Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

dnc

Moderator
VIP
Teraz już wiem dlaczego podnoszą opłaty dla sieci kablowych i platform cyfrowych. Skoro Ci nie kupią za cenę jaką im zaoferują, to Ci sami cos wykombinują. Swoją drogą co teraz poczną Polast i Cyfra+. Skoro najbardziej "kasowe" kanały zapewne znikną z ich ofert. Wiecie co będzie się dziać z klientami!!! Ilu ich zrezygnuje z abonamentu, jesli zmieni sie ilość kanałów i ich jakość programowa!!! Albo bedą musieli zejść z cenami, albo game over.:D
 

xroma

New member
Choćbym miał stać godzinami w kolecje - stanę w niej już w pierwszym dniu sprzedaży. Wszystko byle by tylko uwolnic się od C+
 

Ricardogo

New member
ALE OPTYMIŚCI !!!
Ludzie kochani nic za nic, albo uboga oferta albo wysoka cena. Mieszkamy w Europie i takie mamy już ceny. Nie ma co się oszukiwać, a co do programu :hihi: o HDTV i tym podobnym możemy.......zapomnieć TVN i Onet to CZYSTA KOMERCJA, a My to głęboka nisza :( nieda się zarobić więc należy zapomnieć.

Mona to skojarzyć z TYM ? http://www.satkurier.pl/?platformy_cyfrowe/&kat=46&id=32788
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Ricardogo napisał:
ALE OPTYMIŚCI !!!
Ludzie kochani nic za nic, albo uboga oferta albo wysoka cena. Mieszkamy w Europie i takie mamy już ceny. Nie ma co się oszukiwać, a co do programu :hihi: o HDTV i tym podobnym możemy.......zapomnieć TVN i Onet to CZYSTA KOMERCJA, a My to głęboka nisza :( nieda się zarobić więc należy zapomnieć.

Mona to skojarzyć z TYM ? http://www.satkurier.pl/?platformy_cyfrowe/&kat=46&id=32788
Ricardogo nie zapominaj, że to TVN jako pierwszy polski nadawca i jedyny na razie nadaje regularnie programy w Dolby Digital już od września 2002 roku. Nikt im nie kazał tego robić, nie mają "misji" czy obowiązku a zrobili to. Przypominam także iż istniał testowy kanał TVN16/9. TVP ciągle tylko testuje DD5.1 i nic z tego nie wynika. Przesuwa logo poniżej kasztetów i mówią, że to 16/9. TVN też tak robi ale myślę, że szybko się to zmieni. Już dawno twierdziłem, że TVN rozpocznie HDTV w Polsce. Czytałem niedawno wywiad z jednym z szefów technicznych TVN. Powiedział, że już od dłuższego czasu są gotowi do nadawania w HD tylko nie widzą rynku zbytu na tą usługę. Mam nadzieję, że niedługo zmieni się ich podejście( a może już coś planują) i ruszy się coś w tym temacie.
Xroma ale jesteś niesprawiedliwy dla C+. Przecież nadają dla nas te dwa, trzy filmy 16/9 w tygodniu i do tego w SuperHiper Dolby Surround. Frykasów ci się zachciewa;)
Tak na poważnie, nie liczcie przez następne dwa lata na HD W Canal+. Teraz budują sobie nową siedzibę więc kasy nie wystarczy nawet na Dolby5.1. Tylko kogo to obchodzi. Jeśli TVN będzie miał dobre ceny, dobrą jakość, wspomni coś o HDTV i HBO będzie w porządnej jakości to Cyfra+ znajdzie się w niezłych tarapatach. O Polsacie nie wspominając.
Dodam jeszcze, że jakiś czas temu TVN wynajął dwa dodatkowe transpondery na HotBirdzie. Niepoprawni optymiści myśleli, że jeden będzie do przesyłu TVN'u analogowo. Powoli się jednak wyjaśnia czemu to służyło.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w wiadomościach TVN też przekazywali tą informację ale tak enigmatycznie ,że niczego w sumie nie powiedzieli.
 

