Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

anad13

New member
Platforma N

Witam,
czy wiadomo jest jaką kwotę trzba będzie uiścić w przypadku gdy uszkodzimy dekoder lub zostanie nam skradziony?
O takich rzeczach raczej nie myślimy, ale jak np mój zdolny synek zajmie się sprzętem to ciekaw jestem ile byłbym w "plecy"....
Pozdr
 

gabat

New member
Przesiadka

Jestem (nie)szczęśliwym użytkownikiem C+. Mam dzierżawiony cały zestaw (antena i dekoder). Chcę dokonać przesiadki na n (sprawa przesądzona) i:
1) Czy muszę zmieniać pozycję anteny?
2) Czy muszę dokonywać wymiany anteny i konwertera?
3) Czy obraz będzie dostarczany w skanowaniu progresywnym?
4) Jakimi typami złączy będzie podawany sygnał do TV - SCRAT, komponent HDMI? Z uwagi na odbiornik Panasonic TH-37PA najbardziej interesuje mnie komponent.
 

pmcomp

New member
sorry wszyscy za offtopic.

4 sztuki, same baby:
syjamski, norweski leśny i syberyjski - ale skundlone, i neva masqerada - ten z dobrych rodziców.

Głaski dla "podwozia".



Jestem (nie)szczęśliwym użytkownikiem C+. Mam dzierżawiony cały zestaw (antena i dekoder). Chcę dokonać przesiadki na n (sprawa przesądzona) i:
1) Czy muszę zmieniać pozycję anteny? - NIE
2) Czy muszę dokonywać wymiany anteny i konwertera? - NIE (chyba że masz jakieś straszne badziewie)
3) Czy obraz będzie dostarczany w skanowaniu progresywnym? - do wyboru: 576i, 576p, 720p, 1080i (plus mozliwości skalowania w górę i w dół)
4) Jakimi typami złączy będzie podawany sygnał do TV - SCRAT, komponent HDMI? Z uwagi na odbiornik Panasonic TH-37PA najbardziej interesuje mnie komponent:
- na scart: 576i w standardzie do wyboru: RGB, s-video, composite video
- na component: 576i, 576p, 720p, 1080i (ale z HDD w funkcji VoD tylko 576i, 576p ze względu na prawa autorskie)
- na HDMI: 576i, 576p, 720p, 1080i

Mam nadzieję że odpowiedziałem wyczerpująco :D .

Jeszcze jedno co do konwertera: przy nbox-ie z HDD (PVR i Vod) potrzebny jest konwerter TWIN (patrzy na jednego satelitę i obsługuje niezależnie dwa tunery w nbox-ie) i DWA przewody od anteny (konwertera) do nbox-a. ITI będzie oferować taki zestaw w atrakcyjnej cenie (opcja jako nbox + antena /bardzo ciekawa, inna niż wszystkie/ + konwerter TWIN)

Pozdro.
 

jokers

New member
Czy VOD w platformie N nie dziala na TV bez HDMI ?

W informacji ze strony glownej wyczytalem :

Usługa VOD nie będzie działać na złączu komponentowym, dostępna będzie jedynie przez HDMI (z HDCP)

Czy mam rozumiec ze jezeli nie mam jeszcze TV z wejsciem HDMI to usluga VOD bedzie tylko wirtualnie dla mnie dostepna bo bedzie na dysku ale nie bedzie mozna jej wyswietlic ? Przeciez to jakas paranoja ?
 

pmcomp

New member
jokers napisał:
W informacji ze strony glownej wyczytalem :

Usługa VOD nie będzie działać na złączu komponentowym, dostępna będzie jedynie przez HDMI (z HDCP)

Czy mam rozumiec ze jezeli nie mam jeszcze TV z wejsciem HDMI to usluga VOD bedzie tylko wirtualnie dla mnie dostepna bo bedzie na dysku ale nie bedzie mozna jej wyswietlic ? Przeciez to jakas paranoja ?

Źle zrozumiałeś: przez component w VoD nie wypuścisz sygnałów w HD (w 720p, 1080i). Wtedy otrzymasz tam sygnał downscalowany do 576i lub 576p.

