Cyfra+HD

tommen

New member
Dziś na stronach konkurencji można przeczytać o pierwszych oficjalnych informacjach o platformie Nic+ czyli nowotworze powstałym z Enki i C+. Dziś też w dodatku z programem TV do pewnej reżimowej gazety jest artykuł zatytułowany "technika o jakiej nie śniło się filozofom". Rzecz dotyczy programów mających się pojawić na kanale Discovery. Moje skojarzenia z Discovery, techniką i nowotworem Nic+

Kanał Discovery jest jednym z tych, które są nadawane najgorzej. Rozdzielczość 544x576 zabija śmiechem, zwłaszcza w erze mamienia tłumów telewizją wysokiej jakości, tzw. HD. Discovery to nieostre mydło przypominające obraz z kaset wideo, ale nie takich porządnych, tylko tych które są kopiami kopii.

"Technika o jakiej nie śniło się filozofom." No faktycznie. Filozof to człowiek inteligentny i posiadający szeroką wiedzę. Komuś z głową na karku nie przyszłoby na myśl, że w roku 2013 można nadawać programy w jakości mydła z kaset wideo w rozdzielczości 544x576. Filozof powiedziałby, że nadawca takiego kanału musi zbankrutować, bo nikt go nie będzie oglądać. Jednak bankructwo w Polsce mu nie grozi, gdyż ciemny lud wszystko kupi.

Nowotwór Nic+ jak przystało na realia naszego mocarstwa nadal będzie nadawał badziew w jakości kopii z kopii kasety wideo, bo przecie fuzja jest zrobiona w jednym tylko celu. Żeby wyciągnąć z kieszeni ludziom jeszcze więcej kasy nie oferując w zamian nic poza reklamami. No ale co zrobić skoro już teraz ustawiają się kolejki żarłocznych reklam potencjalnych abonentów.

Świetnie podsumowane :razz: - nota bene wczoraj pojawiła się informacja na innym forum od jednego z dystrybutorów biorącego udział w spotkaniu z NiC+ o konieczności wymiany czasz na 80cm rzekomo pod pozorem dbałości o jakość bo to niby platforma premium i takie tam bla,bla,bla a tak naprawdę ich transpondery są już tak zapchane kanałami HD,że przestają ludziom działać na 60cm :hihi:. Ale po co wynająć nowy TP jak można koszty zwalić na ludzi...
Drzewiecki miał jednak rację.
 

Lemil

Banned
No cóż... Wypada ogłosić koniec platformy Cyfra+ W zasadzie można też to samo powiedzieć o nowej platformie nic+ bo czytając komentarze nie sposób oprzeć się wrażeniu, że nastał koniec na samym początku:hihi:

Tak się składa, że jestem(?) jeszcze abonentem Cyfry. To znaczy nie wiem czy jestem, skoro takiego czegoś już nie ma. Nie chce mi się marnować czasu na czytanie regulaminów platformy, która kpi sobie z rozsądku, rynku i przede wszystki z abonentów. Jednak jest ryzyko, że jak mi się skończy czas minimalny umowy z Cyfrą, to mi ją mogą przedłużyć o zgrozo i oby nie z automatu na tego nowego nowotwora nic+

Ponieważ uważam, że nic gorszego nie może się przytrafić telewidzowi jak automatyczne przepisanie do nica na nie wiadomo jaki pakiet i nie wiadomo jak długo, postanowiłem wysłać wypowiedzenie.

Tylko na jaki adres słać to wypowiedzenie? Na adres Cyfry, która już nie istnieje czy na ten adres co podają na stronie nica+ że to niby dla abonentów Cyfry?

Proszę o pomoc osoby obeznane w temacie, a moderatorów o nieusuwanie tego posta, gdyż może on pomóc również innym, którzy obawiają się przejścia do nica jak diabeł świeconej wody:blagam:
 

Maurício

New member
Przecież możesz dociągnąć swoja umowę do końca, więc po co Ci wypowiedzenie? Będą proponować ci migrację, ale możesz odmówić.
Co do rozwiązania umowy, to wystarczy, że wyślesz wypowiedzenie miesiąc przed na adres cyfry i po kłopocie.
 

Lemil

Banned
Przecież możesz dociągnąć swoja umowę do końca, więc po co Ci wypowiedzenie? Będą proponować ci migrację, ale możesz odmówić.
Co do rozwiązania umowy, to wystarczy, że wyślesz wypowiedzenie miesiąc przed na adres cyfry i po kłopocie.
No więc ja mam wątpliwości co do samego adresu.

Jeśli chodzi o samą umowę, to muszę dociągnąć do końca w przeciwnym razie kary umowne itp. Migracja? Możliwe, ale nie do nic+!

No więc jaki to adres? Ten?

CANAL+ Cyfrowy S.A.
02-100 Warszawa
skr. pocztowa 8

Ten?

Dla Abonentów posiadających sprzęt CYFRY+ lub własny:
Skr. pocztowa nr 8
02-100 Warszawa

Jakiś inny???
 

Maurício

New member
Ja wysyłałem na ten pierwszy, ale przed wejściem NC+ przedłużyłem umowę na bardzo dobrych warunkach i teraz mam względny spokój.
 

Lemil

Banned
W gruncie rzeczy to ten sam adres tylko, że na stronie niczego z krzyżykiem nie dopisano nazwy firmy cANAL+ Cyfrowy S.A. W ogóle to mam taką wątpliwość.

Czy aby te hieny nie przygotowały czegoś takiego, że jak ktoś w ogóle się nie interesuje i nic nie wyśle, to automatycznie zostanie abonentem żabojadów? I jaki mu wtedy wcisną pakiet? Zgodnie z prawem to niemożliwe, ale w POlsce nie takie wały mają miejsce na porządku dziennym.

Więc dla dobra ogółu może ktoś te kwestie wyjaśnić?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Czy aby te hieny nie przygotowały czegoś takiego, że jak ktoś w ogóle się nie interesuje i nic nie wyśle, to automatycznie zostanie abonentem żabojadów? I jaki mu wtedy wcisną pakiet? /QUOTE]

Jeśli nie zaproponują nowej oferty,to automatycznie wszystko zostaje na dotychczasowych warunkach.
 

Lemil

Banned
Zainteresowanie dla nieboszczki Cyfry jest jakby minimalne. Wszyscy rzucili się na nową platformę, jak szczerbaty na suchary. Niby wszyscy zrzędzą, że drogo, ale ja mam takie wrażenie, że oni łudzą się, że jak będą zrzędzić, to dostaną ofertę za pół ceny, albo jeszcze taniej.

Nic takiego się nie stanie, jak sądzę. Ale to nie moja brocha. Ja chcę tylko się dowiedzieć co się stanie z tymi, którzy zapomną, że coś ze starą umową, która się kończy/skończyła, trzeba zrobić.

Jeśli chodzi o mnie, przykładowo, to gdy mi się skończy umowa i nic nie zrobię, to a) będę płacić grubo ponad 50zł. za dotychczasowy pakiet, a to jest idiotyzm, bo za to samo w Polsacie płaciłbym mniej niż 40zł b)będę płacił 200zł. bo mnie przepiszą do najdroższego pakietu w nicu + picu a to jest już totalnym idiotyzmem, bo ja oglądam telewizję może 10 godzin na miesiąc, z tego połowa to czas spędzony na sprawdzeniu czy szitowata jakość jest nadal tam gdzie była, co kończy się wyłączeniem telewizora.

Zatem ja nie zrzędzę, tylko jako realista staram się nie wdepnąć na minę, którą zdziercy z nica na bank mi przygotowali.

Wypowiedzenie głupcze!
 

max720

Banned
Zbliża się koniec miesiąca , ciekawe ilu klijentów odpłyneło ?
We wtorek zdaję dekoder i pa-pa :)

Może był taki plan , aby polaczki popłacili więcej , a u żab odwilż cenowa ?

Naprawdę ludzie walą drzwiami i oknami do nc+ ?
 
Do góry