Cyfra+HD

stereoman

New member
...dzisiejsze ''To I Owo'' cytuje szefa C+ na Polskę,który powiada m.in.
...Czerpiemy z bogatych doświadczeń grupy CANAL + ,która wdrożyła już wiele nowych rozwiązań,przygotowujemy się m.in. aby w najbliższym/ !!!-moje/ czasie wdrożyć w Polsce HDTV...

Mam C+ od lat i czuję,że będę z nią nadal już w HD formacie:)

ps;nadzieja to matka głupich i tvmaniaków:wink:
 

arsenal

Moderator
VIP
O tak...napewno. To, że w Canal+France jest kanał 16/9 od ponad 7 lat, Dolby Digital od ponad 3 lat, HDTV od kilkunastu miesięcy ma bezpośrednie przełożenie na naszą Cyferkę+.:lol:
Bądźmy realistami. Cyfra+ to zwykły nabijacz kasy dla Vivendi. Niedoinwestowany i opóźniony w rozwoju. Jeśli mogli przez tyle lat wyciągać kasę z Polski to po co to zmieniać.
Cyfra+ zresztą, odchodząc od naszego HD podwórka, dokonuje coraz więcej absurdalnych wyborów. Konflikty z lokalnymi dystrybutorami i monterami. Coraz gorszy i starszy sprzęt odbiorczy wydawany abonentom. Wszystko to podwyższa i tak już duże koszty serwisu i dystrybucji. Nic dziwnego, że ci którzy powinni wciskać klientom Cyfrę+, oferują Polsat. Choćby z samej chęci zemsty za swoje boje z C+.
 

Ricardogo

New member
Niestety ale przedmówca ma rację w 100%, cyfra to chłam i zdzierca. Niedba o stałych klientów i nieinwestując chce co raz większą kasę. Dwa lata temu pokazywała nowy sprzęt dla abonentów z DD5.1 i wodotryskami.
Szkoda gadać, kto miał z nimi kontakt szuka alternatywy.:fool:
 

Marcin_s

Member
Ricardogo napisał:
Niestety ale przedmówca ma rację w 100%, cyfra to chłam i zdzierca. Niedba o stałych klientów i nieinwestując chce co raz większą kasę. Dwa lata temu pokazywała nowy sprzęt dla abonentów z DD5.1 i wodotryskami.
Szkoda gadać, kto miał z nimi kontakt szuka alternatywy.:fool:
ITI wlozylo wiec kij w Mrowisko - nie tak dawno szefostwo C+ twierdzilo ze posuniecie ITI jest glupie i nie ma rynku na HDTV... Szybko zmienili zdanie
 

ein

New member
C+

po prostu czuje, ze na takiej kiszce dalej nie ujedzie. Tyle tylko, ze to co powyzej to ruchy pozorne - nie maja czasu na to i pewnie po cichu licza na to ze iTi nie wyjdzie i bedzie status quo. Pamietam (i nie daruje!) wypowiedz operacyjnego Canal+... ze dla nas na te nowinki (HD, VoD etc) to za wczesnie. Jak widac do odpowiedniej jakosci SD takze jeszcze nie doroslismy.
Coz oby to byl kop prosto w dupe i albo pozegnanie z naszym rynkiem albo zmiane calej filozofii podejscia do Polski przez szefow tej dziwnej instytucji, jakoby najbardziej innowacyjnej platformy cyfrowej w kraju nad Wisla (cytat - wiem, wiem maja poczucie spaczone humoru, oj maja)

ps. Widze ze sporo osob na forum ma tunery w piecach i sobie spokojnie w podgladzie oglada makaroniarzy i hunow komentujac w tzw miedzy-czasie :)
 

marcin76

New member
Przeciez możemy zobaczyć co Cyfra+ prezentuje sprzedając (może sprzedawała) abonentom stare odbiorniki Wizji. Przecież te odbiorniki to już przeżytek.
 