Usługa VoD jak i każda inna usługa oferowana przez "n" dostępna będzie dla posiadaczy WSZYSTKICH telewizorów posiadających wejścia: composite video (żółty cinch), S-video (mały DIN), euro-scart, component lub HDMI, o ile nie będzie to jakiś stary 30-o letni Rubin


Pozdro
 
Ostatnia edycja:

welshy11

New member
Aaaa Comedy Central!!

niesamowite, w życiu bym się nie spodziewał, że na to wpadną. Nie będe musiał wreszcie mordować komputera torrentami.:cool:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Oczywiście domyślnie miałem w głowie HD :), przepraszam za niedomówienie i już poprawiam.
 

Pelikan

New member
zastanawia mnie jedno, pakiet CINEMAX
nie wiem czy ja jestem jakis inny ale mam ten CINEMAX w Cyfrze+ (mam najwyzszy pakiet) i ten program jest naprawde denny :???:
Zapodaja tam non stop jakies kiepskie filmy do tego w jakości gorszej niz na TVP3 ... a oni zapodali raptem 2 programy Cinemax i Cinemax2 i zadaja za to 10 zyla na miesiac ... kaszana

Poza tym jak mogli zapomnieć o NATIONAL GEOGRAPHIC ??? Przegiecie, przeciez NG łyka swoimi reportażami Discovery na wejsciu.
Programy z serii Katastrofy w przestworzach rządzą :mrgreen:
Dotego nie ma TV4 :neutral: wiec nie ma mozliwosci ogladania Kubicy.
WYobrazacie sobie wyscigi F1 w jakosci HD ? MASAKRA ... no ale cóż, maja tylko Lige Mistrzow a to troche za mało ...
Nie wposmne o tym, iz beda musieli mocno pokombinowac zeby zrekompensowac mi brak HBO czy chocby Canal+ czy Canal+ Film ...

Według mnie oferta programowa n jest niekompletna i brakuje jej kilku mocnych pozycji.
To, że maja troche nizsze ceny od Cyfry to nie jest dla mnie argument. Ja wole zaplacic 50 zł wiecej ale miec wiecej fajnych programow a takich klientow jak ja jest napewno wiecej.
No ale z czasem napewno to sie zmieni a do tego czasu ja zostaje przy Cyfrze+ ;)
 
Ostatnia edycja:

gabat

New member
pmcomp napisał:
2) Czy muszę dokonywać wymiany anteny i konwertera? - NIE (chyba że masz jakieś straszne badziewie)
3) Czy obraz będzie dostarczany w skanowaniu progresywnym? - do wyboru: 576i, 576p, 720p, 1080i (plus mozliwości skalowania w górę i w dół)
4) Jakimi typami złączy będzie podawany sygnał do TV - SCRAT, komponent HDMI? Z uwagi na odbiornik Panasonic TH-37PA najbardziej interesuje mnie komponent:
- na scart: 576i w standardzie do wyboru: RGB, s-video, composite video
- na component: 576i, 576p, 720p, 1080i (ale z HDD w funkcji VoD tylko 576i, 576p ze względu na prawa autorskie)
- na HDMI: 576i, 576p, 720p, 1080i

Mam nadzieję że odpowiedziałem wyczerpująco :D .

Jeszcze jedno co do konwertera: przy nbox-ie z HDD (PVR i Vod) potrzebny jest konwerter TWIN (patrzy na jednego satelitę i obsługuje niezależnie dwa tunery w nbox-ie) i DWA przewody od anteny (konwertera) do nbox-a. ITI będzie oferować taki zestaw w atrakcyjnej cenie (opcja jako nbox + antena /bardzo ciekawa, inna niż wszystkie/ + konwerter TWIN)

Pozdro.
To co na dachu zostało dostarczone razem z dekoderem C+ jakieś 4 lata temu - więc jaka Twoja sugestia.

