Zabezpieczenie przed nagrywaniem !!!!!!!

Andmat

New member
No i jest problem ,zakupiłem nagrywarkę z dyskiem i są kłopoty z nagrywaniem niektórych audycji na niektórych programach.Pojawia się komunikat"wykryto sygnał zabezpieczający przed nagrywaniem"(czy coś w tym stylu) i KUPA nagrywanie się wyłącza.Problem pojawia się w momencie podawania sygnału z cyfr.polsatu,nie występuje natomiast na zwykłej antenie.Niezłe nie .Przed chwilą np.nie mogłem nagrać klanu (dla kobitki of course :)) Sopot-u też się nie dało nagrywać .Ciekawe jak odnajdzie się w tym nowa platforma "n'' dając dekoder z możliwością nagrywania.Znacie może sposób żeby to obejść?
 

Grzegorz

New member
A jaką masz nagrywarkę? Pytam, bo ja nie mam takiego problemu z nagrywaniem jak Ty.
Podłączenie poprzez SCART i jak do tej pory nagrywam bez przeszkód.
Chyba że to też wątpliwa zasługa dekodera, mam pierwszy model Echostara.
 

Andmat

New member
Grzegorz napisał:
A jaką masz nagrywarkę? Pytam, bo ja nie mam takiego problemu z nagrywaniem jak Ty.
Podłączenie poprzez SCART i jak do tej pory nagrywam bez przeszkód.
Chyba że to też wątpliwa zasługa dekodera, mam pierwszy model Echostara.
Nagrywarka to LG RH200MH a dekoder echostar DSB606 połączone przez euro (inaczej się nie da !)i niektórych audycji nie nagra.
 

Grzegorz

New member
Mam Panasłoika EH-60, wczoraj sprawdzałem na M jak miłość - ma luba mogła go spokojnie obejrzeć - nagrało się.
:hmm: wina nagrywarki, tunera czy czort karty rozdaje?
 

Andmat

New member
Grzegorz napisał:
Mam Panasłoika EH-60, wczoraj sprawdzałem na M jak miłość - ma luba mogła go spokojnie obejrzeć - nagrało się.
:hmm: wina nagrywarki, tunera czy czort karty rozdaje?
Chyba nagrywarka.Wcześniej miałem Liteona i też nie było problemu.zresztą w instrukcji jest napisane,że jeżeli stacja wysyła sygnał zabezpieczający to się nie nagra.Problemem wydaje się soft nagrywarki.Być może taka jest tendencja producentów,że nowe nagrywarki tak będą się zachowywać.Może też problem leżećw dekoderze polsatu.Nie wiem co o tym sądzić:confused:
 

Daniel

New member
Witam!
Jestem nowy na forum. Znalazlem ten post przypadkiem. Też mam problem z nagrywaniem na nagrywarce DVD z HDD PHILIPS DVDR3440H. Kupiłem ją kilka dni temu głównie z myślą o żonie, żeby mogła nagrywać swoje seriale. :) Bo juz miałem dosyć tych kaset vido! Z początku byłem bardzo zadowolony! Bufor czasowy, przewijanie programów LIVE do tyłu. No ale moja radość szybko prysła! Pierwsze nagrywanie KLANU :) i dupa!!! Napisało mi, że sygnał zabezpieczony przed nagrywaniem i koniec! Nagrywałem z Cyfrowego Polsatu z EchoStara DSB-616. Potem próby na innych kanałach no i niestety co jakiś czas (bardzo nieregularnie) napis, że sygnał zabezpieczony! Na wykresie zawartości bufora czasowego objawia sie to zaznaczeniem kreseczki - kilku sekundowy impuls. Wczoraj nie wytrzymałem i dzwonie do Polsatu z pytanie o co chodzi i tam na pomocy technicznej jakis pan stwierdził, że oni niczego nie blokują i zwalił na nagrywarkę. To dzwonię do PHILIPSA a tam mi powiedzieli, że owszem nagrywarka musi mieć taką opcję i skoro telewizja wysyła taki sygnał to nagrywarka tego nie nagra. No to dzwonie do Telewizji Polskiej, tam mila pani powiedziała mi, że oni niczego takiego nie wysyłają a co Polsat robi z ich sygnałem to ona nie wie. I komu wierzyć? Nie wiem? Już mnie krew zalewa! Chyba musze walczyć o zwrot sprzętu bo jest całkowicie bezużyteczny! Probowałem nawet na niemieckich kanałach FTA i niestety też taki sygnał zabezpieczający jest wysyłany. Dzisiaj pół dnia spędziłem na testach :) Jeszcze jutro sprawdze na tunerku FTA a w tygodniu u kumpla na Cyfrze i jeżeli tam bedzie OK to chyba trzeba będzie walczyć o wymiane dekodera Polsatu?
Jeżeli ktoś ma jakiś sposób na to to prosze o info!!
 

MarKo_wawa

New member
Zabezpieczanie nagrywania - firmware ???