JAREK

New member
Nowa platforma cyfrowa

Nie dajmy C+ pretekstu do tłumaczenia, że jest znikome zainteresowanie HDTV w Polsce.[/quote]
Rozmawiałem 2 m-ce temu z Dyrektorem Wykonawczym C+ na temat HDTV w ogóle i HDTV w Polsce. Rozmawialiśmy na gruncie prywatnym, wobec tego istnieje duże prawdopodobieństwo co do szczerości wypowiedzi. Opowiedział mi jak jak to wyglądało we Francji /HDTV przez Canal +/. O "małego słonia" nic by z tego nie wyszło. W całej Francji ilość realnych odbiorców HDTV jest mierzalna na granicy opłacalności całego przedsięwzięcia. Innymi słowy , na dzień dzisiejszy Francuzi nie są do końca pewni, czy potężne nakłady finansowe zwrócą się w bliżej zauważalnym terminie /bierze się pod uwagę, co najmniej 5-8 lat!/. Nie jest sztuką znalezienie kogoś kto wyłoży kasę - cała sztuka polega na tym ile abonent zapłaci ? Jak cena będzie zbyt wysoka to odbiorcy odpłyną. Jak cena będzie niska to inwestor będzie miał do tyłu. Takie są prawa rynku w każdej dziedzinie. Nic na to nie poradzimy.
Kontynuując - ciche badania w Polsce dały niestety wynik całkowicie negatywny. Nic dziwnego. Mogę to sobie wyobrazić.
Ja osobiście należę do grupy średnio zarabiających /w moim budżecie wychodzi 2400 pln na jednego członka rodziny (4 osoby)/. Mam około 100 znajomych w tej półce. Żadna z tych osób nie posiada nawet kawałka sprzętu do odbioru HDTV !!! Tak więc, w Polsce można liczyć na osoby
daleko bardziej zamożne - jest ich sporo ale oni nie tworzą rynku ! Nie mam danych jaka jest liczba realnych zapaleńców ale gdyby było nas nawet 5000 to jest to pikuś.
Taka jest nasza rzeczywistość. Chyba musimy się zgodzić, że jeżeli nie zmieni się status finansowy naszego społeczeństwa /oczywiście na +/ to nikt poważny nie będzie chciał zaangażować środków na stworzenie HDTV w Polsce.
 

mystic

New member
JAREK napisał:
Ja osobiście należę do grupy średnio zarabiających /w moim budżecie wychodzi 2400 pln na jednego członka rodziny (4 osoby)/.
Mam około 100 znajomych w tej półce. Żadna z tych osób nie posiada nawet kawałka sprzętu do odbioru HDTV !!! Tak więc, w Polsce można liczyć na osoby
daleko bardziej zamożne - jest ich sporo ale oni nie tworzą rynku !
Chyba trochę przesadzasz, taka kwota na osobę to chyba nie mało, oczywiście nie znam Twoich potrzeb, ani potrzeb członków Twojej rodziny, ale chyba prawdziwa jest zależność, że im więcej masz tym więcej wydasz. Nie ważne nie oto chodzi ile kto zarabia, jednak raczej to że Twoi znajomi nie kupują sprzętu do HDTV wynika raczej z faktu, że nie poznali jeszcze tej technologi, bądź nie wykazują zainteresowania by ją posiadać.
Prawdą jest jednak, że rynek się tworzy i to w bardzo szybkim tempie. Wystarczy oszacować ile paneli HD ready sprzedano w Polsce przez ostatni rok. Póki klient nie otrzyma konkretnej oferty, to sobie można gdybać, czy byłby zainteresowany czy nie.
Ilu abonentów ma cyfra, 300 tys czy więcej, nie uważam by byli to ludzie mało zamożni, bo biednego raczej nie stać na zapłacenie abo za NC+, czy PC. A kolej rzeczy jest taka, że panel nowej generacji prędzej czy później trafi pod strzechy nawet tych mniej zamożnych abonentów. Taką tendencję obserwuję wśród swoich znajomych.
Jest jeszcze jeden punkt widzenia, mianowicie: pierwszy bierze wszystko. Mogę się założyć, że tym pierwszym wcale nie będzie NC+, ani PC. Sądząc po już dokonanych inwestycjach i produkcjach, stawiam na nowa platforma TVN, jako jedyni wykazują rzetelne podejście do potrzeb rynku i za to spijają śmietankę.
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
JAREK napisał:
...
Rozmawiałem 2 m-ce temu z Dyrektorem Wykonawczym C+ na temat HDTV w ogóle i HDTV w Polsce. Rozmawialiśmy na gruncie prywatnym, wobec tego istnieje duże prawdopodobieństwo co do szczerości wypowiedzi. Opowiedział mi jak jak to wyglądało we Francji /HDTV przez Canal +/. O "małego słonia" nic by z tego nie wyszło. W całej Francji ilość realnych odbiorców HDTV jest mierzalna na granicy opłacalności całego przedsięwzięcia. Innymi słowy , na dzień dzisiejszy Francuzi nie są do końca pewni, czy potężne nakłady finansowe zwrócą się w bliżej zauważalnym terminie /bierze się pod uwagę, co najmniej 5-8 lat!/. Nie jest sztuką znalezienie kogoś kto wyłoży kasę - cała sztuka polega na tym ile abonent zapłaci ? Jak cena będzie zbyt wysoka to odbiorcy odpłyną. Jak cena będzie niska to inwestor będzie miał do tyłu. Takie są prawa rynku w każdej dziedzinie. Nic na to nie poradzimy....