Pisząc o skanowaniu progresywnym miałem na myśli sposób wyświetlania obrazu (z przeplotem lub bez), a nie skalowanie rozdzielczości - tak więc nie wiem, czy odpowiedziałeś na moje pytanie, a nawet jeżeli tak to odpowiedź jest dla mnie niezrozumiała!

Ten model Panasonica nie wymaga żadnych ustawień dla skanowania progresywnego. Zakładam, że jeżeli wykryje odpowiedni sygnał na złączach YPbPr (nie na SCRAT), to zacznie wyświetlanie obrazu bez przeplotu w formacie progresywnym.
Pytanie sprowokowała informacja, o której mowa w poście #10 - jokersa.
 
Ostatnia edycja:

Krasnall

New member
pmcomp napisał:
Jeszcze jedno co do konwertera: przy nbox-ie z HDD (PVR i Vod) potrzebny jest konwerter TWIN (patrzy na jednego satelitę i obsługuje niezależnie dwa tunery w nbox-ie) i DWA przewody od anteny (konwertera) do nbox-a. ITI będzie oferować taki zestaw w atrakcyjnej cenie (opcja jako nbox + antena /bardzo ciekawa, inna niż wszystkie/ + konwerter TWIN)
No dobra, a nie będzie się dało tego zrobić jednak na JEDNYM przewodzie? Jakieś rozdzielacze, bajery? Dwa tygodnie temu poprowadziłem kabel do nowego mieszkania w domu i nie bardzo widzi mi się drugi raz ryć ściany albo rozbierać sufit.
 

pmcomp

New member
gabat napisał:
Pisząc o skanowaniu progresywnym miałem na myśli sposób wyświetlania obrazu (z przeplotem lub bez), a nie skalowanie rozdzielczości - tak więc nie wiem, czy odpowiedziałeś na moje pytanie, a nawet jeżeli tak to odpowiedź jest dla mnie niezrozumiała!

i - oznacza synał z przeplotem
p - oznacza sybnał bez przeplotu (progresywny)

Jak widać 576i to sygnał z przeplotem z rozdzielczością 576 linii
Jak widać 576p to sygnał bez przeplotu z rozdzielczością 576 linii.
Jak widać nbox potrafi wypuścić z siebie sygnał z przeplotem albo bez przeplotu, w zależności od tego co wybierze użytkownik.

Mam nadzieję, że teraz jasno odpowiedziałem na Twoje pytanie i wyjasniłem innym wątpliwości które mogą się nasuwać.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

gabat

New member
Krasnall napisał:
No dobra, a nie będzie się dało tego zrobić jednak na JEDNYM przewodzie? Jakieś rozdzielacze, bajery? Dwa tygodnie temu poprowadziłem kabel do nowego mieszkania w domu i nie bardzo widzi mi się drugi raz ryć ściany albo rozbierać sufit.

Myślę, że byś to zrobił tylko żona......
 

pmcomp

New member
gabat napisał:
Ten model Panasonica nie wymaga żadnych ustawień dla skanowania progresywnego. Zakładam, że jeżeli wykryje odpowiedni sygnał na złączach YPbPr (nie na SCRAT), to zacznie wyświetlanie obrazu bez przeplotu w formacie progresywnym.

Klawiszem RES na panelu nbox-a wybierzesz więc 576p. I bedzie działać.

Możesz też wybrać 720p lub 1080i i zobaczyć co się dzieje. Jeżeli Twój TV nie obsługuje tych rozdziałek to zobaczysz czarny ekran, jeżeli obsługuje - będziesz cieszyć oko rozdziałką HD. Zawsze możesz wrócić klawiszem RES do 576i lub preferowanego przez ciebie 576p.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

gabat

New member
pmcomp napisał:
gabat napisał:
Pisząc o skanowaniu progresywnym miałem na myśli sposób wyświetlania obrazu (z przeplotem lub bez), a nie skalowanie rozdzielczości - tak więc nie wiem, czy odpowiedziałeś na moje pytanie, a nawet jeżeli tak to odpowiedź jest dla mnie niezrozumiała!
i - oznacza synał z przeplotem
p - oznacza sybnał bez przeplotu (progresywny)

Jak widać 576i to sygnał z przeplotem z rozdzielczością 576 linii
Jak widać 576p to sygnał bez przeplotu z rozdzielczością 576 linii.
Jak widać nbox potrafi wypuścić z siebie sygnał z przeplotem albo bez przeplotu, w zależności od tego co wybierze użytkownik.

