VOD - totalna porażka

horak

New member
Cholera mnie bierze kiedy włączam VOD - tego nie da się oglądać.
Żona oglądała Desperate Housewives - wieszają się cały czas. Wczoraj doszedł drugi odcinek nowego serialu Harpers Island - dzisiaj go włączyłem, na czwartej minucie obraz się zatrzymuje i nie idzie dalej, licznik idzie a obraz stoi, przewijanie nic nie daje. Dekoder mam od 1 miesiąca, 2 kable, bardzo dobre parametry ustawienia anteny. Czytałem, że sporo osób ma ten sam problem. Napiszcie czy jest na to jakaś rada - bo chyba jedyna to rezygnacja z ntv :) ?? Jeśli możecie to włącznie drugi odcinek Harpers Island i sprawdzcie czy u was też staje obraz.

Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Dziwne zachowanie - jeżeli z jakiegoś powodu są problemy z pobraniem zawartości VOD w n-ce, to pobranie danej pozycji przesuwane jest na termin późniejszy. Nie powinno być problemów z samą zawartością. Może spróbuj zresetować dekoder albo przynajmniej odłączyć na chwilę z prądu.

Pozdrowienia!
 

awujotka

New member
Bez reklam
niestety, odłączanie od pradu nic daje - kłopoty zaczęły się po ostatniej aktualizacji oprogramowania - u mnie tez się tnie - i to nie tylko VOD. Czasami przycina równiez na kanałach HD. Mam n-ke póltora roku i wcześniej tego nie było...
 

horak

New member
awujotka,

Ja mam od 1,5 roku również zwykły biały nbox i w sumie wszystko było ok. Niestety na białym od miesiąca też zaczyna się knocić obraz w taki sposób, że na kanałach HD znika obraz i pojawia się czarne tło - żeby wróciło do normy trzeba zmienić kanał i powrócić. Na czarnym tego nie mam ale tu znowu tnie mi się strasznie VOD, nie tnie mi się natomiast zwykłe HD jak u ciebie - przynajmniej jeszcze tego nie zauwżyłem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
prosper5250 napisał:
Dokładnie tak właśnie jest! Niestety moja firma nie jest już dystrybutorem i nie mam nikogo poważnego by dopytać...

Ja mam dwa połączenia nki z amplitunerem

1. Kabel HDMI i tu bywa różnie" :confused: :(
2 Component+opyczny i tu jest "zawsze OK"

Może więc zrobicie jak ja. Jak zaczyna się cos dziać z głosem to na parę tygodni "wracam" do połączenia 2, po miesiącu wracam na hdmi i sprawdzam nagrania MTV HD, jask jest OK to jedno jak nadal nie to drugie połączenie na następne 2-3 tygodnie.
 

awujotka

New member
Bez reklam
horak napisał:
awujotka,

Ja mam od 1,5 roku również zwykły biały nbox i w sumie wszystko było ok. Niestety na białym od miesiąca też zaczyna się knocić obraz w taki sposób, że na kanałach HD znika obraz i pojawia się czarne tło - żeby wróciło do normy trzeba zmienić kanał i powrócić. Na czarnym tego nie mam ale tu znowu tnie mi się strasznie VOD, nie tnie mi się natomiast zwykłe HD jak u ciebie - przynajmniej jeszcze tego nie zauwżyłem.

Ja mam tylko czarny n-box, i VOD tnie masakrycznie, natomiast na kanałach HD od czasu do czasu występuje sekundowe zamrożenie obrazu (głos się nie tnie) i po chwili wraca do normy. Jest to do wytrzymania, najgorsze jest oglądanie z dysku, bo niestety i nagrania się lekko przycinają. Ale miejmy nadzieje, że jednak programiści to poprawią:hmm:. Kilka razy wyskoczył mi natomiast komunikat o braku karty i tu pomógł tylko reset (wyłaczenie z gniazdka).
 

prosper5250

New member
To ja wolę już przełączyć raz, dwa kanał podczas filmu niż oglądać Filmbox HD po komponencie... LE7P zdecydowanie lepiej wyświetla n po HDMI
 
Ostatnia edycja:
Do góry