Instalacja domowa, "telewizja na kartę", Antena SAT

Gildzior

New member
Witam Was,
Czytam i czytam forum i jakoś nie potrafię wyciągnać konstruktywnych wniosków... :(
Mam kilka pytań związanych z instalacją domową i TnK.
Rodzike kupili mały domek, w którym jest nowa instalacja antenowa rozprowadzona po wszystkich pokojach.
Tata postanowił, że chce mieć Nke i zamierza kupić jakąś markową antene z 4ma konwerterami (czy jakoś tak) aby można było korzystać z jednej anteny we wszystkich pokojach.
Ja, u siebie w pokoju mam 42LG7000 z tunerem DVB-T i nie będę korzystał z Nki gdyż TV oglądam rzadko i TnK mi w zupełnosci wystarczy.

Czy mogę się podłączyć do tej anteny za pomocą instalacji domowej ?
Co powinienem dokupić aby mieć pełną jakość obrazu i dzwięku z TnK ?

Pozdrawiam serdecznie
G.
 

Gildzior

New member
Nie bardzo wiem jak to teraz zmienić....
W takim układzie przekopiuję moj pierwszy post:

Witam Was,
Czytam i czytam forum i jakoś nie potrafię wyciągnać konstruktywnych wniosków... :(
Mam kilka pytań związanych z instalacją domową i TnK.
Rodzike kupili mały domek, w którym jest nowa instalacja antenowa rozprowadzona po wszystkich pokojach.
Tata postanowił, że chce mieć Nke i zamierza kupić jakąś markową antene z 4ma konwerterami (czy jakoś tak) aby można było korzystać z jednej anteny we wszystkich pokojach.
Ja, u siebie w pokoju mam 42LG7000 z tunerem DVB-T i nie będę korzystał z Nki gdyż TV oglądam rzadko i TnK mi w zupełnosci wystarczy.

Czy mogę się podłączyć do tej anteny za pomocą instalacji domowej ?
Co powinienem dokupić aby mieć pełną jakość obrazu i dzwięku z TnK ?

Pozdrawiam serdecznie
G.
 

acton777

New member
Bez reklam
No juz lepiej ;)
1. Co to za instalacja ( multiswitch; szeregowo, czy równolegle połączone gniazda; gniazda RTV-Sat, czy RTV itp.), dopóki nie będzie tego wiadomo, nic nie poradzimy.
2. Tata zamierza kupić antenę z konwerterem Quad lub Quatro.
3. Tak\Nie- najpierw odpowiedz na pkt.1 ;)
4. Nie rozumiem pytania (chodzi o dekoder, TV, amplituner, a moze przewody :confused: ).

Więcej szczegółów !!
 

Gildzior

New member
Co do isnatalacji to wiem tylko, że w każdym pokoju jest 1 kabel antenowy i gniazdo z dwoma wyjściami antenowymi. Nic więcej nie wiem na tą chwilę :( Mieliśmy nadzieje, że może puszczone są po dwa ale niestety.

Słyszałem również, że istotnie jest ile kabli odchodzi od skrzynki oprócz 4 do poszczególnych pokoi ? Do czego ma służyć ta większa ilość kabli ?

Jeśli chodzi o sprzęt to zamierzam zrobić sobie małe centrum multimedialne w pokoju 14m2:
42LG7000
Kino SONY HT-SS2300 z małymi wiszącymi głośnikami (3 wejścia HDMI na dekoder TnK, PS3 i PC + coaxial od PC)

i na koniec nieszczęsny dekoder z TnK, którego za cholere nie potrafie wybrać bo zupełnie sie na tym nie znam :(

I czy dekoder DVB-T w telewizorze do czegoś będzie przydatny w takim układzie ?
 
Ostatnia edycja:

remigiusz

Member
abyś miał to co chcesz, instalacja musi być oparta na multiswitchu, konwerter quatro i od niego 4-przewody do multi + piąty z tv naziemną.
Od multi do satelitarnego gniazda jeden przewód - da Ci to możliwość oglądania tv naziemnej ( również cyfrowej, jeśli jesteś w zasięgu takiego nadajnika) oraz podłączenia jednego tunera- dekodera sat.
 

Gildzior

New member
Jeśli dobrze rozumiem...

1.Antena przy zakupie będzie z konwerterem quadro ?
2. Muszę zaopatrzeć się w multiswitch (tu pytanie jaki, w rozsądnej cenie?)
3. Co łączę z czym? Począwszy od anteny na dachu i skręcanego pudełka w skrzynce z bezpiecznikami ?
4. Gdzie z reguły ustawia (mocuje?) się te konwertery i multiswitche ?

Dzieki za wyrozumiałosć ;)
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Chyba nie jestem wyrozumiały...


Czytając te pytania, proponuję znalezć fachowca, który doradzi, u Ciebie w domu i wykona profesjonalnie tą instalację.
(kuchnię tez sam zbudujesz, bo wiesz jak się piłką posługiwać i gdzie drewno kupić :p )
 
