Czy inny rodzaj kabla zmieni jakość obrazu ?

Heavy_Rock

New member
Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Czy jeśli podłączymy dekoder Cyfrowego Polsatu (Samsung) do TV FULL HD za pomocą kabla HDMI to czy jakość obrazu na zwykłych kanałach (nie na HD) będzie lepsza, niżby przy podłączeniu TV i dekodera za pomocą zwykłego kabla SCART ? Jeśli tak, to o ile jakość się polepsza ? Jeszcze raz podkreślam, że chodzi mi o zwykłe kanały (z tego ci się orientuję, to fachowo nazywa się to SD :)) Z góry dzięki za info.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Osobiście testowałem to kiedyś na swoim sprzęcie i doszłem do wniosku że kanały SD poprzez sygnał przechodzący przez eurozłącze,na RGB mają większe nasycenie kolorów niż przez HDMI,ale słabszą ostrość i kontrast od sygnału przez HDMI.
Ja kanały sd i hd oglądam poprzez złącze HDMI,Euro służy mi tylko do nagrywania sygnału,ale nie do odtwarzania.
 

bus driver

New member
vienna1980 napisał:
Osobiście testowałem to kiedyś na swoim sprzęcie i doszłem do wniosku że kanały SD poprzez sygnał przechodzący przez eurozłącze,na RGB mają większe nasycenie kolorów niż przez HDMI,ale słabszą ostrość i kontrast od sygnału przez HDMI.
Ja kanały sd i hd oglądam poprzez złącze HDMI,Euro służy mi tylko do nagrywania sygnału,ale nie do odtwarzania.
Witam . Szczerze powiem że nie zauważyłem-liśmy różnicy , więc mówiąc słowami reklamy - Skoro nie widac różnicy to po co przepłacać??? ale skoro już kupiłem ten przewód to go podłączyłem i tym sposobem wyczerpałem limit na te podłączenia w moim TV . Pozdrawiam:eek:k:
 
Do góry