Samsung LE40A536 + NBOX RECORDER

przemo.zielony

New member
A wiec kupiłem ten telewizor jestem abonentem telewizji N. Mój problem to podłączenie tego telewizora z tunerem. Podłączyłem go kablem Euro i HDMI. Przez kabel EURO działa normalnie ale jeśli chce ogladac przez HDMI to jest problem tv wogóle nie widzi tunera i nie można nic na nim skonfigurować, i nie ma obrazu ani dzwieku. Po wielu próbach wyszukiwania przez tv tunera postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne na tunerze, co spowodowało ze teraz mam obraz i dzwięk z tunera przez kabel HDMI a przez EURO nie ma nic. Wszystkie programy sa w różnych rozmiarach, tylko te nadawane w HD sa normalnego rozmiaru czyli wyświetlają sie na całym ekranie. Drugi problem jest z podłaczeniem laptopa przez kabel monitorowy. Kiedy podłaczam laptopa do tv obraz skacze i nie ma połaczenia nic nie moge zrobic na tv. kabel do podłaczenia laptopa ma 15m nie wiem czy to ma jakies znaczenie jaki on jest długi. A i do tunera NBOX mam podłaczony kabel optyczny do amplitunera. Prosze o pomoc! Mam nadzieje ze w odpowiednim dziale napisałem ten temat. Szukałem w działach lecz podobnego tematu nie znalazłem.
 

pawek

New member
ad1 . nka nie wypuszcza jednoczesnie sygnalu przez hdmi i euro , do zmiany sluzy RES na n-boxie.
ad2. moze byc to sprawa dlugosci pozycz od kogos krutszy i sprawdz
ad3. o co chodzi z tym optykim?
 

przemo.zielony

New member
optyk jest dodatkowo podłaczony do przesyłana dzwieku do amplitunera myslałem ze moze miec to jakies znaczenie. czyli jesli chce ogladac przez hdmi to musze przełaczac tym przyciskiem? a nie ma możliwosci ustawienia tv żeby wszystkie kanały przez hdmi były w normalnym rozmiarze? I nadal pozostaje problem ze tv nie widzi tego tunera nbox i nie moge wejsc w znaczna czesc ustawien w menu tv. bo w tym tv jest tak ze najpier szuka urzadzen podłaczonych przez hdmi a pózniej dopiero mozna modyfikowac ustawienia.
 
Do góry