Ostatnia edycja:

remigiusz

Member
antena 80- 90 cm , konwerter quattro ( umieszczony na czaszy anteny) i od niego 4 przewody + 1 przewód od anten tv naziemnej do miejsca, gdzie umieścisz multiswitch - będzie to miejsce, gdzie są doprowadzone przewody z pokoi.Przewody od konwertera i z pokoi podłączasz do multiswitcha na odp.wejścia i wyjścia.Zwróć uwagę na konwerter- nie może to być quad, gdyż multiswitch z nim nie współpracuje.Ja mam multi czeskiej firmy TERRA MS 553 .Ma 5 wejść ( 4 z sat i jedno naziemna) i 4 wyjścia, czyli możesz podłączyć do niego 4 gniazda tv.Jeśli potrzebujesz więcej , dokupujesz przystawkę MS 554 i masz następne 4 wyjścia.Ten układ obsługuje Ci jednego satelitę , np. hotbirda. Gdybyś chciał jeszcze astrę, to musisz mieć kolejny konwerter w układzie zeza , kolejne 4 przewody z dachu i multiswitch z 9 wejściami i np. 8 wyjściami.
Generalnie instalacja z multiswitchem jest dość droga, ale gwarantuje Ci za to na każdym wyjściu możliwość podłączenia tunera sat jak i tv naziemną, czego nie da tańszy quad. Myślę, że moja odpowiedz jest wyczerpująca i instalacja będzie wyglądała właśnie tak, jak opisałem, ale jeśli nie czujesz się na siłach by ją wykonać, posłuchaj rady acton777, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Gildzior

New member
Dziekuje bardzo za fachową odpowiedź !! :)
Ze Starszym usiąde i przeanalizujemy sobie wszystko co remigiusz napisałeś :) Widzę że nie jest to takie proste jak mi się początkowo wydawało...
Wielkie dzieki za naświetlenie tematu.

A jeśli chodzi o dekoder do TnK to jaki wybrać lub czym się kierować przy wyborze ?

Pozdrawiam
M
 

Gildzior

New member
Dzieki serdeczne za pomoc :)

Popatrzyłem sobie na dekodery HD to faktycznie cena jest astronomiczna:(

Popatrze na forum co jest godne uwagi i wybiore.

Pozdrowienia
M.
 

digitalus

Banned
witam
dobry i nie drogi jest ferguson fx 7600 uci. tuner ma wyjscie euro i component, wejscie na modul. jakosc obrazu przez component bardzo dobra. mozesz np kupic tylko karte(telewizje na karte) wlozyc do tunera, aktywowac karte przez inetenet i mozna ogladac.
albo tuner linbox 7819cri. tuner ma wyjscie euro i hdmi. obraz jest upscalowany do 1080i.
na allegro razem z karta tnk za okolo 330 zl.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Gildzior napisał:
Nie bardzo wiem jak to teraz zmienić....
W takim układzie przekopiuję moj pierwszy post:

Witam Was,
Czytam i czytam forum i jakoś nie potrafię wyciągnać konstruktywnych wniosków... :(
Mam kilka pytań związanych z instalacją domową i TnK.
Rodzike kupili mały domek, w którym jest nowa instalacja antenowa rozprowadzona po wszystkich pokojach.
Tata postanowił, że chce mieć Nke i zamierza kupić jakąś markową antene z 4ma konwerterami (czy jakoś tak) aby można było korzystać z jednej anteny we wszystkich pokojach.
Ja, u siebie w pokoju mam 42LG7000 z tunerem DVB-T i nie będę korzystał z Nki gdyż TV oglądam rzadko i TnK mi w zupełnosci wystarczy.

Czy mogę się podłączyć do tej anteny za pomocą instalacji domowej ?
Co powinienem dokupić aby mieć pełną jakość obrazu i dzwięku z TnK ?

Pozdrawiam serdecznie
G.
Kup czasze 90 cm+taki konwerter http://www.allegro.pl/item574707841_konwerter_inverto_quad_0_3db_gwarancja_fv_7211.html
Albo ten:
http://www.allegro.pl/item575057818_rewelacyjny_konwerter_quad_firmy_faval_original.html
Podlacz do tunerow i bedzie dzialac. A o co chodzi z twoim tunerem w LG, jest DVB-T MPEG4?
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Nie będzie działać, tak jak chce Gildzior :p


Dlaczego:
1. ma gniazda RTV (potrzebne RTV-SAT)
2. będzie naziemna lub satelita, a jemu ( chyba) chodziło o obie.


PS. mam powystawowego fergusona fx6600, do TnK jak znalazł, więcej na priv ;)
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
To niech zmieni gniazda na RTV-SAT w koncu kable antenowe pod tynkiem ma pewnie odpowiednie? Nie napisal jasno, ze zalezy mu na ogladaniu programow z anten naziemnych DVB-T, czy ma antene do odbioru naziemych stacji DVB-T? A do tego niewiadomo, czy ten LG ma tuner DVB-T MPEG4, bo jak ma MPEG2, to bez dodatkowgo tunera nic nie zobaczy.
 
Ostatnia edycja:

Gildzior

New member
A czym się różni gniazdo RTV od SAT ? Kabel w ścianie jest chyba taki sam ?

1. Jeśli chodzi DVB-T to z tego co czytalem w necie i Tu na forum to tylko MPEG2 niestety.
2. Gadałem z ojczulkiem i mamy równiez kupić antenę do naziemnej cyfrowej. Osiedle jest nie daleko nadajnika w Łazach pod Warszawą więc myśle że obraz będzie brzytwa.
3. Czy będzie jakiś problem z odbiorem TnK i naziemnej cyfrowej jednocześnie ? Nie da rady tak ?
4. A co do tunera to myślałem nad Ferguson 8500 HD dobre to ? Albo przynajmniej coś z dobrym skalowaniem do 1080i.
 

Gildzior

New member
Dziś byłem na osiedlu i przyjrzałem się gniazdom. Są jednak 3 wejścia. 2x zwykła antena i jedno na górze wkręcne. Ale to nie zniemia faktu że kabel w ścianie jest jeden, i gniazdo również z tyłu posiada wejście na tylko jeden kabelek antenowy.
 
Do góry