Problem z odbiorem 3 kanalow

miecio1

New member
Szybkie przedstawienie problemu:
Podczas rownoczesnego dzialania dwoch dekoderow (cyfra i n) na dekoderze cyfry (tuner mediaset) nie mozna ogladac kanalow: comedy central, mtv i vivy. Problem wystepuje w momencie ogladania kanalow wysokiej rozdzielczosci HD na odbiorniku n.

Opis instalacji:
Antena 60, jeden konwerter typu twin.

I teraz pytanko, o co kaman? Nie ma zadnego problemu gdy ogladam kanly w innej kombinacji; np HD na n i canal+ na cyfrze. Kombinowalem z idealnym ustawieniem anteny kat po kacie i problem dalej istanieje. Jakies pomysly?:hmm:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
miecio1 napisał:
Szybkie przedstawienie problemu:
Podczas rownoczesnego dzialania dwoch dekoderow (cyfra i n) na dekoderze cyfry (tuner mediaset) nie mozna ogladac kanalow: comedy central, mtv i vivy. Problem wystepuje w momencie ogladania kanalow wysokiej rozdzielczosci HD na odbiorniku n.

Opis instalacji:
Antena 60, jeden konwerter typu twin.

I teraz pytanko, o co kaman? Nie ma zadnego problemu gdy ogladam kanly w innej kombinacji; np HD na n i canal+ na cyfrze. Kombinowalem z idealnym ustawieniem anteny kat po kacie i problem dalej istanieje. Jakies pomysly?:hmm:


O to comeon, że podałeś za mało danych odnosnie Twojej instalacji.
Ale mam konstruktywną propozycję. Problem podobny do Twojego przeczytałem kiedyś w pisemku TOiOWO w rubryce porad technicxnych. Tam chodziło o inne polaryzacje kanałów które chcesz oglądać jednocześnie. Mogę coś zciemniać, ale napisz emeila a na pewno inzynier z TOiOWO Ci odpowie.
 

miecio1

New member
W sumie to tez jakies rozwiazanie :D
A co do instalacji to o jakie szczegoly jeszcze pytasz? Moge napisac wszystko co mi wpadnie do glowy:
Antena 60 - balkon, zadnych przeszkod i brak zaklocen na widoku.
Instalacja przeprowadza zgodnie z wytycznymi instrukcji instalacji od "n".
Konwerter LTP-01F (ponoc wsp. szumu 0,1dB), kable laczace konwerter i tunery max 5m. brak zagiec/zalaman.
Cos jeszcze?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
miecio1 napisał:
... ... Konwerter LTP-01F (ponoc wsp. szumu 0,1dB), kable laczace konwerter i tunery max 5m. brak zagiec/zalaman... ...


1. inzynier@to-owo.lodz.pl
2. albo dokup, masz na holex.pl Konwerter Monoblock GI-205 Platinum X
za 59zł i każdy tuner będzie miał swój konwerter. :mrgreen:

p.s. Rozmawiałem z montazystą anten TVSat z osiedla, fachowiec mierny ale twierdzi że na 80% masz walnięty, dosłownie, upuszczony na ziemię konwerter. Wtedy niektóre mają interfejsy pomiędzy kablami. Moze bredzi, zapytaj jednak na TOiOWO
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
2. albo dokup, masz na holex.pl Konwerter Monoblock GI-205 Platinum X
za 59zł i każdy tuner będzie miał swój konwerter. :mrgreen:
Co Ty bredzisz :confused:


miecio: czasem nie kupuj tego monoblocka!
miecio1 napisał:
A co do instalacji to o jakie szczegoly jeszcze pytasz? Moge napisac wszystko co mi wpadnie do glowy:
Antena 60 - balkon, zadnych przeszkod i brak zaklocen na widoku.
Instalacja przeprowadza zgodnie z wytycznymi instrukcji instalacji od "n".
Konwerter LTP-01F (ponoc wsp. szumu 0,1dB), kable laczace konwerter i tunery max 5m. brak zagiec/zalaman.
Cos jeszcze?
zasadnicza sprawa: Nbox, czy Recorder, połączone bezpośrednio z konwertera, czy "po przelotce" mediasata.
 

miecio1

New member
acton777:

hehe domyslilem sie ze ten konwerter to nie pasuje do mojej instalacji :D
A odnosnie tunera to posiadam nboxa. Kazdy tuner polaczony jest osobnym kablem jedyna czesc wspolna to konwerter twin no i czasza.
 

acton777

New member
Bez reklam
Na początek: wymień konwerter, ale na inną firmę, np Interstar, maximum itp.
Są czasem takie dziwne miejsca, w których wisi antena, ze tak po prostu jest, po zmianie konwertera na inną firmę usterki ustają. Nie wiem jak to wyjaśnić ale kilka razy taki przypadek miałem...
 
Do góry