Jakiś czas temu czytałem, że platforma TPS wprowadzając HDTV liczy na 20-30 tyś klientów w ciagu pierwszych 2-3 lat. Czyli po około 5-6 tys na rok. Czy to dużo? Cięzko jest powiedzieć. Wydaje mi się, że Francja jako kraj zamożny da radę wycisnąć tych abonentów. Prawda jest taka, ze ten kto przy nowince technologicznej liczy od początku na zyski ten jest albo głupi albo ignorant. Jak było z GSM 12 lat temu? Nikt sie nie pytał o zyski. Wiadomo, ze na poczatku sprzęt jest drogi i usługa takze, ale ceny spadły znacząco i dzieki dofinansowaniu przez operatrów w tej chwili jest 15 mln komróek w Polsce. Zyski zas idą w setki mln. złotych. Z DVB było podobnie. Wprowadzono te usługi w podobnym czasie. Inna sprawa, że dla operatorów typu C+ przejście z analogu na cyfrę polegało w głównej mierze na wymianie u abonentów tunerów, ale i tak ich ilość na początku była mała. Nie mam dokładnych danych, ale pewnie nie więcej niż 100 tyś klientów miało tuner Canal+ w domu. Inna sprawa, że oferty polskich platform są z lekka rzecz biorąc słabiutkie. Jeśli spojrzymy na oferty z Francji, Niemiec czy Włoch to nasza jest mizerna. Malutko jest kanałów z filmami, sportem, muzyką. Ceny już są zachodnie, ale oferta jak z Mongolii ;)
Kanały HDTV to naddatek dla bogatych, a myślicie co bogaci oglądają? Nic, bo nie mają czasu gdyż robią po 12-16 godzin na dobę i nie mają czasu na oglądanie TV. Oglądają zaś ci co tyle nie robią, czyli reszta społeczeństwa. A oni zaś nie mają tyle kasy. Czyli oferta powinna być dostosowana do kieszeni klientów.
Co ciekawe oferta HD jest już spora, przede wszystkim filmy, była olimpiada, teraz są MŚ w piłce nożnej. Czyli coś jest. Teraz tylko trzeba mieć sprzęt. I on jest, czyli jeśli bedą klienci, a pewnie będą, to powinno coś się ruszyć.
 

