Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
n1.jpg




FAQ:

- Czy będą sprzedawać cały pakiet sprzetowy? tzn: antena, box i co tam jeszcze potrzeba?

- Będą dwa:
- jeden z samym nboxem, opłata aktywacyjna za 99,- zł, brak opłat miesięcznych za dzierżawę czy uzyczenie
- drugi z nboxem, anteną i konwerterem, brak opłat miesięcznych za dzierżawę czy uzyczenie, opłata aktywacyjna trochę wyższa (cena ma byc podobno bardzo atrakcyjna), antena inna niż wszystkie, markowy konwerter.


- Kto mi to zainstaluje? Czy to można zrobić z instrukcją w ręku wyciągniętą z podełka z zakupionym boxem ?


- Co do montażu anteny i konwertera:
- możesz go zrobić sam, o ile będziesz potrafił
- możesz skorzystać z autoryzowanego przez ITI instalatora (poprzez punkt sprzedaży ew. callcenter ITI)
- możesz skorzystać z dowolnego Pana Heńka z rynku (mamy wolny kraj :grin: ).


- Czy muszę zmieniać pozycję anteny?

- NIE, jeśli masz na Hotbirdzie.

- Czy muszę dokonywać wymiany anteny i konwertera?

- NIE (chyba że masz jakieś straszne badziewie)

- Czy obraz będzie dostarczany w skanowaniu progresywnym?

- do wyboru: 576i, 576p, 720p, 1080i (plus mozliwości skalowania w górę i w dół)

- Jakimi typami złączy będzie podawany sygnał do TV ?

- scart: 576i w standardzie do wyboru: RGB, s-video, composite video
- component: 576i, 576p, 720p, 1080i (ale z HDD w funkcji VoD tylko 576i, 576p ze względu na prawa autorskie)
- HDMI: 576i, 576p, 720p, 1080i


- Czy dekoder będzie na własność?

- NIE dekoder nie jest na własność, ale także nie jest pobierana żadna opłata dzierżawcza.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
nbox'y - dyskusja na temat boxów -czytać 1 str !- czyli czym to się odbiera...

W ofercie będą 2 tunery. Pierwszy, dostępny już od 12 października w sprzedaży ( od 1 października w przedsprzedaży).

nbox HDTV​

nbox.jpg

nbox1.jpg

Oferujący:​
  •  Obraz wysokiej rozdzielczości (HDTV) 720p, 1080i​
  •  Skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości HDTV (720p, 1080i)​
  •  Dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital​
  •  Elektroniczny przewodnik po programach (EPG)​
  •  Menu w języku polskim​
  •  Prosta instalacja i obsługa​
  •  Złącza: HDMI (wg. P. Sojki ver 1.2), USB, EURO, YPbPr i Ethernet​
  •  Zgodność ze standardami MPEG 4 i MPEG 2​
Cena aktywacji 99 pln.​

oraz​

nbox HDTV recorder​

nboxR.jpg

nboxR1.jpg

Oferujący:​
  •  Obraz wysokiej rozdzielczości (HDTV) 720p, 1080i
  •  Skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości HDTV (720p, 1080i)
  •  Dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital
  •  Elektroniczny przewodnik po programach (EPG)
  •  Menu w języku polskim
  •  Prosta instalacja i obsługa
  •  PVR – wbudowana funkcja nagrywania, pauzy, przewijania
  •  VOD – moŜliwość korzystania z dodatkowej biblioteki filmów i programów
  •  Wbudowany twardy dysk o pojemności 250 GB
  •  Złącza: HDMI (wg. P. Sojki ver 1.2), USB, EURO, YpbPr i Ethernet
  •  Zgodność ze standardami MPEG 4 i MPEG 2
Cena aktywacji 449 pln.

Mówimy o cenie aktywacji, ponieważ box'ów nie będziemy musieli kupować, będziemy jedynie aktywować dane usługi, które obsługuje tuner.

