Problem z n

lukaszko666

New member
Witam
Mam taki problem:
W czasie oglądania jakiegokolwiek programu na telewizji cyfrowej n obraz nagle znika i zamienia się w czarny obraz. Jednak wystarczy na pilocie zmienić kanał i już jest dobrze.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 
Nie tylko Ty masz ten problem, u mnie również to się pojawia, myślałem na początku, że to wina przestawienia anteny, ale sygnał jest ok.
Szczerze - nie mam pojęcia co za kolejną niespodziankę przygotowała n-ka
 

Bartos81

Member
Bez reklam
to jest nic innego jak kolejna wersja udoskonalonego firmware, który ok 14.04 zaktualizował się sam w dekoderach. trzeba poczekać na kolejną wersję poprawioną, znając N to za jakiś rok :)
 

corass

New member
ja mam pytanie czy ktoś widzi kwoty faktury oraz jej numer w zakładce płatności? Po za wyświetlającym się komunikatem nic w zakładce nie ma. A po zalogowaniu na stronie pokazała się kwota 2 razy większa niż pokazująca się na ekranie. ah ta eNka.....
 

tokland

New member
Zwracam się z prośbą i zapytaniem, mam problem od pewnego czasu obraz na moim samsungu na ułamek sekundy zostaje zatrzymany problem ten tylko występuje na kanałach HD – czy macie podobnie bo nie wiem czy to problem z n rekorderem czy może z nową aktualizacją z 16 .04
 

mholwro

New member
U mnie po ostatnim udoskonaleniu softu w n-ce obraz na HD również zatrzymuje się na moment. Jest to bardzo denerwujące. Podzielam opinię "tokland". N-ka coś skrzaniła z oprogramowaniem.
 

Hardi

New member
Setki posiadaczy n'ki ma tego typu problemy, wystarczy wejść na forum n'ki i poczytać jak ludzie jadą po n'ce http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=5503 Moja cierpliwość właśnie się skończyła, całe szczęście umowa z badziewną n'ką również. Ponieważ n'ka robi sobie totalne jaja, nie rozwija się, a dekoder to istna parodia, więc moja przygoda z nią właśnie się zakończyła. Zaszalałem i kupiłem porządny dekoder Humax iCord HD 500GB oraz podpisałem umową z pewną platformą cyfrową, teraz cieszę się jak dziecko, bo mam super obraz i dźwięk bez zacinania i przykrych niespodzianek, NG w HD itd. ;) już nawet nie wspomnę o możliwości jednoczesnego nagrywania 4 kanałów i oglądania piątego :cool: n'ka robi wielką głupotę, że zmusza do korzystania ze swoich badziewnych dekoderów i nie daje możliwości korzystania z prywatnych, z resztą to nie jedyna głupia rzecz...
 
Ostatnia edycja:
No to się już narobiło konkretnie, mało tego, że obraz się wiesza, to jeszcze na wszystkich, ale to absolutnie wszystkich kanałach HD jest pixeloza. Na pozostałych kanałach obraz brzytwa, ale HD nie można wogóle oglądać.
Czy ktoś też ma problemy z kanałami HD, czy może mój TV zaczął fixować ?











 

Bartos81

Member
Bez reklam
a ja mam ostatnio problemy ze znikającym obrazem i dźwiękiem po paru sekundach na niektórych kanałach a w szczególności TVPHD. O tyle to dziwne że wcześniej nic takiego nie było po aktualizacji softu. N chyba znów coś zepsuła
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
No niestety potwierdzam, u mnie bez problemów. Na TVPHD parametry następujące (siła/jakość/BER): 99%/92%/6,6-3. Referencyjnie podam serię recordera - BSLA. Wygląda na to, że ostatnia, kwietniowa poprawka softu oprócz powodowania błędu HDCP na wielu modelach telewizorów powoduje niepoprawną pracę niektórych partii dekoderów...

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
Proszę o pomoc.
Mam n od samego początku, od dwóch dni podczas przełączania kanałów zawiesza się nbox. Nie wybierze danego kanału lub pojawi się na sekundę a potem czarny ekran na wybranym kanale. Muszę wybrać następny kanał a póżniej powrócić na ten "zawieszony" i wtedy jest OK. Sytuacja taka powtarza się bardzo często. TV z n mam połączony po componencie, podłączyłem po EURO i ta sama sytuacja. Dzisiaj wymieniłem nbox na nowy i to samo. Teraz to już nie wiem czy to wina n , czy TV.
Do LCD mam podłączone DVD po EURO, a kamerę cyfrową właśnie po componencie i żadnych problemów.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
trops55 spokojnie nie panikuj, nie tylko ty tak masz, ta funkcja jest wliczona w cenę pakietu N :)

po prostu trzeba poczekać na aktualizację softu, przedostatnia była gdzieś w listopadzie ostatnia w kwietniu no to na święta w grudniu doczekamy się nowego softu :)
 

trops55

Member
J-B napisał:
trops55 spokojnie nie panikuj, nie tylko ty tak masz, ta funkcja jest wliczona w cenę pakietu N :)

po prostu trzeba poczekać na aktualizację softu, przedostatnia była gdzieś w listopadzie ostatnia w kwietniu no to na święta w grudniu doczekamy się nowego softu :)

Czy na pewno jesteś pewny, że wina leży po stronie nowego firmware'u. Teraz zauważyłem, że ten problem jest tylko z kanałami z Hotbirda, a z przełączaniem kanałów z Astry nie mam problemów. Dlatego przypuszczałem, że to wina konwertera albo przełącznika diseq, Właśnie jutro miałem sprawdzać sam przełącznik, podłączając z osobna konwertery bezpośrednio z nboxem.
 

horak

New member
Żadna wina konwertera itp. Mam tak samo, obraz znika, VOD się zacina - to tylko takie smaczki od ntv. Nie ma co panikować może kiedyś poprawią - może nawet pod koniec roku ale wtedy spieprzą coś innego.
 
Do góry