Witam Wszystkich,
Jak to sie mowi, zycie nie lubi prozni, musi byc jakas rownowaga w przyrodzie:).
Sprzet nagrywajacy nie zostal zaprojektowany z blokada nagrywania bo mijaloby sie to z celem w jakim zostal stworzony, producenci zostali "zmuszeni" do wprowadzenia blokady na skutek naciskow firm "chroniacych" prawa autorskie.Wedlug mnie zabezpieczenie w sprzecie zostalo wprowadzone za pomoca firmware'u, tak jak "rejonizacja" w DVD, ale ... co jeden potrafi zakodowac, to drugi potrafi .... :)
Trzeba poszukac w internecie, albo u zaprzyjaznionych serwisow sprzetu, "dobrego" firmware'u, omijajacego sygnal zabezpieczenia.
Pozdrawiam

P.S.
Daniel nie tylko elektroda istnieje :)
 
Ostatnia edycja:

Andmat

New member
MarKo_wawa napisał:
Witam Wszystkich,
Jak to sie mowi, zycie nie lubi prozni, musi byc jakas rownowaga w przyrodzie:).
Sprzet nagrywajacy nie zostal zaprojektowany z blokada nagrywania bo mijaloby sie to z celem w jakim zostal stworzony, producenci zostali "zmuszeni" do wprowadzenia blokady na skutek naciskow firm "chroniacych" prawa autorskie.Wedlug mnie zabezpieczenie w sprzecie zostalo wprowadzone za pomoca firmware'u, tak jak "rejonizacja" w DVD, ale ... co jeden potrafi zakodowac, to drugi potrafi .... :)
Trzeba poszukac w internecie, albo u zaprzyjaznionych serwisow sprzetu, "dobrego" firmware'u, omijajacego sygnal zabezpieczenia.
Pozdrawiam

P.S.
Daniel nie tylko elektroda istnieje :)
Szukałem alternatywnego softu do swojego LG RH200MH i lipa.Nie ma nic.Nie potrafię sobie z tym poradzić.Najciekawsze jest to ,że po analogu (ze zwyklej anteny) nie ma takiego problemu.Tylko sygnał z dekodera polsatu (Echostar DSB 606)jest zabezpieczony.ciekaw jestem jak wygląda platforma "n" w tej materii.Czy ktoś już próbował nagrywać coś z "n"-ki na recorder z twardym dyskiem?Swoją drogą niezła lipa:(
 

Daniel

New member
Witam!

Z moich własnych testów chyba moge stwierdzić, że wina leży po stronie dekodera Polsatu! Po prawie 4 godzinach ogladania TVP POLONIA z tunera FTA sygnał o blokowaniu nie pojawił się! Jeszcze sprawdze na Mediasacie Cyfry.

A jeżeli chodzi o antypiractwo to nie wiem jaki interes możnaby zrobić na serialu KLAN?? :):D I jeszcze po co w czasopismach z programem TV umieszczane sa numerki ShowView?? A jeszcze z innej strony, skoro opłacam abonament RTV i jeszcze platforme Polsatu to chyba mam prawo sobie nagrać program, którego nie moge w danej chwili obejrzeć i odtworzyć go sobie w terminie kiedy mi pasuje, tak czy się mylę? Wielkie mi piractwo! :)
 

Andmat

New member
Daniel napisał:
Witam!

Z moich własnych testów chyba moge stwierdzić, że wina leży po stronie dekodera Polsatu! Po prawie 4 godzinach ogladania TVP POLONIA z tunera FTA sygnał o blokowaniu nie pojawił się! Jeszcze sprawdze na Mediasacie Cyfry.

A jeżeli chodzi o antypiractwo to nie wiem jaki interes możnaby zrobić na serialu KLAN?? :):D I jeszcze po co w czasopismach z programem TV umieszczane sa numerki ShowView?? A jeszcze z innej strony, skoro opłacam abonament RTV i jeszcze platforme Polsatu to chyba mam prawo sobie nagrać program, którego nie moge w danej chwili obejrzeć i odtworzyć go sobie w terminie kiedy mi pasuje, tak czy się mylę? Wielkie mi piractwo! :)
No to mam problem.Może wymiana na inny dekoder?Nie wiem co robić.Jest to wkurzajace,kupuje nagrywarkę i nie mogę na nią nagrywać:confused:
 

MarKo_wawa

New member
Witam,
Spokojnie Panowie, "problem" nagrywania programow jest znany, a obecnie po szerszym udostepnieniu programow HD bedzie coraz bardziej "rozpowszechniony".
Testowych sposobow na ominiecie sygnalu blokujacego nagrywarke jest juz pare, niestety nie sa one uniwersalne :-(.
Ale wierzcie mi, sa ludzie, ktorzy nad tym "pracuja" :)
Sugerowalbym przegladac rozne fora internetowe i szukac nowych firware'ow.
Problem z sygnalem HDCP czy CSS drazni wielu.
Pozdrawiam

Motto tygodnia : Kto szuka, nie bladzi ! :)
 