Wg zapownień Pana Sojki możliwe będzie zarówno bezproblemowe wejście w wyższą opcje tunera, polegające na dopłacie różnicy kwoty altywacyjnej, jak i bezpłatne przywrócenie usług w przypadku przerwy w korzystaniu z usług platformy. (np. po skończeniu się umowy, przez 2 miesiące nie korzystaliśmy z usługi, to w przypadku ponownego zgłoszenia chęci odbiory n-platformy nie będzie trzeba ponosić żadnych kosztów).
Na początek przygotowane są umowy na 15 lub 24 miesiące.

Programy bedą nadawane przez satelitę Hotbird.

Wątek ogólny o n KLIK

Wątek o ofercie programowej KLIK


FAQ:


- Wiadomo może juz coś czy te tunery bedą miały przełącznik DISEqC chodzi mi o oglądanie z dwóch lub więcej satelit?


- Przez początkowy okres tunery będą predefiniowane i nie będzie można ustawiać innych kanałów, jak mówią jest to kwestia oprogramowania, które w tej fazie jest zbyt skomplikowane.
 

kubunio

New member
Jak odbierac z tego dźwięk 5.1? ma wejście jakieś optyczne czy jak? proszę wytłumaczcie mi. Pozdrawiam wszystkich tvmaniaków
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
n - oferta programowa - dyskusja na temat dostępnych programów i pakietów. + ankieta

Oprócz znanych nam dotychczas kanałów, będących na rynku "n" - wprowadzi na początku 9 nowych kanałów, która mają stanowić konkurencję do oferty istniejących już na rynku platform.

Podczas prezentacji oferty programowej, poprowadzonej przez Dyrektora Programowego, Artura Budziszewskiego, ujawnione zostały nazwy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji. W ofercie znajdzie się m.in.: 9 nowych na rynku kanałów telewizyjnych: Baby TV, nsport, TVN Lingua, Discovery Historia, Discovery HD, Comedy Central, Wojna i Pokój, nowy kanał filmowy, którego nazwa zostanie ujawniona wkrótce oraz nowy kanał dla dzieci.

Trzy programy nadawane będą w standardzie HD - autorski kanał sportowy nsport, Discovery HD i hollywoodzki kanał filmowy.

Nowością będzie też kanał Discovery Historia, który powstaje przy współpracy programowej z TVN (dostępny także w niektórych sieciach kablowych).

Kanały zostaną podzielone na pakiety...

Przedstawione nowe kanały będą podzielone w pakiety, które kupujący będzie mógł sam sobie skonfigurować pod siebie.​

pak1.jpg


Pakiet informacja i rozrywka otrzyma każdy, kto zdecyduje się aktywować usługę "n", do tego pakietu będzie zobowiązany dobrać co najmniej 2 pakiety z poniższych:
pak10.jpg


pakietów dostępnych za 10 pln (brutto :) ) lub...

pak16.jpg

... z pakietów dostępnych za 16 pln (brutto :) ). Także jak widać najtańszą możliwą opcją, będą wybrane pakiety od 20 pln, kończąc na pełnej ofercie, za którą zapłacimy ... 78 pln.​

Wszystko to odbierzemy za pomocą tunerów satelitarnych (set top box'ów) nazwanych przez ich twórców...

N sport HD i Discovery HD mają działać od startu


 

marcintgr

New member
Nie wiem czy ja dobrze zrozumiałem ze 12 października rusza sprzedarz a miesiąc puźniej startuje!! czyli co miesiąc bedzie stał tuner w domu bez użyteczy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czy są daty wprowadzenia poszczególnych programów HD ?
Czy planuje się dalszą rozbudowę programów HD?
pozdrawiam
 

darien

New member
W ostatnich dniach sierpnia zastanawiałem się nad zakupem Cyfrowego Polsatu. Do tej pory nie byłem użytkownikiem żadnej z platform dostępnych na polskim rynku, a moje wymagania nie są duże - zawsze chciałem mieć Discovery:) i możliwość swobodnego oglądania TVN (co kilka lat zmieniam miejsce zamieszkania i TVN raz jest, raz nie ma). Cyfra jest za droga, a i kumpel, gdy ją miał, klął non stop, ale nie pamiętam już dlaczego. Wstukując w Google hasło:"platforma cyfrowa" trafiłem na to Forum i rozbudziły się we mnie nadzieje na coś nowego i lepszego, biorąc pod uwagę zamierzoną wymianę telewizora na LCD. I nie zawiodłem się.

