Telewizja N Dziwny problem

fire94

New member
Witam. Moja przygoda zaczeła sie od kupna plazmy LG 42PT353. Kupiłem uchwyt na sciane i zamocowałem i Tv wisi. następnego dnia zakupiłem telewizje generacji n. Stwierdziłem że sam ja podłącze, pożyczyłem miernik sygnału ustawiłem wszystko cacy, ale na chwile.. przełączyłem na inny kanał i wyskoczyło mi zwarcie LNB... wiec zacząłem porawiac kabel, nic to nie dało. Oddałem dekoder tam skąd go wiozłem i stwierdzono ze ejst dobry i mi go oddano i podobno ma dizałac u mnie... Podłączam i nadal zwarcie... Zamówiłem dzis montera. Zarobił od nowa kabel i działa! Ale zaktualizował oprogramowanie. I zwarcie LNB znów, wymieniony kabel antenowy na inny także nowy ( kabel dał instalator) i to samo. Kabel anteny jest odłączony od dekodera i nadal występuje zwarcie. Instalator go zabrał dos siebie i u niego działa. A najlepsze ejst to że podczas montażu tv na ścinę wewierciłem sie w kabel prądowy który biegnie po skosie... i gdy dotkne próbówką do uchwytu od tv i tylnej budowy telewizora próbówka sie pali. gdy telewizor wyłacze z pilot i dotkne pod przewód HDMI pokazuje prąd. Co wy o tym sądzicie? Czy ten prąd ma cos do tego dekodera?

P.S: Dodam ze sąsiad przyjeżdżał ze swoim dekoderem Fergusna gdzie ma tam Cyfrę+ i wszystko pięknie hulało na moich ustawianiach anteny.

Pomocy!
 

JackS.

New member
Bez reklam
. A najlepsze ejst to że podczas montażu tv na ścinę wewierciłem sie w kabel prądowy który biegnie po skosie... i gdy dotkne próbówką do uchwytu od tv i tylnej budowy telewizora próbówka sie pali. gdy telewizor wyłacze z pilot i dotkne pod przewód HDMI pokazuje prąd. Co wy o tym sądzicie?
Zacznij od naprawienia instalacji elektrycznej. Bo jeśli zajmiesz się najpierw dekoderem to nawet jeśli go naprawisz może się okazać, że nie będzie go miał kto oglądać.
 

fire94

New member
Dziś zdjołem TV z uchwytu i w uchwycie na scianie nie ma prądu... Dotykam próbówką do śróbek mocujących tv do steżaża i one cały czas świecą. W całej tylniej obudowie tv jest jakis tam prąd. Co mam zrobić?
 
Do góry