dvb-t w praniu...

rad

New member
A ja mam takie pytanie. Poniewaz jestem tuz przed zakupem lcd 32 (do 4,5-5k), wiec codziennie przegladam internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: "jaki tv wybrac". Ale do rzeczy.
Na tymze internecie raz znalazlem info ze np w Warszawie mozna odbierac sygnal cyfrowy naziemny (tvp1, tvp2 i tvp3) - wiec potrzebny jest do tego tuner cyfrowy dvb-t, innym zas razem ktos pisal na forum ze tuner taki w polskich warunkch jest bezuzyteczny.
Mam pytania takie;
czy ktos z tego korzysta? i jesli tak to jaka jest roznica do "zwykłego" sygnalu. I czy warto doplacac za dvb np do sharpa 32gd8e (zamiast 32ga8e - ktory takiego tunera i jest duzo tanszy). Czy moze faktycznie lepiej nie zawracac sobie tym glowy.
A na marginesie to jaki lcd 32 z tunerem dvb-t jest godny polecenia (max do 5 tys, oprocz sharpa 32gd9e na ktorego mnie jeszcze troszke nie stac :cry: )
pozdrawiam
rad
 

Mazoku

New member
Różnica w jakości obrazu jest i to spora. Natomiast absolutnie nie warto kupować w tej chwili tunerów DVB-T. Kiedy już w Polsce cyfrowa telewizja naziemna zostanie wprowadzona na szeroką skalę (najwcześniej pod koniec 2007 roku), będzie raczej nadawane z kompresją MPEG4/H.264, której obecna generacja tunerów (opartych na MPEG2) nie obsługuje.
 

Plastek

New member
Jakość obrazu poprzez tuner DVB-T jest 5 -krotnie lepszy. Testowałem model Toshiby (47WLG 66 ) i byłem pod silnym wrazeniem jednak zgodze sie z przedmówcą ze zakup nie ma sensu w naszych warunkach. Sygnał jest ale tylko testowy w W-wie ,Wrocławiu. Lezajsku w Wisle oraz Krośnie ( TVP1,2,3 i radio ).
 

przemko

New member
DVB-T w praniu

Używam odbiornika Fergusona CF 2000 AT, kupiłem go rok temu w MM za 250 pln. Jakość TVP raz dwa trzy ;) b. dobra, nawet nadają czasami sygnał DD 5.1 Sprawdzałem jakość obrazu nawet na pojektorze HDTV, jest OK. Uwagi do tego modelu to: brak polskich literek w telegazecie i trzeba kupić specjalną antenę. Podobno pod koniec roku ma nadawać Polsat i TVN.
 

rad

New member
Dzięki za opinie, ale juz mi trochę przeszło bo zapodam sobie chyba "n" od początku. Poza tym faktycznie szkoda wywalać pieniądza na coś z czego będzie można korzystać tylko 1-1,5 roku (mowa o doplacie do dvb-t (mpeg2)).
 

lesli

New member
DVB-T jakość tak ale nie zaraz

Ja mam teraz dwa grzybki w barszczu. Przed zakupem Pionka 436xde (ten ma DVBT ) kupiłem na giełdzie za grosze tuner Strong DVB-T bo byłem ciekawy nowości.
Ogładałem te programy testowe na zwykłym kineskopie Sony i obraz był rewelacyjny. Po zakupie Pionka obraz z jego tunera DVB-T był nawet lepszy od Stronga , i jakość lepsza niż z kablówki UPC. MOderator ma rację ,że za powiedzmy 2 lata obydwa tunery będą już niepotrzebnym dodatkiem wobec MPEG4. Pionek ma DVBT ale go przecież nie zdemontuję
W sumie wg. mnie teraz nie warto kupować tego dodatku bo audycje są testowo-tymczasowe. Nawet towarzyszące im radio jest mało atrakcyjne a dodatkowo Emitel , nadawca dostatecznie często uprzyjemnia zmiany w nadawaniu , bo na różne pytania odpowiadają przecież to testy.
Szkoda gotówki na teraz.
pozdrawiam
lesli


rad napisał:
Dzięki za opinie, ale juz mi trochę przeszło bo zapodam sobie chyba "n" od początku. Poza tym faktycznie szkoda wywalać pieniądza na coś z czego będzie można korzystać tylko 1-1,5 roku (mowa o doplacie do dvb-t (mpeg2)).
 
Do góry