Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

torsen

New member
Co do Cyfry+, historia pokazuje jak ta firma dziala, gdyby nie konkurencja to zylibysmy ciagle w epoce poczatkow telewizji. Najpierw Canal+ stymulowany byl przez HBO potem Wizja Tv spowodowala ze powstala Cyfra+ (i polsat cyfrowy). Teraz ITI stymuluje C+HD (przynajmniej w warstwie plotek). Obecnie C+ nawet kanalu 16/9 nie ma w czystej postaci. Mnie to irytuje, ze place ciezkie pieniadze za cos co stanowi kiepska oferte-wyciskaja z nas na maxa. Konkluzja jest taka ze C+ z wlasnej inicjatywy sama z siebie nic nie zrobi i jedyny i tak mizerny postep w dziedzinie tv wymuszony jest przez konkurecje. Jezeli chodzi o ITI to pomijajac sprawy czy to co nadaja podoba sie czy nie to jednak tam innowacyjnosc funkcjonuje na wielu warstwach.
 

cles

New member
NO i wszystko jasne

Abonenci dostaną PVR z 250G, usługi Video-on-demand, i trzy kanały HD, w tym mecze ligii mistrzów.
Wszystko od października.
A więc czekamy jeszcze tylko na ceny
 

autorus

New member
Ja też się podłączę, no i oczywiście podanie o rezygnację z cyfry tez by się przydało. :) Zapowiedzi bardzo fajne, znając tvn to to zrealizują. Tylko ile to będzie kosztowało?
 

dnc

Moderator
VIP
Potwierdzone zostały wszystkie ploty i plotki na temat tego co nas czeka na jesieni. Mnie zastanawia tylko jedno: CENA!? Wiem, że już wkrótce zostaną podane ceny poszczególnych opcji zarówno sprzętowych jak i programowych, niemniej na razie rzeczywiście dużo było PR-u i marketingu, a mało konkretów. Jak oglądałem ten pokaz, to wywarł na mnie małe wrażenie. Wiem, że moja wiedza na ten temat jest dużo dalej posunięta niż prezentacja ITI, ale jeśli wprowadzą to wszystko do swojej oferty, konkurencja już może się pakować lub zbierać kasę na inwestycje. Najbardziej interesowało mnie HDTV i teraz już wiadomo, że będzie!!! Nie powiedzinao tez wiele na temat np. sposobu kodowania sygnału, sposobu odbioru (czy będzie trzeba kupować to co zaoferuje ITI czy może wystarczy zakup innych urządzeń spełniających wymagania). Zobaczymy już za 3 miesiące!!!
 

cles

New member
Nie powiedzinao tez wiele na temat np. sposobu kodowania sygnału, sposobu odbioru (czy będzie trzeba kupować to co zaoferuje ITI czy może wystarczy zakup innych urządzeń spełniających wymagania). Zobaczymy już za 3 miesiące!!![/quote]

No wiesz ten pokaz jest "nie dla idiotów" tak więc w nic więcej wdawać się nie mogli. POdejrzewam, że zgromadzonym tam ludziom i tak zawróciło się w głowie od tych wszystkich SD HD PVR VOD itd
 

ein

New member
Oto sprzet

na ktorym prawdopodobnie pojedziemy:

http://www.adbglobal.com/products/documents/ADBx800WSeries.pdf

Tu po prostu bedzie wszystko, wszystko w magicznej skrzyneczce. Mozliwosci rozbudowy, ilosc funkcji - no rewelacja. Jezeli Video on Demand bedzie z materialem HD, to ja wysiadam! Bedziemy awangarda na skale swiatowa (mowa byla o video w mpeg4). Bedzie mozna cieszyc sie jakoscia HD bez koniecznosci nabywania, jak na razie baaardzo drogich HDDVD czy BD ktore tak naprawde zagoszcza w Europie na serio dopiero w 4 kwartale (a ceny wiadomo). Rozbudowane funkcje sieciowe, host usb, hdd 250gb, hdmi i dzwiek DD stereo i wielokanalowy. Miod!

Widac, ze przygotowali sie b. dobrze. Wszystko robione w kraju, produkcja wlasnie rusza a to tylko dobrze wrozy (nie bedzie takich wpadek jak w WB czy we Francji hue, hue). Tylko niech powiedza ile beda brali za to!
 