JAREK

New member
DNC masz zdecydowanie rację. Nawet ludzie średniozarabiający nie mają czasu na tą przyjemność. Weekend jest czasem na reanimację organizmu lub coraz częściej na drugie półetatu.
Aby HDTV trafiła w Polsce pod strzechy to Kowalski musi zobaczyć to "coś" u sąsiada, a nie przypadkiem w sklepie RTV. On nawet nie będzie wiedział co ogląda!
Ponadto w codziennej, najczęściej kupowanej prasie o HDTV pisze się mniej niż o Talibach. Pozdrawiam
 

mystic

New member
Szerzej o planowanym przedsięwzięciu TVN w dzisiejszym wydaniu "Dziennik'a", który powołując się na Janusza Sulisza red. nacz. SATkuriera, cyt. "ITI przygotowuje się do nadawania programów HD, a wszystko już jest gotowe, czekają tylko na znak: startujemy."

Za to Cyfra+ jak zwykle swoje: cyt. Prezes Arnaud de Villeneuve "Nie ma mniejsca na trzecią taką platformę. Nie obawiamy się o naszą pozycję lidera."
 

dnc

Moderator
VIP
Miejsce jest..

Widać jak C+ trzepie portasami. Wystarczy, że 10% od każdej z platform przejdzie do nowej czyli będzie to około 150 tyś ludzi, plus drugie tyle wybierze ją jako nowi klienci i już na starcie mają 300tyś. Czy to mało? Raczej nie.
Zgadzam się z Jarkiem, że najlepsza reklama to ta z pierwszej ręki, czyli jeden sasiad widzi u drugiego cudo zwane HDTV i sam sobie takie coś zamówi. Ziarnko do ziarnka i będzie parka. Nikt w 1998 roku nie pytałsię czy jest rynek dla DVB-S a jednak był. Trzeba tylko trochę zainwestować i być bardzo cierpliwym. Zyski na pewno przyjdą później, ale trzeba patrzeć w przyszłość optywmistycznie. O HD w C+ czytam na stronie Canal+, więc wiem co o tym myślą właściciele tej platformy. I tu mnie nie dziwi jej strach przed konkurencją.
 

mystic

New member
JAREK napisał:
[- a powiedziałbyś jakiego "Dziennika"? To może być bardzo ciekawe.
Nowa gazeta wydanie 23/2006 wydawca: Axel Springer Polska Sp z.o.o. nowa konkurencja dla Gazety Wyborczej Agory.

DZIENNIK

Artykuł "Będzie telewizja na życzenie" czyli "TVN uruchamia własną platformę cyfrową", strona 13 papierowe wydanie.

EDIT:

Następną propozycją jaką zamierza wprowadzić TVN, jest telewizja na życzenie - pay per viev, czyli to co oferują praktycznie wszyscy nadawcy w europie, a co cyfra traktowała po macoszemu, twierdząc że w Polsce nie ma zainteresowania tego typu usługą.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Najwygodniej jest mówić, że nie ma zapotrzebowania na jakąś usługę i mieć wszystko gdzieś. Jakoś dziwnie z informacją ITI pojawiła się ta o realizacji kanału kuchnia.tv przez Canal+. No dajcie spokój. Jeśli według C+ jest dynamiczny rozwój, nowe arcyciekawe programy i najnowsze technologie to ja wymiękam. Zresztą, czego wymagać od C+. W TePsie rządzą i wyprowadzają zyski dyrektorzy do Francji więc w C+ jest pewnie to samo.
Ciekawie się zapowiada ten projekt. Endemol, ITI, Onet i kanały TVN. Mówcie co chcecie ale TVN potrafi się profesjonalnie wypromować. Jak widzę tą reklamę Cyfry z "Cyfrellą" to aż mi żołądek skręca. Kicz jakich mało.
 

Jussi

New member
Bez reklam
A co do zarobkow to tez zalezy na co kto wydaje pieniadze. Niektorzy wola sobie kupic samochod, niektorzy telewizor. Przy takich zarobkach jak mowisz wziecie LCDeka na raty to nie jest az tak duze obciazenie, ale tak jak mowie, zalezy na co kto woli wydac pieniadze i na czym komu zalezy bardziej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry