Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

nowy66

New member
Marketing to jest stworzenie u potencjalnych Klientów "potrzeby" (w tym prypadku HDTV) i umiejętność-możliwość-zdolność do jej zaspokajania.

Potrzeba jest tworzona nieustannie - również tym i wieloma innymi forum - ciągłym epatowaniem "HD ready", popularnością ekranów płaskich, itp.

Po prostu przyszedł już czas na jej zaspokojenie. Na szczęście i dla radości naszej :) . Zawsze jest najpierw grupa zapaleńców, gotowych zapłacić więcej za lepiej (nie zawsze). Przypomnijcie sobie "dzieje" takich gadżetów jak : walkman (ktoś pamięta?), przenośny CD, Kino domowe, Laptopy, itp , itd. Można wymieniać w nieskończoność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HD TV w Polsce
i to kilka programów od razu - mówi się o 4-5 / rozpoczęcie bedzie od programów studyjnych/
TVN 24
TVN Meteo
TVN gry
TVN - programy studyjne

ITI rozpoczyna od prezentacji
i poszukuje już dystrybutorów
pokaz
Warszawa, ul.Prądzyńskiego 12/14
HALA EXPO wtorek, 27 czerwiec, godz. 15 45.
Więcej szczegółów - jutro
pozdrawiam
 

arosek22

New member
chetnie przyjade jezeli oczywiscie bedzie to mozliwe dla osoby fizycznej - Kiki, napisz dokladnie co i jak i jakie sa mozliwosci wejscia na ten pokaz
 

pmcomp

New member
Pokaz jest zamknięty, wejście za zaproszeniami.
Daj znać na priva, coś pomyslimy.
Czego się nie robi dla HD-maniaków :eek:k: .

Pozdrawiam
 

autorus

New member
Czytam dyskusji i mam takie własne konkluzje. Jestem od ponad tygodnia szcześliwym właścicielem plazmy 42 i mam też abo cyfry. I osobiście tylko czekam żeby się z nią pożegnać i wskoczyć na coś leprzego , więc jeśli tvn będzie miał sensowne ceny przechodzę od razu.
Cyfrę mam tylko dlatego że cp jest jeszcze gorszy. Wykupiłem go na poprzednie mistrzostwa i miałem spore problemy żeby ogladać mecze. Więc im podziękowałem. Cyfra niestety jest do bani, chciałem kupić normalny tuner ale przy ich sygnale i kodowaniu to trudne. Więc czekam z nadzieja na tvn. Choć od razu mówię, że mam konto na onecie i to była jedna z gorszych decyzji. Żeby była jasność komercyjne.

Autorus
 

plmatrix

New member
a ja opowiem swoją historyjke ;)
miałem zamiar kupic sobie tv hd ready (plazma lub lcd)dlugo sie zastanawiałem, czytałem forum, prosiłem o porady i opinie, i co ?...
mistrzostawa w połowie, a ja dalej nic nie kupiłem
a wszystko za sprawą małego newsa: "ITI wchodzi w platformę cyfrową"
ta informacja spowodowała u mnie przeogromny "pociąg" do nowej technologii
cały czas czekam na konkretne info o tym co nam przyniesie wtorek 27-ego, mimo iz moja srednia na osobe jest nizsza niz 2400 :)
jesli chodzi o moje zdanie na temat nowych propozycji iti/tvn - to nie zauważyłem ostatnimi czasy zadnych błędnych decyzji tego, co by nie mówić, potentata multimedialnego; mamy takie kanały jak tvn meteo czy style - tego napewno nie oglada sie "na okrągło";
a przypomnijcie sobie w jaki sposób reklamowali wprowadzeni tvn24 ?
w trakcie "normalnych" wiadomosci albo leciał na dole pasek informacyjny, albo co chwile prezenter powtarzał: "wiecej informacji na tvn24" !!
teraz wystarczy na okrągło puszczac info: "oglądaj w lepszej - wysokiej rozdzielczosci - na nowej platformie TVN" a skutek bedzie (powinien być) piorunujący

ja w każdym bądź razie, pełen optymizmu, czekam na wtorkowego newsa
pzdr
ps - obecnie mam kablówke upc, wiec jak wejdzie iti z cena pomiedzy upc a syfra to sie nie obraże ;)
 

