Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

daniel1602

New member
Gie napisał:
W czerwcu hucznie zapowiadali że będą mieć wszystkie kanały w dźwięku 5.1. To jak oni to zrobią np. z takim 4fun czy innymi FTA?
To było kolejne kłamstewko marketingowe?
Zapowiadane były ale dla HD w 5.1 i obraz 16/9 dla pozostałych Dolby 2.0 i może 16/9 w zależności od nadawcy.
 

Piotrek_PP

New member
zcott napisał:
Ależ skąd... do odbioru! Blackbox musi miec 2 tunery, jeden do oglądania na żywo, drugi do PVR/VoD.

Niekoniecznie jeżeli strumień danych VoD będzie nadawany z tego samego transpondera.
Byłbym zdumiony jeżeli wyjście cyfrowe hdmi nie miałoby zabezpieczenia HDCP (musi być od początku bo nie można go sobie włączać i wyłączać). Podobnie byłbym zdumiony brakiem enkrypcji na wbudownym dysku. Założę się, że będzie to szyfrownie AACS. Nie jest to widzimisie firmy ITI lecz wymóg licencji jakie firma zapewne podpisała z niezależnymi podmiotami dostarczającymi kontent HD. A Ci zawsze jeśli chodzi o bezpieczeństwo wymuszają sprawdzone licencjonowane rozwiązania ponad lokalne wynalazki (kwestia także odszkodowań).
Oczywiście nie oznacza to obligatoryjnego downscalingu na wyjściach komponent. Wszystko zależy od flagi CP obecnej w przekazie.
 

cles

New member
zcott napisał:
Oferta całkiem, całkiem... Ale jak można wytłumaczyć skandaliczny wręcz fakt umieszczania kanałów FTA w płatnych pakietach?!
Z tego co widzę to: viva, 4fun, itv, tvp kultura, tvn gra (sic!)...

Bo chyba nie powiecie mi, że będą aktywnie blokować kanały FTA jak ktoś odpowiedniego pakietu nie wykupi! To by było niedopuszczalne!

Sprawa jest prosta. Nadawca FTA nadaje sam na swoim transponderze i nie pobiera za to opłat bo takie jego prawo. Jeśli natomiast inny nadawca kupuje prawo do nadawania tego programu to następnie może ze swojego transpondera kodować treść.
Przecież na hotbirdzie Eurosport jest kodowany a na astrze chodzi FTA.
 

krecio

Member
A ja mam takie pytanie: czy kupujac taki dekoder i posiadajac jednoczesnie np. C+ i nie chcac z niej rezygnowac jestem zmuszony do przepinania kabla antenowego? Czy moze jest jakies "magiczne" pudeleczko rozwiazujace ten problem?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Mam pytanko mianowicie czy z nboxa bez dysku będę miał
możliwośc nagrywania programów na stacjonarną nagrywarkę
Panasonic EH65 z gniazdem HDMI
 

kanurwa

New member
Hmmm. Zalezy co sie oczekuje. Dla mnie oferta kiepska ale za to stosunek oferta/cena jest OK. Jesli C+ przejdzie na HD ze swoimi kanalami filmowymi PREMIUM i nie podniesie cen to nowa "n"-ka nie bedzie dla nich konkurencja.
 

angostura

New member
Jak dla mnie brak CI i na sztywno ustawiona lista to kompletna porażka. Do tego po co dysk jak nie mogę nawet SD sobie zrzucić. Wole tuner za 2000 zł i oglądać niemieckie niekodowane HDTV a z czasem i cyfra dorzuci HDTV i wtedy nikt do ITI nie ucieknie. Tą ofertą ITI może jedynie podgryżć Polsat.
 

Ricardogo

New member
Krecio - pudełeczko też jest ale nieopłacalne najtaniej i dobrze to podwójny konwerter (dwa wyjścia z jednego satelity) i drugi kabelek, wtedy niezależnie i bez przepinania.
 

krecio

Member
Ricardogo napisał:
pudełeczko też jest ale nieopłacalne najtaniej i dobrze to podwójny konwerter (dwa wyjścia z jednego satelity) i drugi kabelek, wtedy niezależnie i bez przepinania.

Fajnie... tyle, ze ja musze miec te pudeleczko bo gdy kilka lat temu prowadzilem instalacje w scianach domu to nie przewidywalem dwoch przewodow od jednego satelity. Jesli mozesz mi podac jak sie to nazywa to bylbym wdzieczny. Po prostu teraz prowadzenie drugiego kabla prowadziloby do demolki chalupy. Moja sqwaw moze tego nie zrozumiec:mrgreen:
 

wlodek1001

New member
Widżę,że na Formu wdarła się gorączka, wręcz podniecenie.Pomalutku, wszystkie te szumne zapowiedzi zweryfikuje czas. Zobaczymy w stosownych terminach jak będzie z dostępnościa sprzętu, dystrubucją, nadawaniem itp.Nie posiadam aktualnie żadnej TV cyfrowej, nie mam w ogóle tv od dwoch lat i żyję/ tylko filmy dvd/ . Drodzy Forumowicze miejcie więcej dystansu/ zdrowego/ do tego wszystkiego. Poczekjajcie w spokoju na dalszy ciąg, który musi nastąpić, bo najgorsze jest rozczarowanie.Jeżel wszystkie opisane zapowidzi zrealizują się na pewno stanę się posiadaczem nowej platfirmu cyfrowej, tylko dla samego HDTV.Pozdrawiam
 

jacek12345

New member
Witam. Jak dla mnie oferta wystarczająca i za tą ceną odpowiednia. Podoba mi się że pakiet dla dzieci jest osobno dokupywany, bo u mnie nie ma małych dzieci a w te miejsce wolę wykupić inne kanały. Jedyne co mnie nieco zaskoczyło to brak na platformie jednego z najlepszych kanałów dokumentalnych NATIONAL GEOGRAPHIC, czyżby przeoczenie ze strony organizatorów???
 

