Smart Wi

robertst

New member
Szanowni:)
Mam problem następujący- Smart Wi obsługuje mi 2 dekodery nastapił jednak moment rozbudowy i tu nastąpił problem ,po zakupieniu dekodera C+ Philips DVB niestety nie działa karta kliencka- obraz jest tylko na niekodowanych programach , EPG działa bez problemu na wszystkich- po włożeniu karty C+ do tego dekodera wszystko działa bez zarzutu. Zmianiałem karty klienckie pomiędzy dekoderami ( Humax i Philips DVB ) i bez zmian na pozostałych dekoderach działa bez problemu.
 

a4tech

New member
Rozumiem, że w chwili obecnej masz 3 tunery, 3 karty klienckie i serwer SmartWi z aktywaną kartą C+.
Skoro masz nową, dodatkową kartę kliencką musisz ją sparować ze spliterem.
Najlepiej od nowa sparuj te 3 karty klieckie z serwerem SmartWi...

Pozdro.
 

acton777

New member
Bez reklam
Jaki to dokładnie tuner, z tego co wiem C+, sprzedawała\wynajmowała Philipsy: DSB, DSX, DSR 3201 i 6201 i PVR. Nigdy nie słyszałem o DVB :(
 

a4tech

New member
Owe oznaczenie DVB - Digital Video Broadcasting, widniało na panelach przednich w PHILIPS-ach: DSX 6010 oraz DSB 3010.
I właśnie któryś z tych obstawiam ;)

Czekamy na dokładniejsze opisanie twojego przypadku.
Jaki FW w SmartWi, jakie odległości kart od serwerka, jaki soft w tunerach, Itp.


Pozdro.
 

robertst

New member
Dzięki serdeczne i już uściślam:)
Humax 2000 , Philips 6010 x 2
Karty Smart Wi działają bez problemu w Humaxie i Philipsie , który mam od kilku lat natomiast w Philipsie ,który zakupiłem ostatnio po włożeniu karty klienckiej pojawia się tylko EPG ( brak głosu i obrazu na kodowanych programach) co do softu w tym Philipsie to nie mam bladego pojęcia jak to sprawdzić i jaki powinien być.
Odległość od bazy nie wpływa na odbiór ( przeniosłem bazę obok odbiornika i też bez zmian )
Wygląda to wszystko tak jakby nowo zakupiony Philips miał jakąś blokadę na odbiór przez Smart Wi:(
 

a4tech

New member
robertst napisał:
...Wygląda to wszystko tak jakby nowo zakupiony Philips miał jakąś blokadę na odbiór przez Smart Wi:(

To jest niemożliwe, ponieważ karta kliencka SmartWi jeżeli sparowana jest z kartą abonenta C+, to loguje się ona jako karta Mediaguard (czyli tak samo jak oryg. karta C+).

Faktycznie to bardzo dziwna sprawa... :confused::confused: :confused:

Z tego co piszesz, czytnik SECA Mediaguard w tunerze (Philu 6010) jest sprawny.
Przecież działa poprawnie z org. kartą abonenta.
Uszkodzenie pojedynczej karty klieckiej też nie wchodzi w grę bo przecież zamieniałeś karty...
Lista kanałów również powinna być OK skoro z oryginałem śmiga.

W tej sytuacji pozostaje mi doradzić Ci tylko jedno :)

Obstawiam, że przyczyną tego problemu może być czytnik kart. Styki mogą być wyrobione lub zbyt lużno spasowany jest sam czytnik.
Tunery te bardzo często zmieniały swoich właścicieli (taka polityka C+).
Karta C+ może być grubsza niż karta kliencka SmartWi, więc cieńsza może nie stykać.

Rozwiązaniem może być podłożenie pod kartę kliecką kartonika (np. wizytówki), wtedy w gnieżdzie (w czytniku) będzie ciaśniej ;)
Pamiętaj, że styki czytnika są na górze, więc podkładkę dawaj od spodu.


Pozdro.
 

macek

New member
Bez reklam
sorrki,ze sie podepne ale nie bede zakladal nowego tematu.
Jak wgrac nowy soft do SmartWii,troche dziwne ale podpinam swoj do PC-eta i PC nie znajduje takiego urzadzenia.
 

macek

New member
Bez reklam
Wszystko sie zgadza tylko widzisz po sciagnieciu rozpakowaniu jest wlasnie procedura podpiecia poprzez USB wlasnie i tu lipa bo zamiast pojawienia sie na dole w lewym rogu ikony powiadamiajacej o znalezieniu nowego sprzetu u mnie nie ma miejsca.
Albo ja jestem ciemny albo juz sam nie wiem:twisted:
 

a4tech

New member
Spróbuj pod innym portem USB lub na innym kompie...
Ten typ czasami tak ma :(
I nie jesteś pierwszym z tym dziwnym problemem...


Pozdro.

ps. dot. XP-ka, z Vistą jest jeszcze gorzej...
 
Do góry