz na program który ma być? Nie mogę podejrzeć :(

Ja zauważyłem że jak w opcji telewizor ustawię dzwięk DD to na pilocie podgłaśnianie działa super. Normalnie nareszcie można zupełnie wyciszyć. I sporo podgłośnić. W cyfsze zawsze z tym miałęm kłopoty. Był tam bardzo mały zakres zmian.

Teraz coś negatywnego.

Ustawianie ulubionych to porażka :(
Mniej wiecej wyglada tak jak w cyfsze. Dodajemy i tyle. Nie możemy zmieniać kolejności kanałów (strasznie wkurzające) , no i dostęp do ulubionych. Może coś źle robię ale nie mogę tego cholerstwa uruchomić. Trzeba najpierw wejść do epg. Nic z tej funkcji nie rozumiem. Nadal mam stacje których nie chcę :(

Ale plusem jest to że oprogramowanie będzie udoskonalane więc może kiedyś zrobią porządnie :)
 

romanj

New member
Dekoder N-ki a DiSEqC

Miałem obawy czy dekoder będzie działa z moją ateną z "zezem". Po podłączeniu nie było problemów. Bez innego tunera Sat miałbym b. duże problemy z ustawieniem anteny. Dekoder N-ki ustawienia anteny nie wspiera. Nie mam N-Sportu więc jedyny kanał z HD to na dziś tylko LuxeTv. Jakość zgodnie z oczekiwaniami. Mój TV to JEDNAK tylko LG42PX4RV :-(
 

j.jacek

New member
Witam
W dniu dzisiejszym nabyłem N ,udało się ,ale moja radość nie trwała długo.
Po podłączeniu tunka delikatnie mówiąc małe rozczarowanie .
Obraz po rgb identyczny jak na ferdku ,jakość dźwięku na cinemax poprostu tragedja ,brak możliwości zamiany programów ,itd.itd.
Mam wrażenie że ktoś coś zaczą i spartolił
pozdrawiam wszystkich szczęśliwców
 

Kerhold

New member
Porazka

Moja przygoda z N-ką na razie została zatrzymana przez brak możliwości kontaktu z BOK-iem. Na Skype nikt nie odbiera, jak i pod krakowskim telefonem również. Najgorsze, że już z 20 minut nabiłem z komórki - mogliby wyłączyć telefon, a nie pozwalać wciąż czekać na połączenie z konsultantem. Ja rozumiem, męczący dzień, ale przecież ten BOK ma działać 24/7, a więc na zmiany - ale o so chozi???

Pozdrawiam.
K.
 

torsen

New member
na goraca wrazenia z n-ki:
-lokalizacja Poznan
-dekoder podlaczony do anteny po WizjiTV 60cm, konwerter monoblok 0.2 (astra/HB)
-design: klasyka bez dziwactw neutralny wyglad - bardzo poprawnie
-pilot dla mnie bardzo ok, oczywiscie trzeba sie przyzwyczaic ale solidny, pewne przyciski, z dobrego tworzywa ("podgumowany")
-instalacja bez problemu
-aktywacja pod nr 0 801 0 55555 szybka i bez problemow
-nie wszystkie kanaly dostepne (np discovery HD, wojna i pokoj ... beda pozniej)
-generalnie faktycznie jakosc kanalow sdtv troche lepsza niz na C+ (mam cyfre)
-nie pisze o kanalach HD bo jeszcze nie mam tv HD
-kanaly tvn oczywiscie doskonale pod wzgledem jakosci wizji
-min DD2.0 jakosc dzwieku po optyku doskonala (ferguson wymieka)
-epg zapowiada sie swietnie, obecnie brak szczegolowych opisow i danych ale funkcjonalnosc jest bez porownania z toporkami c+ / CP
-funkcjonalnosc MENU czytelna prosta, wszystko wiadomo co i gdzie jest- prostota ale nie prymitywizm
-mozliwosc zbudowania wlasnych list ale brak mi wywolania szybkiego jednej z list (moze jeszcze nie doszedlem do tego)
-na kanale 999 jest video-instrukcja obslugi n-boxa

Wady:
-brak disec
-brak kanalow z astry
-brak wszystkich kanalow FTA z HB
-CINEMAX'y slaba jakosc szczegolnie dzwiek na Cinem...1 pewnie to nie wina ITI ale zrodla sygnalu - ten pakiet powinien byc gratis bo nie oplaca sie placic za taka denna jakosc!
-AXN'y lepsze niz na c+ ale obraz nie ostry, mysle ze rowniez zrodlo fatalne (dostawca HBO nie ma sie co dziwic!)

To tyle, badam dalej sprzet
 

xroma

New member
Jestem kolejnym szczesliwym posiadaczem "n"ki
W pierwszym momencie chcialem opisac moje odczucia , ale po przeczytaniu wczesniejszej wypowiedzi Arsenala moge tylko potwierdzic wszystkie jego slowa ( po coż sie powtarzać ) ...... Nie zaluje zakupu.
Dodam tylko ze wszystko przebieglo gladko i bez problemow. Facet z infolini bardzo przyjacielski. . . . bez zastrzezen . . . .

Torsen - czyżbyś kupował w MM King Kross ? :) Może staliśmy w tej samej kolejce ?