pmcomp

New member
zcott napisał:
Ponadto brakuje m.in. informacji n.t.:
-czy jest skalowanie w dół (z HD na SD)
-co można wypuścić przez EURO (composite, rgb, s-video..)
-czy i kiedy będzie stosowane szyfrowanie HDMI (HDCP)

Swoją drogą ciekawe, że na zdjęciu blackbox'a jest tylko jedno wejście z konwertera... czyżby błąd? :)

- nbox skalujhe w górę (do 720p lub 1080i) i w dół (do 576i).
- przez scarta wypuścisz wszystkiej wymienione sygnały, do wyboru
- HDMI obsługuje HDCP a jak będzie stosowane tego nie wiadomo. Spekuluję, że przy wszystkich sygnałach HD. Zawsze masz do dyspozycji component, na którym pojawia się także 1080i. Jedynie w opcji VoD sygnał na componencie będzie przeskalowany w dół do 576i (prawa autorskie, "zarządzenie" wytwórni filmowych.

Na zdjęcie nboxa HDTV PVR jest błąd, to jest zdjęcie tyłu białego nboxa. Czarny będzie miał dwa gniazda antenowe i inne gniazdo zasilania.



angostura napisał:
Jak dla mnie brak CI i na sztywno ustawiona lista to kompletna porażka. Do tego po co dysk jak nie mogę nawet SD sobie zrzucić. Wole tuner za 2000 zł i oglądać niemieckie niekodowane HDTV a z czasem i cyfra dorzuci HDTV i wtedy nikt do ITI nie ucieknie. Tą ofertą ITI może jedynie podgryżć Polsat.

Czy jest to odpowiedź sfrustrowanego uzytkownika Cyfry+ czy pracownika Cyfry+.

Przecież ci nikt nie każe kupować. Normalnemu użytkownikowi CI jest na plaster.

Pozdro.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Czy będą sprzedawać cały pakiet sprzetowy? tzn: antena, box i co tam jeszcze potrzeba? Kto mi to zainstaluje? Czy to można zrobić z instrukcją w ręku wyciągniętą z podełka z zakupionym boxem ?
Sorka, ale jestem kompletnym moronem jeżeli chodzi o telewizję satelitarną. Dotychczas zawsze kablówkę miałem a ostatnio nawet mam cyfrową.
 

pmcomp

New member
TKIZZ napisał:
Przed chwila w TVN byla reklama "n" a po niej reklama... C+. :)
Panie i Panowie wojna sie rozpoczela!!! :)

A co, myslałeś, że się poddadzą od razu?
Czekamy na ruch Cyfry.

Mnie bardziej intewresują ich zapowiedzi nt. HD, za bardzo w to nie wierzę. Moim zdaniem będzie tak jak z 16:9 czyli od czasu doi czasu. Poza tym musi byc noy set-top box do odbioru HD. Kluczowym więc będzie jego cena dla nas konsumentów. Jeżeli seria będzie mała, dla wybranych, to będzie kosztować majątek. ITI poszło tylko w set-rop boxy HD więc mają efekt skali i dlatego cena jest tylko 99,- zł (w opcji drugiej różnica ceny wynika z ceny twardego dysku i drugiego tunera).

Będzie bardzo ciekawie :D .

Pozdro
 

pmcomp

New member
Fatman_1 napisał:
Czy będą sprzedawać cały pakiet sprzetowy? tzn: antena, box i co tam jeszcze potrzeba? Kto mi to zainstaluje? Czy to można zrobić z instrukcją w ręku wyciągniętą z podełka z zakupionym boxem ?
Sorka, ale jestem kompletnym moronem jeżeli chodzi o telewizję satelitarną. Dotychczas zawsze kablówkę miałem a ostatnio nawet mam cyfrową.

Zestawy nie będą SPRZEDAWANE, tylko użyczane.

Będą dwa:
- jeden z samym nboxem, opłata aktywacyjna za 99,- zł, brak opłat miesięcznych za dzierżawę czy uzyczenie
- drugi z nboxem, anteną i konwerterem, brak opłat miesięcznych za dzierżawę czy uzyczenie, opłata aktywacyjna trochę wyższa (cena ma byc podobno bardzo atrakcyjna), antena inna niż wszystkie, markowy konwerter.

Co do montażu anteny i konwertera:
- możesz go zrobić sam, o ile będziesz potrafił
- możesz skorzystać z autoryzowanego przez ITI instalatora (poprzez punkt sprzedaży ew. callcenter ITI)
- możesz skorzystać z dowolnego Pana Heńka z rynku (mamy wolny kraj :D ).

Pozdro.
 
Do góry