Mam nadzieję, że teraz jasno odpowiedziałem na Twoje pytanie i wyjasniłem innym wątpliwości które mogą się nasuwać.

Pozdro

Dzięki. Dwie głupie literki, a coś tam ważnego znaczą. A co zasugerujesz w sprawie anteny i konwertera? Wymieniać czy nie? A może w przypadku rozwiazania umowy (już nie moge się doczekać) C+ poprosi o zwrot anteny i problem z głowy - i wówczas napewno muszę kupić nowy zestaw.
Czy ktoś już rozwiązywał umowę z naszym "kochanym dostawcą" usług?
 

pmcomp

New member
Krasnall napisał:
No dobra, a nie będzie się dało tego zrobić jednak na JEDNYM przewodzie? Jakieś rozdzielacze, bajery? Dwa tygodnie temu poprowadziłem kabel do nowego mieszkania w domu i nie bardzo widzi mi się drugi raz ryć ściany albo rozbierać sufit.

Poczytaj trochę o technice SAT, o podnośnych i innych bajerach. teoretycznie można by taki rozdzielacz zaszyć w nbox-ie (plus niestety inne układy) co znacznie podrożyłoby jego koszt i nie kosztowałby on 99,- zł :D . Duuuuuuuuuużo tańszym jest zastosowanie drugiego kabla choć czasem bardzo upierdliwym.

Dlatego ja prywatnie budując moje siedlisko, 8 lat temu do komina pociągnąłem 11 (jedenaście !!!) kabelków koncentrycznych plus wielożyłowy kabel do sterowania.
Z tego samego powodu położyłem w całym domu skrętkę komputerową kat.5 i teraz przesyłam nią wszystkie multimedia.
Ale to trzeba nyć yakim HD-Maniakiem jak ja :p .

Ale głowa do góry też popełniłem parę błędów i dzisiaj zrobiłbym to zupełnie inaczej.

Budując domy czy mieszkania pamiętamy niestety zazwyczaj tylko o projektach: architektonicznym, wod-kan, elektrycznym, gazowym. A o projektach instalacji tzw. słaboproądowych zapominamy i potem są włąśnie takie kwiatki. A gdzie alarm, internet, sieć LAN, sieć video, multiroom, sieć audio, zasilanie awaryjne i takie tam bajery ??? :mrgreen: .


Pozdrawiam

PS. kup żonie kwaiatek, daj "200 na pazury", meselek w dłoń i ... do dzieła.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

pmcomp

New member
gabat napisał:
[A co zasugerujesz w sprawie anteny i konwertera? Wymieniać czy nie?

Sugeruję podłaczyć nbox-a, zobaczyć co się dzieje, jaki jest obraz itp. To tylko przepięcie kabelka, 10 sek roboty.
Jak będzie dobrze to OK, jak nie to zawsze zdążysz dokupić antenę i konwerter.

Pozdro.
 

Goliat

New member
Bez reklam
A co z abonentami którzy zdecydują się na zakup samej karty?
Czy śladem Syfry będzie można wykupić sam abonament a tuner dostawić swój? (z autopsji wiem że produkty Humaxa,Pace lub Topfielda zabiją to pudełko "N"):confused:
 

arsenal

Moderator
VIP
Goliat napisał:
A co z abonentami którzy zdecydują się na zakup samej karty?
Czy śladem Syfry będzie można wykupić sam abonament a tuner dostawić swój? (z autopsji wiem że produkty Humaxa,Pace lub Topfielda zabiją to pudełko "N"):confused:
Karta jest przypisana do konkretnego tunera więc odpada.
Z tym "zabiciem" nbox'a to nie byłbym taki pewny.
 
Do góry