TV/AV - start przez HDMI

Pelikan

New member
mam krótkie pytanko:
Jak zrobić żeby TV (Panasonic PV60) po wlaczeniu odtwarzal sygnal z dekodera HD CYFRY ?

Obecnie po wlaczeniu TV pokazuje mi program 1 TVP (sygnal antenowy).
Ciagle wciskanie przycisku TV/AV zeby przelaczyc sie na cyfre jest lekko męczące :(

p.s. dekoder CYFRY podlaczony do TV przez kabel HDMI (port 1)
 

p@well

New member
Temat powtarzany, ale napiszę. Panasonic ma różne tryby odtwarzania. Musisz ustawić tryb hotelowy, i tak:
- w TV (pod klapką) jednocześnie naciskasz przycisk F i -/V
- w pilocie przycisk AV
Powinna ukazać Ci się tablica na ekranie. W pierwszej pozycji ... chyba mode zmień port jaki chcesz by Ci odtwarzał zaraz po włączeniu telewizora. W Twoim przypadku HDMI 1. Niektórzy sugerują też ustawienie volume min na 15
Ok potem return i sprawdź...
Te dane są do PV80, ale myślę że się nie zmieniły.

Następnym razem spróbuj swój problem poszukać w wątkach: wątek,s szukaj i hasło, które Cię interesuje. Zawsze coś ciekawego znajdziesz.
Pozdrawiam
 

Pelikan

New member
ok dzieki pomoglo

nie od dzisiaj odwiedzam to forum i bardzo czesto korzystam z wyszukiwarki, niestety odpowiedzi na to pytanie nie moglem znalezc
oczywiscie, ze gdybym sleczal przed monitorem 3 godziny to wkoncu bym znalazl odpowiedz na to pytanie ale nie mam na to ani czasu ani siły
mam nadzieje, ze nie stalo sie nic strasznego przez te moje 2 posty,
w kocnu forum sluzy do tego zeby sobie pomagac czyz nie ?

pozdrawiam
 

p@well

New member
SPOKO. Zwróciłem uwagę na termin Twojej rejestracji na forum. Uwaga o "szukaj" nie była uszczypliwa, pomagam jak wiem. też uważam, że forum jest po to by pomagać i czegoś się dowiedzieć.
 

ssn

New member
Witam,
u mnie mimo ustawienia w trybie hotelowym źródła sygnału startowego na HDMI1 telewizor poprzez HDMI włącza się z sygnałem TV.
Inaczej mówiąc gdy włączam TV z pilota, TV włącza się w trybie HDMI1.
Gdy włączam Dekoder Cyfrowy, TV włącza się automatycznie, ale w trybie TV.
Telewizor: 42PV8,
Dekoder: Technisat HD4-CX

Problem jest chyba w dekoderze, ponieważ w przypadku podobnego ustawienia TV-Amplituner, po włączeniu Amplitunera TV włącza się i przełacza na HDMI2 (łączący TV z Amplitunerem) mimo ustawienia w trybie hotelowym HDMI1 - co jest OK.

Czy da się coś z tym zrobić, żeby TV ustawiał się na odpowiednie źródło przy połączeniu z moim dekoderem?

Ssn
 

araja

New member
Witam,
mój telewizor to Panasonic TH-37PV70.
Thx dla P@wella za info o trybie hotelowym, działa jak się przyciśnie:
- w TV jednocześnie przycisk F i -/V
- w pilocie przycisk AV 3 razy

Telewizor z uśpienia włącza się od razu na HDMI i to jest super.

Ale może też można również gdzieś ustawić, żeby dekoder wymuszał włączenie się telewizora z uśpienia w trybie HDMI? Podejrzewam że ta funkcja powinna działać bez problemu z innym sprzętem Panasonic (viera link). Mam dekoder telewizji cyfrowej DVB-C Ferguson AC-8000 HD i niestety telewizor na niego nie reaguje.
Proszę o informację, może jednak to da się gdzieś ustawić?
 

araja

New member
Witam,
mój telewizor to Panasonic TH-37PV70.
Thx dla P@wella za info o trybie hotelowym, działa jak się przyciśnie:
- w TV jednocześnie przycisk F i -/V
- w pilocie przycisk AV 3 razy

Telewizor z uśpienia włącza się od razu na HDMI i to jest super. :smile:

Ale może też można również gdzieś ustawić, żeby dekoder wymuszał włączenie się telewizora z uśpienia w trybie HDMI? Podejrzewam że ta funkcja powinna działać bez problemu z innym sprzętem Panasonic (viera link). Mam dekoder telewizji cyfrowej DVB-C Ferguson AC-8000 HD i niestety telewizor na niego nie reaguje.
Proszę o informację, może jednak to da się gdzieś ustawić?
 

araja

New member
dekoder nie włącza TH-37PV70

Witam,
mój telewizor to Panasonic TH-37PV70.
Thx dla P@wella za info o trybie hotelowym, działa jak się przyciśnie:
- w TV jednocześnie przycisk F i -/V
- w pilocie przycisk AV 3 razy

Telewizor z uśpienia włącza się od razu na HDMI i to jest super. :smile:

Ale może też można również gdzieś ustawić, żeby dekoder wymuszał włączenie się telewizora z uśpienia w trybie HDMI? Podejrzewam że ta funkcja powinna działać bez problemu z innym sprzętem Panasonic (viera link). Mam dekoder telewizji cyfrowej DVB-C Ferguson AC-8000 HD i niestety telewizor na niego nie reaguje.
Proszę o informację, może jednak to da się gdzieś ustawić?
 

Kewals1

New member
Temat stary,ale moze w moim tv idzie ustawic wlaczenie z uspienia od razu na HDMI?Panasonic TX48as640e+Miraclebox.
TV naziemnej nie uzywam,uruchamiam tv i tuner pilotem z miaclebox i musze przelaczyc na hdmi bo uruchamia sie na pierwszym kanale tv.
 

merx

New member
Twój tv ma opcje viera link (ogólnie zwaną arc lub cec) na hdmi2. Musisz ją włączyć w ustwieniach tv. Nie wiem jak dekoder czy ma taką opcję i czy trzeba ją włączyć w ustawieniach. To już musisz sprawdzić.
 
Do góry