Gie

Member
Bez reklam
dnc napisał:
Jakiś czas temu czytałem, że platforma TPS wprowadzając HDTV liczy na 20-30 tyś klientów w ciagu pierwszych 2-3 lat. Czyli po około 5-6 tys na rok.
Może wiecie jak to wygląda we Francji? Ile droższe są odbiorniki HDTV wypożyczane abonentom od tych standardowych?
Jak wygląda sprawa cen abonamentu z HDTV?
Czy wiadomo już kto będzie dostarczał i jakie tunery dla ITI?
 

arsenal

Moderator
VIP
Więc czekamy do wtorku. Mam nadzieję, że wiele się wyjaśni. Tym, którzy chcą zakupić Cyfrę+ lub PolsatC. też radzę poczekać, bo można się wprowadzić w maliny, choć zaczynają się plotki o Cyfrze+ i HD. Podobno chcą być pierwsi.
 

torsen

New member
Tez wyczekuje szczegolow oferty programowej i technicznej, boje sie tylko, ze oferta HDTVN dotyczyc bedzie wideostrady tp. Ja zainteresowany jestem sat-hdtv i oby tego dotyczyla wtorkowa prezentacja.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
im wieksza konkurencja tym lepiej dla nas.
Ja oceniam znacznie większy udział nowych klientów.
We Francji są różne systemy i programy.
Kilka programów jest dostepnych tylko w duzych miastach - odpłatnie. Większość programów jest w kablówkach /te wiadomosci masz na tym portalu/
Nowe - tak czy tak przyjdzie znacznie wcześniej niż się wszystkim zdaje.
pozdrawiam
 

premik

New member
Ciekawe czy będzie można wziąć pakiet tylko samych programów HD, czy trzeba będzie opłacać te wszystkie programy - badziewia, aby dopiero nacieszyć oko HD?
A po drugie czy jest sens nadawać programy w HD z gadającymi głowami?
 

torsen

New member
Mam pytanie do kogo skerowane sa te zaproszenia? Do mediow, czy do potencjalnych dystrybutorow? Jezeli do dystrybutorow to jest nadzieja na HDTV przez satelite i niezalezny kanal dystrybucji nowej platformy.
 

jwb.73

New member
Tak sobie rozmyslam ze ciekawe bedzie podejscie TVNu do problemu z odbiornikiem i sprawami zabezpieczen.
Wiadomo ze zaoferowanie drogich odbiornikow w startujacej platformy moze zniechecic - no chyba ze dwa modele SD i HD - ale skuteczniej moze zabezpieczyc przed piractwem.
Dla nas posiadajacuch juz odbiorniki HDTV takie jak HUMAX - idealem bylo by zakup autoryzowanego modulu CI - ale na taki krok patrzac na konkurencje - to moze nie nastapic.

No to tyle obaw - czejamy na wiesci z konferencji.
 

msjoy

New member
Platforma cyfrowa nowej generacji

Licze na to ze zaraz po konferencji fachowcy z branzy podziela sie tutaj jakimis komentarzami i opiniami z niej wynikajacymi...
 

JAREK

New member
Nowa platforma

" zaczynają się plotki o Cyfrze+ i HD. Podobno chcą być pierwsi" - boję się, że są to tylko plotki. Przypuszczam, że ich "hitem", który planowali od pewnego czasu miał być program "pay per view" - coś w rodzaju "wypożyczalni" filmów.
Od koleżanki z LA wiem, że tam jest to dość popularna forma oglądania filmów ale jest ona proponowana przez kablówki. Rozwinęło się to tak, że w zasadzie klasyczne wypożyczalnie padły na pysk - chociaż nie do końca, bowiem ludzie nadal wypożyczają, tylko że starocia.
Jedno jest pewne, że rada Arsenal jest słuszna - należy się wstrzymać z decyzją, bowiem jak ten cały kurz opadnie to dopiero wtedy zobaczymy, co pozostanie na placu boju.
 

JAREK

New member
Paltforma cyfrowa

Być może zadam głupie pytanie, ale może ktoś mnie oświeci. Czy można nadawać niektóre programy w rozdzielczości HD, a inne w PAL-u ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cyfra + też pracuje nad HD . Mówią nawet ,że mają być pierwsi.
A więc nasze górą . Twierdzilismy ,że HD w Polsce bedzie szybciej niż się wszystkim zdaje.
pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry