Cyfra+ na kilku TV

Sisin

New member
Witam jestem nowy więc bardzo prosze o nie jechanie po mnie z samego wejścia ;) Przeglądam od kilku dni forum jak również inne fora w necie i mam problem.Mianowicie chciałbym zakupić Cyfre+ i odbierać ją niezależnie(a więc żeby na każdym Tv mozna było oglądać inne kanały) na 3 telewizorach wyczytałem o spliterach dekoderach i innych rzeczach jednak nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi co trzeba zakupić i co z czym musi być kompatybilne i jaki mniej więcej jest koszt takiego przedwsięwzięcia . A więc prosiłbym jakiegoś miłego forumowicza o poratowanie niedoświadczonego telemaniaka:)
 

Hejma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyłączam się do pytania.
Osobiście uważam że kwestia splitera to rzecz gustu bo chyba wybór jest jeden - przewodowy lub bezprzewodowy. Na allegro znajduje się masa tych urządzeń i chyba każde ma praktycznie te same możliwości. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Zagadką jednak jest chyba dekoder który trzeba zakupić aby taki zestaw dobrze funkcjonował.

Nie wiem jak kolega ale ja szukam urządzenia do 500 zł, które przystosowane jest do technologi HD. Czy w tej cenie można kupić już coś co zaspokoi przeciętnego telewidza.
 

kris_wormwood

New member
Każdy by chciał rozdzielić swoją platformę cyfrową niezależnie na kilka odbiorników, i to jeszcze w HD, a najlepiej za darmo. Niestety nie ma nic za darmo a dodatkowo z tego co wiem i czytałem, poza tym, że jest to bardzo skomplikowane i wymaga masy zachodu, to rozdzielanie w ten sposób nie jest legalne gdyż przy założeniu, że platforma będzie działała niezależnie potrzebne są dodatkowe karty kodowe, etc.

Cyfra jako pierwsza telewizja miała oferować od stycznia br. funkcję multiroom, ale chyba na razie nic z tego nie wyszło.

Jeżeli chodzi o video sendery, to sam kupiłem taki za 80 pln, który sprawuje się całkiem bez zarzutów, ale oczywiście przesyła SD. Nie wiem czy oferowane są sendery, tym bardziej bezprzewodowe, które oferowały by jakość HD, skoro nawet w przypadku PlayStation 3, jeżeli ktoś przez Media Center chciałby przy pomocy wifi przesyłać materiał HD na telewizor, to będzie się cięło, bo wifi nie daje odpowiedniej przepustowości, i Media Center musiałby być podłączony do gigabitowego ethernetu. Tym bardziej nie da wam takiej możliwości pudełeczko za 100-200 złotych.
 

Sisin

New member
Mi zupełnie nie zależy aby obraz był w HD mniej więcej wiem na jakiej zasadzie działają sendery tylko czy za jego pomocą można oglądać na różnych telewizorach różne kanały bo o ile mi wiadomo niestety nie. a mi zależy na takim rozwiązaniu
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
Ludzie jezeli nie macie o czyms pojecia to lepiej sie nie wypowiadac ;]

1. Rozdzielanie cyfry+ w domu jest legalne(w obrebie jednego lokalu, podobnie jak neostrada itp.). Nie wolno natomiast rodzielac miedzy sasiadami oraz do innych lokali.

2. Aby rozdzielic cyfre jest potrzebne kilka rzeczy.

a) kazdy tv musi miec wlasny dekoder
b) wymiana konwertera na multi albo dokupienie drugiego ewentualnie druga antena satelitarna (sygnal satelitarny musi dochodzic do kazdego dekodera)
c) urzadzenie ktore rozdzieli uprawnienia z karty (moze to byc spliter przewodowy lub bezprzewodowy z kartami klienckimi, tuner z linuxem + odpowiedni soft + siec lan ;] )

W przypadku spliterow musimy miec tunery z wejsciem na karte cyfry.
Karte cyfry wkladamy do splitera, a karty klienckie do tunerow. Zazwyczaj na tym konczy sie nasze ustawianie.
Splitery na kablu sa szybsze i tansze, ale trzeba ciagnac kabel. Bezprzewodowe sa wygodne, drogie i czasami maja problemy w zaleznosci od polozenia (odleglosc, ilosc scian). Dodatkowo karty bezprzewodowe trzeba jeszcze odpowiednio przypisac do splitera (prosta operacja wlozenia ich na kilka sekund i obserwowaniu diodek, ale bez instrukcji moze stwarzac problemy).

Koszt bezprzewodowego splitera i 2 kart klienckich (na 2 tv okolo 500zl, przynajmniej tak bylo jakies pol roku temu). Przewodowe sa na pewno tansze.

W przypadku tunera na linuxie tylko jeden musi miec wejscie na karte, reszta moze nie posiadac czytnika ale takze musza to byc to tunery na linuksie. Wtedy centralny dziala jako server pozostali jako klienci. Tutaj konieczna jest podmiana softu na tunerze + odpowiednia konfiguracja wtyczek. Niestety trzeba sie troszeczke znac aby to zrobic, ale jezeli posiadamy juz siec lan w domu jest to wygodne.

Koszt: wymiana tunerow, poniewaz orginalnych niestety nie wykorzystacie, siec lan o ile nie posiadacie juz takowej.

I to by bylo tak po krotce jak sie rozdziela sie c+ ;]

Pozdrawiam
 

Sisin

New member
Dzięki wielkie. Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy dekodery muszą być w jakikolwiek sposób uwarunkowane oprócz tego że muszą mieć wejscia na karty c+ czy muszą być tej samej firmy lub coś podobnego aby odbierać sygnał i czy gdy posiada sie dekoder przy każdym TV potrzebne są również tunery? czy to jest to samo ?
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
Dekoder/tuner mozna tych wyrazow uzywac zamiennie o ile tuner ma wejscie na karte (potrafi dekodowac sygnal) ;]

Tunery nie musza byc takie same. Co do tego jaki bedzie odbieral to ciezko powiedziec na 100 %. Zazwyczaj splitery maja liste zgodnosci choc nie pewna. Najlepiej jest przed zakupem zapytac sprzedawcy albo jeszcze lepiej podjechac z tunerem do sklepu i sprawdzic bo nikt nie bedzie do konca pewny.
 

msmyla

New member
A ja mam takie pytanie:
jeśli mam dekoder Philips PVR HD i chcę odbierać sygnał w HD w jednym pokoju, a w drugim pokoju mam Pioneer 1530 (znaczy się taki zamierzam kupić:D, tak a propos chyba dobry wybór?), to co najlepiej zrobić/ jaki splitter kupić, żeby mi nie zaburzało sygnału ogólnie no i sygnału HD?
 

robsonrb

New member
jeśli chodzi o bezprzewodowe to oba dostęne na rynku tj rflink i smartwi będą działały bez problemów z takimi tunerami - dobrze aby były na oryginalnym sofcie cyfry - rflink szczególnie model 600 jest mocniejszym spliterem więc jeśli drugi pokój jest daleko i jest sporo ścian,stropów to ten bym polecił ale jeżeli jest to w bloku albo pokoje obok siebie to smartwi bez problemu sobie poradzi (do tego jest tańszy i ładniejszy : ) )
 

robsonrb

New member
acton777 napisał:
SmartWi z PVR- zyczę duuuuzo szczęścia i litry melisy, na skołatane nerwy, przy tej parze :D

przy pvr chyba wszystko zależy od szczęścia jaki egzemplarz się trafi - ja mam dwa takie w domu jeden w salonie drugi w pokoju na górze i jeden bez problemu chodził na smartwi a drugi kupa - ciągłe zwiechy - dlatego zamieniłem ten spliter na rflink600 i teraz wszystko działa ok; zawsze można poeksperymentowaź kupić przez internet smartwi (jes 10 dni na zwrot towaru bez podawania przyczyny) jak nie będzie działało spróbować tego samego z rflink :-D Swoją drogą najnowszy philips pvr hd pod spliter to loteria :)
 

jarwlos

New member
Podepnę się pod pytanko. Czy konieczny jest montaż drugiego konwertera i oddzielny kabel od niego do drugiego TV, czy tez można założyć rozdzielacz sygnału (taki jak na załączonym zdjęciu) i w ten sposób wysłać sugnał do drugiego tunera.
Pytanie drugie, czy jest jakieś urządzenie (coś ala gniazdo abonenckie) do którego wepnę kabel z sygnałem SAT i sygnałem analogowym z kablówki i na drugim końcu kabla z podobnego urządzenia wybrowadzę sygnał analogowy do TV i sygnał cyfrowy do tunera.
Mam mieszkanie po remoncie i nie uśmiecha mi się kuć bruzd pod nowe instalacje.
 

Attachments

  • 4366192_1.jpg
    4366192_1.jpg
    13,8 KB · Wyś: 296

msmyla

New member
Sorry jarwlos nie znam odpowiedzi...

W każdym razie mi nie zależy na bezprzewodowym sygnale. Jaki przewodowy splitter działałby z PVRem?
 

msmyla

New member
Hmm... zero odpowiedzi. Podejrzane

Zadam w takim razie pytanie jeszcze raz, błagam, niech ktoś odpowie:

Jeśli kupię taki splitter,
to czy:

1. Nie zaburzy mi sygnału HD z dekoderem PVR HD (połączony kablem z zestawu 1,5m) - czy nie utracę np. na ostrości, czy nie będzie szumów - bo to, że współpracuje z dekoderami HD jeszcze nie znaczy, że przepuści sygnał HD

2. Nie zaburzy mi sygnału z dekoderem Pioneer 1530 (ale połączony kablem RJ11 dość długim, bo 10 lub 15m)

Dzięki!
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Proponuje kupić fergusona, u mnie działają 7018 i 8800 na RFLink 100 i nie mam żadnych zwiech, nie gubi sygnału, uprzwnienia przechodza bez niczego i żadnych problemów.
Podzielone mam na 2 TV i jestem b. zadowolony. Koszt takiego splitera z 2 kartami to 450,00 zł
 
Do góry