Andmat

New member
MarKo_wawa napisał:
Witam,
Spokojnie Panowie, "problem" nagrywania programow jest znany, a obecnie po szerszym udostepnieniu programow HD bedzie coraz bardziej "rozpowszechniony".
Testowych sposobow na ominiecie sygnalu blokujacego nagrywarke jest juz pare, niestety nie sa one uniwersalne :-(.
Ale wierzcie mi, sa ludzie, ktorzy nad tym "pracuja" :)
Sugerowalbym przegladac rozne fora internetowe i szukac nowych firware'ow.
Problem z sygnalem HDCP czy CSS drazni wielu.
Pozdrawiam

Motto tygodnia : Kto szuka, nie bladzi ! :)
dzięki za słowa otuchy,ale dla mnie na tę chwilę to porażka.Chetnie bym poczytał o "tych sposobach"na ominięcie tej idiotycznej (jak dla mnie) blokady
 

Daniel

New member
MarKo_wawa napisał:
Witam,
Spokojnie Panowie, "problem" nagrywania programow jest znany, a obecnie po szerszym udostepnieniu programow HD bedzie coraz bardziej "rozpowszechniony".
Testowych sposobow na ominiecie sygnalu blokujacego nagrywarke jest juz pare, niestety nie sa one uniwersalne :-(.
Ale wierzcie mi, sa ludzie, ktorzy nad tym "pracuja" :)
Sugerowalbym przegladac rozne fora internetowe i szukac nowych firware'ow.
Problem z sygnalem HDCP czy CSS drazni wielu.
Pozdrawiam

Motto tygodnia : Kto szuka, nie bladzi ! :)

Witam!

Tylko dlaczego taki sygnał wysyła platforma Polsatu? Na tunerze FTA żaden taki sygnał nie jest nadawany. Jutro jeszcze sprawdze na Cyfrze. I dlaczego w Polsacie zarzekają się, że oni żadnego sygnału blokującego nie wysyłają, a w TVP powiedzieli mi, że oni też niczego nie blokują!! To niby kto to robi? Kosmici? :) Ja stawiam na jakość wykonania dekoderów Polsatu, które pewnie coś "sieją" a nagrywarka wyłapuje to jako blokadę.
I jeszcze wydaje mi się, że gdyby nadawca programu chciał zabespieczyć jakiś program to robiłby to jakoś sensownie np. na początku i w trakcie danego programu, a te sygnały są bardzo chaotycznie nadawane. Czasami w ciągu 10 min. 4 razy, a czasami przez godzinę żadnego. I nawet trafiają się takie sygnały w trakcie reklam!
 

arsenal

Moderator
VIP
Bo nie wysyłają. Żaden nadawca w Polsce nie blokuje nagrywania. Nagrywarkę oddaj do naprawy albo dokładnie poczytaj instrukcję bo na 100% robisz coś nie tak z tym nagrywaniem.
 

Daniel

New member
Na pewno nie jest to wina nagrywarki! Pisze w instrukcji wyraźnie, że nie nagrywa programów zabezpieczonych. A własnie w tej chwili testuję już na drugim tunerze FTA i tutaj jest wszystko OK, żadnego sygnału nie ma. I chyba jutro jadę oddać do serwisu dekoder Polsatu?
 

Andmat

New member
Daniel napisał:
Witam!

Tylko dlaczego taki sygnał wysyła platforma Polsatu? Na tunerze FTA żaden taki sygnał nie jest nadawany. Jutro jeszcze sprawdze na Cyfrze. I dlaczego w Polsacie zarzekają się, że oni żadnego sygnału blokującego nie wysyłają, a w TVP powiedzieli mi, że oni też niczego nie blokują!! To niby kto to robi? Kosmici? :) Ja stawiam na jakość wykonania dekoderów Polsatu, które pewnie coś "sieją" a nagrywarka wyłapuje to jako blokadę.
I jeszcze wydaje mi się, że gdyby nadawca programu chciał zabespieczyć jakiś program to robiłby to jakoś sensownie np. na początku i w trakcie danego programu, a te sygnały są bardzo chaotycznie nadawane. Czasami w ciągu 10 min. 4 razy, a czasami przez godzinę żadnego. I nawet trafiają się takie sygnały w trakcie reklam!
Dokładnie mam tak samo!!!!! Niestety dekoder polsatu jest moja własnością i nie mam juz na niego gwarancji.Mam jednak przeczucie,że problemem może być oprogramowanie w dekoderze.Tylko jak sobie z tym poradzić???
 

Andmat

New member
Daniel napisał:
Na pewno nie jest to wina nagrywarki! Pisze w instrukcji wyraźnie, że nie nagrywa programów zabezpieczonych. A własnie w tej chwili testuję już na drugim tunerze FTA i tutaj jest wszystko OK, żadnego sygnału nie ma. I chyba jutro jadę oddać do serwisu dekoder Polsatu?
Bardzo jestem ciekaw co ci odpowiedzą w serwisie.Daj znać jak to załatwisz
 
Do góry