:popcorn:
 

arsenal

Moderator
VIP
j.jacek napisał:
Witam
W dniu dzisiejszym nabyłem N ,udało się ,ale moja radość nie trwała długo.
Po podłączeniu tunka delikatnie mówiąc małe rozczarowanie .
Obraz po rgb identyczny jak na ferdku ,jakość dźwięku na cinemax poprostu tragedja ,brak możliwości zamiany programów ,itd.itd.
Mam wrażenie że ktoś coś zaczą i spartolił
pozdrawiam wszystkich szczęśliwców
Jaki masz telewizor. W jakim trybie Euroscart oglądasz. W SD1 czyli najgorszym czy też SD3 czyli najlepszym? Może źle wybrałeś i stąd ten brak różnic w jakości. Bo u mnie była.
 

Studio Art-BI

New member
Witam. Też jestem po pierwszych wrażeniach oglądania "n"-ki. Nie miałem do porównania obrazów obok siebie z "n" i CP, ale nie zauważyłem różnic w obrazie SD "n" w stosunku do obrazu z CP. Być może w niektórych kanałach ta różnica jakaś jest ale TVN i Polsaty z CP chodzą tak samo jak najlepsze SD na "n". Praktycznie oglądając obraz z 3 metrów nie widać różnic w obrazie kompletnie. Wychodzi że wszystko co pisałem wcześniej się sprawdza. O niby to powalającej jakości programów SD na "n", o tym że kanały niby HD nie będą wszystkiego miały w HD a nawet bardzo niewiele reszta to przeskalowanie SD do HD (nsport to co oglądałem to było dalekie od np. dema Samsunga w HD w sklepach ). Czy będzie więcej kanałów w HD? Napewno nie tak szybko bo ich poprostu nie ma. A jak już w dalszej przyszłości będą to w jakim pakiecie będą? Napewno w 8 który zostanie stworzony za odpowiednią cenę. Wiem. To są moje gdybania, ale do tej pory wszystkie moje gdybania i wnioski się sprawdziły. Znam biznes i wiem na czym to polega. Dlatego przestrzegałem i teraz po obejżeniu nie mam wątpliwości że trzeba poczekać do następnego roku czy będzie więcej w HD bo jak nic to "n" nie jest konkurencją dla polsatu tymbardziej w tej chwili. Oby w tym roku rozwiązano problemy z kompatybilnością n-boxów bo jest ich dużo to będzie super osiągnięcie ITI. Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń z oglądania HDTV.
 

szpigiel9

New member
Ja też czekałem na ta ogromną różnicę jaką mial dawac ten box. W kanałach sd trzeba by sie mocno przygladać to może coś dojrzy na plus w porównaniu do syfru+. Obraz lux jest na francuskim kanale luxHD a na naszym nsport przeplatany raz sd raz hd( ten hd i tak gorszy od francuskiego) . Myślałem o jakiejs prawdziwej rewelacji,że ten upskaling do 720 czy 1080 będzie przynajmniej mocno widoczny a to nic. Chyba, że by jakiś fanatyk zaczął liczyć te piksele. Dźwiek jest naprawdę pierwyj sort ale obraz bez różnicy a tak się śmiałem z obrazu AXN na syfrze a tu te same dno na tych AXN. Podłączyłem do anteny 60cm i jakiegoś konwentera wymienianego z rok temu przez fachofca na lepszego od tego co oferowała syfra+. Na pocieszenie wbijam sobie w głowę że po miesiącu wymieni się na rekordera i wtedy dojda te nowe możliwości zwiazane z dyskiem 250G i usługami. Może ten Discovery HD będzie taki jak ten lux a nie nsport. I może teraz najgorsze rozczarowanie tym obrazem mam już za sobą i czas na same pozytywy. Obraz nsport porównywałem przełanczając na film puszczony z nagrywarki LG 198 po hdmi w 1080i ( zwykły PAN TADEUSZ z gazety) i był duuuużo lepszy od tego HD i po moich pieknych snach. Ja OSOBIŚCIE LICZE NA ITI i nie żałuję że odeszłem z cyfry, ale opisuję tu faktyczne spostrzeżenia. Pies jest pogrzebany pewnie w tym że jak sie czyta takie zwroty jak-- powalający na kolana, rewelacja , kosmos itp. to jak sie samemu zobaczy to powala na kolana ale w drugą stronę. Proszę się nie zrażać jest wszystko bardzo ładnie tylko nie liczyc należy na powalanie na kolana i kosmiczne różnice bo jest tylko kapke lepiej niż było.
 

autorus

New member
Nie mogę sterować głosem za pomocą pilota n'ki. TZN jak mam podłączony sprzęt przez hdmi only. Gdy przełącze po euro jest ok. Czy to znaczy że muszę jeszcze połaczyć tv z nbox za pomocą chinch? Bo nie wiem co źle robię.

Autorus

ps. czy odbieracie jakieś programy z dd 5.1? Bo mój wzmacniacz wykrywa tylko dd 2.0. Tzn że albo nie ma innych albo nie potrafi zidentyfikować sygnału (chociaż to by było dziwne bo z dvd zawsze wie co jest)
 
Do góry