arsenal

Moderator
VIP
Moje dodatkowe przemyślenia na temat: "Dlaczego w Cyfrze+ nie będzie HDTV"
1. Cyfra+ to tak naprawdę maluch medialny w Polsce niezdolny do większych innowacji.
2. Cyfra+/Canal+ po wielu latach dopiero teraz buduje nowe centrum nadawcze. Skończy prawdopodobnie w przyszłym roku. Do tego czasu inne inwestycje nie mają racji bytu.
3. Cyfra+ JEST do kupienia. Nikt nie inwestuje dużych sum jeśli ma coś sprzedać, zwłaszcza zadłużone po uszy Vivendi.
4. Decydenci Cyfry+ tak obrośli w piórka, że wydaje im się niemożliwym aby coś poszło źle.
5. Ale pójdzie, bo te kilkadziesiąt tysięcy oszukanych, zastraszanych Krukiem, zawiedzionych jakością klientów zrobiło im już " reklamę".
6. Chyba najważniejszy. Niech każdy abonent C+ z długim stażem się zastanowi. Czy po tylu latach zastoju ta firma jest zdolna do czegokolwiek poza tworzeniem teleśmieci np. KuchniaTV.
 

Tom0000

New member
Pragne zwrocic uwage na wypowidzi szefostwa C+ pl z przed kilku lat. Pakiet Cyfra+ powstal jako odpowiedz na pojawienie sie Wizji TV. C+ uwazalo , ze na rynku polskim taki pakiet nie powinien pojawic sie wczesniej niz 3-4 lata pozniej.

Nie bedzie w Cyfrze+ hdtv ani transmisji panoramicznych jesli nie bedzie konkurencji , ktora bedzie to oferowac!
Taka jest juz natura Francuzow na rynkach "kolonialnych" .
 

JAREK

New member
Cyfra+ i HDTV

Zgadzam się z przedmówcą i dodam parę swoich uwag. Pomimo paru zmian na stanowiskach kierowniczych w C+ /mówię o średniej kadrze/ jej dotychczasowy wizerunek nie jest najlepszy. Coś co mnie wkurza to generalnie wyjątkowa arogancja, niczym nieuzasadniona. Klienta traktują w sposób instrumentalny - jedynym obowiązkiem jest płacić na czas i niczego nie
żądać. Jakiekolwiek prośby dotyczące np. unowocześnienia dekoderów, poprawienia jakości sygnału itp. pozostają bez rzadnej reakcji. Odpowiedź jest jedna - "sam sobie człowieku kombinuj". Z takim nastawieniem, moim zdaniem,
po sukcesie ITI, C+ może pakować walizki. Oczywiście o ile ITI nie da ciała z cenami.
 

gregorsky

New member
Niech sobie będzie C+ w HDTV!

Jeżeli nawet powstałyby kanały HD w C+, to na pewno nie wiele się zmieni w podejściu decydentów do abonentów - dla nich to zło koniczne, które trzeba okroić z kasy. Przynajmniej ja nabrałem takiego przekonania przystępując po raz trzeci do umowy z nimi (do tej pory nie było alternatywy). Do wykończenia umowy zmieniam na najtańszy pakiet i pa pa C+. Oczywiście zaprzyjaźnię z ITI Neovision ale niech nie myślą, że jak wprowadzają nową technologię, to może być na początku ubogo.
 

mystic

New member
Jeśli Cyfra+ podniesie ceny od września lub października, a takie słuchy chodzą, to nie będzie trzeba długo czekać z wypowiedzeniem umowy :wink:.
 

arsenal

Moderator
VIP
Cyfra+ podnosi ceny od września. Każdy abonent ma prawo w takim przypadku rozwiązać umowę w ciągu 7 dni bez żadnych konsekwencji. Nawet jeśli zmiana ceny nie dotyczy abonowanego aktualnie pakietu( C+ podnosi ceny jednak wszystkim). Jako ciekawostkę dodam, że jeśli Cyfra+ OBNIŻY ceny( bez udziału promocji) abonent też ma prawo nie zgodzić się ze zmianami i rozwiązać umowę:p
 

Tom0000

New member
Taka zmiana ceny jest tym bardziej ciekawa, gdyz wszedl program lojalnosciowy, na podstawie ktorego cyfra zawiera z kazdym umowe na inna kwote abonamentu.
Jesli teraz chca podniesc abo, to zerwa te wszystkie osobne umowy.
 

stereoman

New member
hm...