Oferta programowa jak dla mnie i za te pieniądze jest wystarczająca - już złożyłem sobie zestaw:
1.“sport i motoryzacja”
2.“kultura nauka świat”
3.“hity filmowe”
i jeżeli szybko nie okaże się jaki będzie kanał filmowy TVN w HD, to być może
4.“cinemax”
koszt 58 PLN+459 za nbox'a+koszty anteny, konwertera i instalacji.
Jak dla gościa, który nigdy nie miał C+, CP, czy kablówki, to aż nadto za rozsądne pieniądze, w mam nadzieję świetnej jakości.
Być może mają więc rację Ci, którzy twierdzą, że najwięcej odbiorców n-ka będzie miała wśród takich typów jak ja, którzy po raz pierwszy się "ucyfrowią" w wymiarze telewizji.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Uzupełniłem info z 1wszego posta o kanałach hd.

Wg mnie poukładanie w taki sposób pakietów jest także trochę naciąganiem klientów na pełen pakiet, ponieważ jeżeli ktoś by chciał MTV TVN Turbo, CN itd. czyli interesują go tylko wybrane kanały ale z każdego z pakietów musi zakupić "pełen wypas"

Mam nadzieję, że doczekamy się iż będzie jak na haśle reklamowym Takie rzeczy to tylko w ... i sami wybierzemy dokładnie te programy jakie będziemy chcieli.

pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Przez początkowy okres tunery będą predefiniowane i nie będzie można ustawiać innych kanałów, jak mówią jest to kwestia oprogramowania, które w tej fazie jest zbyt skomplikowane.
 

zcott

New member
Oferta całkiem, całkiem... Ale jak można wytłumaczyć skandaliczny wręcz fakt umieszczania kanałów FTA w płatnych pakietach?!
Z tego co widzę to: viva, 4fun, itv, tvp kultura, tvn gra (sic!)...

Mam nadzieję, że to tylko taki trik marketingowy żeby wyglądało, że w pakiecie jest wiecej kanałów niż w rzeczywistości.
Bo chyba nie powiecie mi, że będą aktywnie blokować kanały FTA jak ktoś odpowiedniego pakietu nie wykupi! To by było niedopuszczalne!
 

zcott

New member
marcintgr napisał:
Wiadomo może juz coś czy te tunery bedą miały przełącznik DISEqC chodzi mi o oglądanie z dwóch lub więcej satelit?

Gdzieś czytałem, że mają mieć...
Tutaj: http://wirtualnemedia.pl/document.php?id=1713033
Wymienili DiSEqC 1.1 (tylko?), ale to może być spekulacja....

Ponadto brakuje m.in. informacji n.t.:
-czy jest skalowanie w dół (z HD na SD)
-co można wypuścić przez EURO (composite, rgb, s-video..)
-czy i kiedy będzie stosowane szyfrowanie HDMI (HDCP)

Swoją drogą ciekawe, że na zdjęciu blackbox'a jest tylko jedno wejście z konwertera... czyżby błąd? :)
 

marcintgr

New member
Napisał zcott

Swoją drogą ciekawe, że na zdjęciu blackbox'a jest tylko jedno wejście z konwertera... czyżby błąd? :)

Nie wiem czy myślisz o drógim wyjściu do nadawania!!! Ale z moich teorii nadawanie nie bardzo jest mozliwe z domowych warunków po pierwsze antena musiała by byc przynajmniej 150cm i konwerter 5 razy większy od tradycyjnych i do tego przynajmniej 30-40 wat by było potrzebne. Także to nie bardzo jest chyba możliwe!!!
 

Gie

Member
Bez reklam
W czerwcu hucznie zapowiadali że będą mieć wszystkie kanały w dźwięku 5.1. To jak oni to zrobią np. z takim 4fun czy innymi FTA?
To było kolejne kłamstewko marketingowe?
 
Do góry