Ostatnia edycja:

Brydzia

New member
Dowiedziałam się dzis ,że rusza jesienią HDTV.Nie znam sie za bardzo na technice i dlatego mam prosbe!Może ktos mi powie, czy będe mogła odbierać telewizje w tym formacie.Posiadam monitor plazmowy SAMSUNG
PS-42P2ST bez tunera telewizyjnego_Odbieram sygnał TV kablowy za pomocą podłączonego magnetowidu.Czekam na informacje .Pozdrawiam wszystkich uczestników forum.;)
 

torsen

New member
Jezeli chodzi o sprzet do odbioru platformy ITI to mysle, ze bedzie dedykowany 1(lub 2) rekoder ADB bez mozliwosci (albo z ograniczeniami) stosowania alternatywnych urzadzen. Patrzac na strategie ITI dotychczas dazyli do max integracji wszystkiego co maja w ofercie. Mysle wiec ze cala ich oferta bedzie bazowala na wielu roznych uslugach zintegrowanych i wzajemnie sie przenikajacych. Na tym beda zarabiali - vod, internet (uslugi typu konta email, serwisy platne itd). To bedzie kombajn medialny gdzie przy obecnym zapleczu technologichnym i medialnym (portal onet) latwo beda mogli zaoferowac wiele uslug. A komercyjnie rzecz ujmujac zlotowka do zlotowki... i na swoje wyjda
 
Ostatnia edycja:

smith

New member
hmm... więc czas się pozbyć naszych humaxów 1000/2000. pewnie za pare dni/tygodni na allegro ceny ich dojdą do 500zł.....
 

GKM

New member
smith napisał:
hmm... więc czas się pozbyć naszych humaxów 1000/2000. pewnie za pare dni/tygodni na allegro ceny ich dojdą do 500zł.....
Jeszcze długo nie,na ITI. TV się nie zaczyna i nie kończy,ponadto do wspomnianych Humaxów wystarczy dokupić odpowiedni CAM,dla przykładu może to być T-rex,a wspomniany obsłuży każdy system.
 

gui23

New member
Tutaj cała masa fotek z konferencji:

http://**********.com/index.php?act=ST&f=18&t=1355&st=20#entry6800

W sumie każdy slajd.
 

johanek

New member
Wstręt do TVP1 TVP2 TVP3

No wreszcie ktoś ruszył dupą, pewnie i polsat się niebawem spręży, a może i cyfra. A Telewizja Polska niech zamknie Woronicza na kilka kłódek, bo telewizja publiczna powinna być najlepsza jakościowo, a u nas jest NAJGORSZA (wczorajsza transmisja Szwajcaria-Ukraina to była już żenada - obraz w 1982 był chyba lepszej jakości) po przełączeniu na ZDF (również stacja PAŃSTWOWA) znowu uwierzyłem w magię telewizji (prawdziwe 16:9 i zero "pikselozy") aż chce się oglądać takie mistrzostwa. Czekam z utęsknieniem na HDTV po polsku.
 

gabat

New member
johanek napisał:
po przełączeniu na ZDF (również stacja PAŃSTWOWA) znowu uwierzyłem w magię telewizji (prawdziwe 16:9 i zero "pikselozy")
Szukałem tego kanału na C+ i owszem jest ZDF ale tam zamiast mistrzostw nadają coś innego. Gdzie mogę znaleść ten kanał?
 

GKM

New member
johanek napisał:
No wreszcie ktoś ruszył dupą, pewnie i polsat się niebawem spręży, a może i cyfra. A Telewizja Polska niech zamknie Woronicza na kilka kłódek
To nie do końca jest prawdą,gdyż TVP ponad miesiąc temu wykupiła transponder w celu przygotowania do emisji HD,Reakcja ITI. jest typową ripostą na poczynania konkurencji.Ponadto retransmisja "HD sport" z pakietu Premiere poprzez
(POLSAT) miała na celu pokazanie,że przysłowiowa konkurencja czuwa.W konsekwencji finalnej - nikt z nikim się nie dogada
(mowa o przyszłych platformach) ,a przslowiowy "Kowalski" będzie miał na półce minimum 3 odb.DVB-HD wątpliwej jakości,bo niby kto,z zainteresowanych da produkt dalece rozwojowy- to bzdura.Ktoś tu wcześniej,w temacie HD.porównywał TVP do ZDF, jeśli już można tu cokolwiek przyrównywać,to jedynie do
PREMIERE
HD LIVE
a ta,to być może nasza technologiczna przyszłość.
 

arosek22

New member
Chciałem serdecznie podziekować Ar2 i Kikiemu za zaproszenie na konferencje - warto było urwac sie z pracy by poznac osobiscie najważniejsze osoby z tego forum :p

recenzja bedzie krótka:
- mało ciekawe hostessy
- dość ogólna prezentacja (kazali na siebie czekać) ale potwierdzone plotki o jesiennym rozruchu i kanałach HD (minimum 3 w tym liga mistrzów ;))
- fajny film demo pokazujący wyzszość obrazu i dzwieku HD nad zwykłym (aż mi gesia wyskoczyła ale może dlatego, że pierwszy raz cos takiego widziałem na duzym formacie)
- no i ostatnia rzecz - chcieli sie pochwalić i puścili transmisje meczu
BRAZYLIA : GHANA w HD tyle tylko, że komentaż był ale dzwięku z trybun juz nie :)

reasumując - czekam z niecierpliwościa na ta platformę a zakup Cyfry + zostaje wstrzymany.

Pozdrawiam i czekam na wiecej takich imprez :grin:
 
Status
Zamknięty.
Do góry