Sony DG720 + Dolby Digital w C+

p4bl0s3k

New member
Witam, a więc mam ampli dg 720 sonego, dekoder C+ HD Philipsa 6201 i tv sony kdl-52w4000. I tu pojawia się mój problem: jak uzyskać dźwięk dd w jakiś sensowny sposób? Oto jak wszystko próbowałem podłączyć:

TV --HDMI--> ampli
Ampli --HDMI + Coaxial--> c+

W ten sposób dźwięk nie chce iść po coaxialu tylko idzie po HDMI (czemu oni nie mogli dd puścić po hdmi?!) w formacie 2.0. Ampli pokazuje wtedy dźwięk w PCM. Coaxial uaktywnia się dopiero gdy odłączę HDMI, więc spróbowałem podłączyć c+ bezpośrednio do TV przez HDMI, a do ampli tylko dźwięk po coaxialu. W ten sposób, gdy przełączam input w tv na c+ to ampli przełącza dźwięk na 2.0 z TV, gdy zaś wybiore input z ampli to nie ma obrazu, zaś dźwięk idzie już po coaxialu.

Teraz moje pytanie: jak podłączyć to wszystko, żeby można było mieć te dwa składnik razem? :E

Wiem, że może jest chaotycznie, lecz wierzę, że ktoś z szanownych forumowiczów spróbuje mi pomóc.

Pozdro ;]
 
Ostatnia edycja:

pit1c

New member
Witam,
Ja rowniez mam podobny problem. Posiadam Sony STR-DG820 (bardzo podobny model) i nie umiem uzyskac DD 5.1(ani DD 2.0) z dekodera PVR Cyfry...
Moje polaczenie jest nastepujace:
tuner PVR podlaczony do ampli przez hdmi oraz coaxial
ampli do tv przez hdmi.
Dodatkowo ustawilem w ampli dla wejscia coaxial pierwszenstwo ponad hdmi dla dzwieku - opcja D.ASSIGN.
Czy ktos moglby nam pomoc?

Pozdrawiam,
Piotrek
 

p4bl0s3k

New member
Dokładnie tak samo zrobiłem. Nie działało nawet gdy w dekoderze ustawiłem tryb dvi (bez dźwięku po hdmi). ampli wykrywa tylko dd jak odłączę hdmi od dekodera...
 

fazi27

New member
to chyba soft

Panowie, podejrzewam, ze problem tkwi w naszych STR'ach.... Ja sam mam 820 i ten sam problem. Przed zakupem (w UK) czytalem troche recenzji i opini i pojawial sie tu zawsze watek problemu wspolpracy nowej serii STR z tunerami HD Sky (tel satelitarna w UK) i wlasnie problemu z przestrzennym dzwiekiem. Podobno wizyta w sklepie Sony i aktualizacja softu (niestety tylko u nich...) miala ten problem rozwiazywac ... Podejrzewam zatem ze pozostaje nam tylko kontakt z dealerem Sony i aktualizacj oprogramowania....
 

p4bl0s3k

New member
Ale dźwięk mój str przyjmował po coaxialu, ale tylko gdy odłączyłem hdmi...
Można w c+ puszczać sygnał HD po komponencie?
 
Do góry