jakość obrazu cyfry+ HD

gkazm

New member
Witam,

Od kilku miesiecy zmagam sie z jakoscia obrazu z Cyfry+. Mam Sharpa xl2e i oczywiscie Philipsa PVR z Cyfry.
Zauwazam rozmycia przy szybkich przejsciach biel/czern, tzw "aureole" przy postaciach oraz przy np wyswietlanych literach na koncu programow rowniez rozmycia. Efekt ten ustepuje po ulamku sekundy.

Czy spotkaliscie sie juz z takim problemem. Moze mi cos doradzicie?

pozdrawiam
 

m@rcin

Member
Po 1. Niepotrzebnie zakładasz dwa takie same tematy.:hmm:

Przyczy może być kilka. Od ustawień w menu tv, dekodera, przez złej jakości kabel połączeniowy, do usterki tv lub tunera.
 

gkazm

New member
Polaczenie jest realizowane kablami HDMI, raczej wysokiej jakosci.
Tuner rowniez sprawdzalem - jest kolejny i to samo.
Telewizor wrocil z serwisu - nie znalezli wady
 

matias2004

New member
Musi być coś ze sprzętem , mam cyfre hd i nic takiego nie występuje , jakość programów jest ogólnie dobra.Ja bym stawiał na dekoder lub tv.
 

berbor

New member
Podejzewam ze chodzi o ustawienia tv.Zobacz czy w ustawieniach masz wlaczona redukcje szumow(DNR).Wylacz ja,powinna pomoc.
 

m@rcin

Member
Nie piszesz nic o ustawieniach.
Sugeruję zmienić ust. w menu tv jak kol. wyżej oraz ustawienia wyj. video tunera.
Jak będzie dalej problem podłącz do inego odbiornika tv i bedziesz wszystko wiedział. ;)
 

gkazm

New member
dzieki.
sprawdzalem rowniez ustawienia tv - DNR wylaczony.
Nie wiem czy w Philipsie pvr moge cos jeszcze zmienic w ustawieniach.
sygnal mam na 4.5 z mozliwych 5. wiec chyba nie ma problemu z sygnalem. zalozony mam konwerter z 4 wyjsciami z czego 3 jeszcze nie podlaczone. moze to ma rowniez wplyw. mam rowniez dosc duza odleglosc od czaszy do tunera. bedzie to 20-30m. czy to moze miec wplyw?
Wczesniej przelaczylem na tuner - to samo - wiec nie podejrzewam philipsa.
 
Do góry