Globo HD-S1, Opticum 9500 HD czy Globo HD-S1?

robo55

New member
Wiem, że temat wyboru tunera do cyfry był wałkowany nie raz. Jednak dzień dzisiejszy i obsługa philipsa pvr hd - a raczej cierpliwość mojej żony dobiegła końca. Mam w domu drugiego philipssa (2 umowy długo opwiadać czemu) i z tego normalnego powiedzmy jestem zadowolony nie płacą jednocześnie czynsu. Natomiast pvr hd zaraz po zakończeniu umowy idzie do oddania a tym samym muszę coś kupić. Po przeczytaniu wielu opinni szczególnie kilku doświadczonych ludzi typu judash wybrałem wymienione wyżej 3 modele. Mam jednak dylemat, każdy z pewnością ma swoje plusy i minusy. Mnie jednak chodzi o w miarę prostotę użytkowania w połączeniu z solidnością i szybkim przełączaniu kanałów. Szczególnie te przełączanie ważne + solidność. No chyba, że oprócz tych trzech modeli komuś coś innego się nasuwa.......
 

bodzioch

New member
Myślę że tym trzecim jest globo HD-TS1. Moje zdanie może być subiektywne ale ja wybrał bym globo TS1. A to dla tego że jest to tuner combo, i obsługuje DVB-T w MPEG-2 i MPEG-4 co napewno się przyda w niedługiej przyszłości. Soft bardzo dobrze obsługuje C+, TNK, i chodzi bez problemu ze spliterem. Drobny problem jest z modułem polsatu i C+ razem. Zresztą jest to identyczny tuner jak TS1 tylko ma dodatkowo głowcę DVB-T, nawet oprogramowanie jest to samo. Zresztą HD 9500 też jest godny polecenia (ma LAN). Myślę że wszystkie te tunery są jeśli chodzi o szybkość i jakość obrazu lepsze od fergusonów. Niestety wybrać musisz sam.
 

robo55

New member
robo55 napisał:
Wiem, że temat wyboru tunera do cyfry był wałkowany nie raz. Jednak dzień dzisiejszy i obsługa philipsa pvr hd - a raczej cierpliwość mojej żony dobiegła końca. Mam w domu drugiego philipssa (2 umowy długo opwiadać czemu) i z tego normalnego powiedzmy jestem zadowolony nie płacą jednocześnie czynsu. Natomiast pvr hd zaraz po zakończeniu umowy idzie do oddania a tym samym muszę coś kupić. Po przeczytaniu wielu opinni szczególnie kilku doświadczonych ludzi typu judash wybrałem wymienione wyżej 3 modele. Mam jednak dylemat, każdy z pewnością ma swoje plusy i minusy. Mnie jednak chodzi o w miarę prostotę użytkowania w połączeniu z solidnością i szybkim przełączaniu kanałów. Szczególnie te przełączanie ważne + solidność. No chyba, że oprócz tych trzech modeli komuś coś innego się nasuwa.......

Oczywiście tym trzecim jest GO-SAT GS 8010
 
Do góry