UPC - czekac czy brac...???

dzardzi

New member
Witam wszystkich forumowiczow.

Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad zmiana dostawcy tv. mam CP - to co mi zaoferowali po 24 mc. to lipa na maksa. Rezygnacja poszla i 11 kwietnia jestem wolny. Zastanawialem sie nad Cyfra, ale N ma dla mnie lepszy pakiet kanalow. Jest jedno ale !!! Koniecznie musze miec polsat !!!
Wiec pomyslalem sobie ze wezme N i pakiet mini w CP, ale teraz zaczalem rozwazac cyfrowy sygnal UPC.
Sprzedawca zaoferowal mi 104 zł z internetem 2MB ( do uzytkownikow - jak sie sprawuje ten necik ?? ) i pakietem MAX + 20 zł pakiet canal + . Czy to dobra oferta czy czekac do swiat bo bedzie cos lepszego ??
Jak ogolnie maja sie kanaly HD w UPC w porownaniu z innymi platformami?? Czytalem tez ze mediabox jest dosc awaryjny, ale to chyba tyczy sie wszystkich recorderow HD oferowanych w polsce??
Dosc duzy mankamentem UPC jest umowa na 2 lata ;( .
Co byscie doradzili czy N + mini CP czy UPC ??
Pozdro
 

szewol

New member
Bez reklam
Hej.

Z decyzją zaczekaj do kwietnia, wtedy powinny pojawić się nowe promocje w UPC. Myślę, że będą dostępne po 6 kwietnia.

Zaskoczyłeś mnie, że umowa na dwa lata - do tej pory było to 12 miesięcy. Ale z drugiej strony atrkacyjna promocja ja za MAX /bez nagrywarki i HD/+2 Mb/s płacę dzisiaj - 144 zł. Dodatkowo za C+ płace 30 zł. Mam nadzieję, że jak przedłużę umowę to na podobnych zasadach co tobie zaproponowali.

Co do oferty kanałów to pełną oferte masz tutaj:
http://www.upc.pl/telewizja/cyfrowa/porownanie_pakietow/
Ja cenię sobie UPC za to, że w jednym kablu masz kanały własne Polsatu i Cyfry+. jesienią do kablówek mają trafić takze kanały "n". I to jest wielki plus dla kablówek. Podobno przed wakacjami mają pojawić się jakieś nowe kanały (może TVP Sport).

Co do kanałów HD nie powiem Ci nic - nie mam deokodera HD. Plusem oferty jest fakt, że nie płacisz dodatkoo za kanały HD, tylko masz to wliczone w abonament z dekoderem HD. Tak samo jest w przypadku wyboru Canal+ - jeśli masz dekoder HD i wykupisz Pakiet Canal+ lub HBO HD to w tej samej cenie otrzymujesz dostep do kanałów HD tych pakietów.


Co do Internetu - ja trzy lata temu przeskoczyłem z TP na UPC i jestem zadowolony - cenowo i jakościowo. Ale to wszystko zalezy odlokalnych czynników - jak w Twoim mieście monterzy dbają o ustawienia usług. Ja z netu jestem zadowolony, awarie zdarzają się sporadycznie... w ciągu ostatniego roku zanotowałem dwie.
 
Ostatnia edycja:

szewol

New member
Bez reklam
zsoi3 napisał:
no proszę Cię.... :)

Sorry... miało być przed świętami wielkanocnymi ;-]
Chociaż znając UPC moja pomyłka może wcale nie była pomyłką ;]

Zresztą... koniec z tymikanałami nowymi. Jak będą to będziemy się ciszyć, jak nie - płakać. A tutaj piszemy o promocji ;p
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja bym zdecydowanie brał kablówkę. Nie dość, że nie masz anteny za okniem, nie obchodzi cię, czy sniezyca, czy deszcz czy burza oglądasz tak jakby był słoneczny dzień. Jesli jesteś kibicem sportowym jak ja posiadasz i Polsaty Sport i Canal+ Sport. Jakość kanałów SD i HD również jest taka sama (nie wiem jak jest w UPC, ale w Asterze na pewno tak, bo było to porównywane na tym forum przy okazji wprowadzenia HD w Aster). Również ilość kanałów HD w kablówce jest większa. Jeśli miałbym taki wybór jak ty (a miałem), to ani chwili bym sie nie zastanawiał tylko poszedłbym w kablówkę (ja bym wybrał Aster, ale jak nie masz wyboru bierz UPC).

PS: Mam Recorder HD w Aster już 4 miesiące i żadnej awarii, dekoder HD bez PVR miałem 6 miesięcy i również nic się nie działo.
 

dzardzi

New member
Dzieki za odpowiedzi - zdecydowanie przekonaliscie mnie, ale faktycznie poczekam do kwietnia . Umowa na 24 mc. w tej cenie, mozna podpisac na 12, ale cena pakietu wynosi 150 zł + 20 canal+ . Zobaczymy co powiedza w kwietniu
Co do Aster to niestety nie ma jej w Gdańsku.
 

Peek

New member
Bez reklam
Mozliwe, że jak zadzwonisz na infolinie,żeby zamówić, to konsultant obnizy ci cenę po klika złotych za poszczególne pakiety.
 

zorkadar

Member
[FONT=&quot]Miałem upc ale zrezygnowałem mało kanałów hd miały być nowe no ale cóż nie dali, cenowo też nic specjalnego z netem 2mb/s płaciłem 143zł na promocji.[/FONT]
[FONT=&quot]Od 3 miesięcy mam N wziąłem większy talerz niż ten co oferuje N i żadna śnieżyca czy deszcz nie ma żadnego wpływu na odbiór kanałów, fakt trochę przeszkadza za oknem no ale coś za coś. Jak na razie nie żałuje zmiany, taniej, więcej kanałów hd i jak na razie zero problemów z nagrywarką.[/FONT]
 

szewol

New member
Bez reklam
dzardzi napisał:
Umowa na 24 mc. w tej cenie, mozna podpisac na 12, ale cena pakietu wynosi 150 zł + 20 canal+ .

Dzardzi - jeśli chodzi o pakiet TV to w tym pakiecie o którym piszesz jest:
1) Max
2) Max z nagrywarką
3) Max z nagrywarką i HD

Zgłupiałem po tym jak napisałeś, że umowa na rok to 150 zł, gdyś sam max (bez nagrywarki i HD) wynosi 75 zł, Internet - 69 zł, więc bez umowy wychodzi taniej - 144 zł. Chyba, że pakiet Max jest z nagrywarką lub nagrywarką i HD... to co innego ;).
 

marsz99

New member
jam pakiet max z HD i nagrywarką + internet 2MB i będę płacił przez pierwsze 3 miesiące około 125 zł a potem 152 zł - umowa na 12 miesięcy.. do tego wziąłem pakiet canalplus za 20 zł na miesiąc... duzo to wychodzi w całości.. ale co tam.. zaszalałem ;)
 

dzardzi

New member
Szewol chodzilo mi o max z nagrywarka HD . Zaoferowali mi to samo co koledze marsz99 czyli 12 miesiecy za 150 zl + 20 canal+ . Troszke drogo, wiec zastanawiam sie czy nie wezme na 24 miesiace ( 100 zł + 20zl canal + )
 

ryba123

New member
ja wziolem pakiet max i canal+ dekoder z hd (120zl na 12 mies.) zrezygnowalem z N-ki brakowalo mi polsatu szczegolnie przez F1 no i jeszcze top gear na bbc...ciekaw jestem jak sie ma hd w upc wzglendem N
 

szewol

New member
Bez reklam
dzardzi napisał:
Szewol chodzilo mi o max z nagrywarka HD . Zaoferowali mi to samo co koledze marsz99 czyli 12 miesiecy za 150 zl + 20 canal+ . Troszke drogo, wiec zastanawiam sie czy nie wezme na 24 miesiace ( 100 zł + 20zl canal + )

Aaaaaa... teraz wszystko jasne.
W przypadku rocznej umowy nie wychodzi do dobrze - 100 zł (hd) + 69 zł (net 2 Mb/s) = 169 zł, czyli niecałe 20 zł mniej miesięcznie.
Lepiej wypada na dwa lata - 104 zł zamiast 169 zł... mozna powiedzieć... wooooow ;)
 

magdak

New member
Witam
Jest taka opcja w UPC ,pakiet max hd z cyfra + net 2mb za 120zl na 12 m-cy?
W Gdansku oferuja taki pakiet za 124zl ale na 24mce.
 

tombalt

New member
tak jak napisał szewol 104,- wow
ja jednak zdecydowałem się na cyfrowy upc bez hd/hdd + 2Mbps za 69,- umowa na 24.
w chwili obecnej w upc jest mizerna ilość kanałów hd i moim zdaniem nie warto płacic za to tyle pieniędzy...
a w kwestii internetu, hmmm działa nieźle (po zaklejeniu diód taśmą izolacyjną :grin: ) i to do tego stopnia, ze dziś zrezygnowałem z szerokopasmowego 10Mbps, te 2Mbps wystarczają z nawiązką :)
 

szewol

New member
Bez reklam
tombalt napisał:
tak jak napisał szewol 104,- wow
ja jednak zdecydowałem się na cyfrowy upc bez hd/hdd + 2Mbps za 69,- umowa na 24.

ja pinkole... 69 zł, jeszcze lepiej ;)
Ciekawe ile kosztuje cyfrowa z nagrywarką i 2 Mb/s
 

szewol

New member
Bez reklam
Kurcze...

dzwoniłem przed chwilą do upc i pani twierdzi, że nie ma takich promocji, o których piszeta. proponuje mi tylko marną zniżkę 10 proc. przy umowie na rok. :confused:

czyli:
max (bez HD i nagrywary) + 2 Mb/s = 129,6 zł
max (z nagrywara i bez HD) + 2 Mb/s = 143,1 zł
max (z HD i nagrywarą) + 2 Mb/s = 152,1 zł
 

tombalt

New member
69 to selekt, max 10 droższy...
a co do cent - specjana oferta, gdzie jest konkurencja...
u mnie nie było, ale ... promocja się kończyła i stwierdzili, że może jeszcze kogoś zgarną i rozwiesili ulotki na dzielnicy...
dałem się zgarnąć ;)

w kwersji hd: dopłata 45 do 59 (analog + 2Mbps) czyli 104.
tylko nie wiem czy to max czy selekt (ale chyba ten tańszy...)
 

szewol

New member
Bez reklam
@tombat: Czyli ta promocje zamawiałeś przez biuro obsługi klienta telefoniczne (ogólnopolskie) czy przez kontakt z lokalnym przedstawcielem? I przyznaj się z jakiej części Polski jesteś (Katowice, Warszawa, Wrocław, Opole, Trójmiasto?)

PS. 69 zł z selectem czy 79 zł z maxem za tv z netem to i tak taniej od (odpowiednio): 134 lub 144 zł.
 
Do góry