Moduł CAM (CI) a kanały HD ???

tomdoe34

New member
Witam

Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co trzeba zrobić (czyt. w co się zaopatrzyć) aby wykorzystać gniazdo na moduł CAM. Posiadam TV Panasa TH-42PZ81B i posiada on wbudowany tuner HD DVB-s z gniazdem CI. W/g instrukcji pisze ze jeśli się chce oglądać płatne kanały to trzeba w to miejsce włożyć tą kartę i po opłaceniu kanałów można cieszyć się obrazem HD. Oczywiście należy zaopatrzyć się w antenę SAT i ustawić ją na konkretną satelitę.Tyle to wiem.


Teraz pytanie, czy ktoś zajmował sie taką sprawą i wie co i jak podłączyć oraz jaką kartę czy moduł wykupić? Z tego co widzę na stronie Cyfry+ jest w dziale "zestaw do odbioru" taki moduł CAM

cytat:

" CAM - moduł dostępu warunkowego. Urządzenie, które po zainstalowaniu w tunerze cyfrowym, współpracując z kartą abonencką, umożliwia odbiór programów w określonym systemie kodowania: MediaGuard. CAM-y do odbioru HDTV wprowadzone przez CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. zostały przetestowane przez CYFRĘ+ pod kątem poprawnej współpracy z kartami abonenckimi. W związku z powyższym są kompatybilne z tunerami cyfrowymi dostępnymi na rynku, posiadającymi gniazda Common Interface (CI) na zewnętrzne moduły dostępu. CAM z oferty sprzedażowej CYFRY+ jest jedno strumieniowy"

Czy ktoś próbował, sprawdzał czy to działa bo nigdzie nie mogę znaleźć jakiś informacji a nie chciałbym pakować się w zewnętrzne tunery tylko wykorzystać to co mam.

W piątek będę miał montowaną antenę SAT więc do tego czasu musiałbym wiedzieć czy to zda egzamin
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Programy HD na modułach Cam, oferowanych przez C+, chodzą bez problemów.

Nie wiem tylko, czy będzie współpracował z Twoim TV (na 90% tak), robiłem tylko z Sharpem i było OK, ale mam dla Ciebie radę: Podpisz umowę w punkcie, zaznacz wyraznie, o co chodzi i umów się z nimi, ze jeśli coś będzie nie tak, to zwrócisz im Moduł, a oni tobie kasę i anulują umowę. Kazdą umowę mozna zmienić w ciągu 48 godz., od momentu podpisania, potem, to juz jest problem...
 

tomdoe34

New member
Dzieki za odpowiedź, niestety nie mam możliwości zrobić tak jak mówisz bo mieszkam w Glasgow wiec raczej o zwrotach nie mogę myśleć.

W sumie to po rozmowie z pewnym klientem od Satelit zdecydowałem się podpisać umowę przez pośrednika i wziąłem tuner Philipsa DSR 6201 z pakietem prestiżowym HD gdyż teraz jest promocja przez 10 miesięcy 84 zł. Za tuner zapłącę 79 funtów (na własność) wiec nie jest aż tak źle, na PVR mi nie zależy.

Dzisiaj ktoś przyjedzie mi to wszystko montować więc na pewno będę miał możliwość dokładnie to wszystko sprawdzić i ocenić, zawsze mogę się wycofać w ostatniej chwili z umowy jeśli coś nie będzie grało.
 
Ostatnia edycja:
Do góry