ten prawdopodobny wzrost abonamentu C+ brzmi paskudnie,ale w kontekście HD konkurencja pomiędzy C+ ,Polsatem i ITI może spowodować jednak
wstrzemięźliwość w windowaniu cen,bo poza fajerwerkami oferowanymi przez ten format,to klient musi mieć jeszcze niezbyt tani odbiornik TV do odbioru tegoż:-?;
oczywiście wolałbym ,żeby wszystkie moje oczekiwania co do HD spełniała C+ ,której abonentem jestem,niż szukać HD szczęścia ,co by nie było u obcych,ale jeśli co,to nie będę miał skrupułów:)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Mam taki tajemny pomysł, aby umówić się na wywiad z szefami Polsatu i C+ i zadać im kilka niewygodnych pytań :)
 

arsenal

Moderator
VIP
To jest bardzo dobry pomysł. Tylko trzeba się zaopatrzyć najpierw w tzw. "dekoder antibullshit":D by wyłowić prawdę między wierszami.
 

panam1

New member
Maciej Sojka zapowiedział, że wraz z rozpoczęciem sprzedaży nowej usługi, ITI wprowadzi 3 kanały w wysokiej rozdzielczości - fanów piłki nożnej ucieszy zapewne też fakt, iż cała Liga Mistrzów transmitowana będzie w ten właśnie sposób
 

AreckiW

New member
31 lipca kończy mi się abo z C+.
w maju dostałem pismo, że do końca czerwca muszę zdecydować, czy chcę zerwać.
A w połowie czerwca przysłali mi pismo,że cieszą się, że zdecydowałem się zostać z nimi :fool:
Mimo, że miałem jeszcze dwa tygodnie na decyzję, oni już zadecydowali za mnie. Więc wysłałem im pismo z wypowiedzeniem listem poleconym, a oni mi 1 lipca wyłączyli sygnał (abonament mam opłacony do końca lipca).
Oczywiście zadzwoniłem z reklamacją i za 15 minut sygnał był z powrotem.
To jest podejście do klienta.
Wypowiedzenie oczywiście może być wysłane tylko i wyłącznie listem poleconym (żadnym faxem, mailem, telefonicznie).
A i jeszcze jedno. Dopóki wieczorem w Prime Time będą puszczać seriale i zajawki, to ja nigdy nie skuszę się więcej na ich usługi. Kładę dzieci spać, siadam o 21.00 przed TV, mam ochotę na film a na wszystkich C+ niezależnie od koloru, jakieś kuchnie, seriale, dokumenty.
Sami nie se oglądają.
Jak zabrakło Rywina, to wszystko zeszło z Lwa na psy :lol:
 

yanky

New member
Moja historia z Cyfrą + też była z tych ciekawszych. Mam opłacony abonament do października. Zdecydowałem już w czerwcu, że nie interesuje mnie ich oferta, więc napisałem (z 3 miesięcznym wyprzedzeniem) wypowiedzenie, że nie chę przedłużenia umowy po tym terminie. Krótki list w kopertę, adres ze strony internetowej i na pocztę. Na poczcie pani w okienku powiedziała, że nie może przyjąć listu poleconego adresowanego na skrytkę pocztową (bo skrytki nie potrafią się podpisać). Pomyślałem ma chyba rację i szybko wróciłem do domu. Napisałem e-maila do działu obsługi abonenta i przedstawiłem im swoją sprawę. Po godzinie przyszła odpowiedź, że wszelka korespondencja do Cyfry+ musi być adresowana na skrytkę pocztową i innego adresu nie dostanę:fool: . Na szczęście przypomniałem sobie, że umowę o abonament też nie podpisywałem ze skrytką pocztową. Faktycznie na umowie znalazłem jakiś adres z ulicą i tam też zaadresowałem mój list. Po kilku dniach zniknęły mi wszystkie kodowane programy. Przypomnę tylko, że zapłacone mam do października. Pomyślałem, a więc chyba dostali mój list. Wymiana e-poczty trwała 2 dni, prosiłem, straszyłem i żądałem przywrócenia sygnału. Wreście włączyli, ale słowa przepraszam nie otrzymałem do dziś.
Teraz już wiem, że rezygnując z usług tej firmy postąpiłem słusznie.
 
Do góry