Dekoder nie wysyła obrazu do telewizora?

z-x

New member
Ostatnio kupiłem telewizor (Sony KDL-37U4000). Na początku odbierałem standardową, analogową kablówkę, ale ponieważ trzeba iść z postępem, a Vectra, z której usług korzystam, oferowała darmowe dekodery telewizji cyfrowej, skorzystałem. Dostałem coś, co się zwie TechniSat Digit MF4-K CXV (z paskudnym UI za które projektant powinien dostać zakaz zbliżania się do elektroniki).

Jedno, co mnie najbardziej wkurza w tych wszystkich nowościach, to mnogość sprzętu i pilotów do nich. Chciałem więc dekoder schować do szafki i zapomnieć, że istnieje, a całą obsługę zrzucić na barki telewizora.

Dekoder podłączyłem przez SCART do telewizora. Do dekodera poszedł kabel antenowy. Wykryło ustawienia, znalazło programy i przez dekoder (tzn. po przełączeniu TV na AV) wszystko ładnie działa. Ale - tak jak pisałem - nie chcę widzieć dekodera na oczy. Bravia ma na pilocie fajny przycisk 'Digita'. Przełączam, pozawalam telewizorowi wykryć programy. Teorytycznie wszystko działa z jednym małym wyjątkiem - brakuje obrazu.

Teraz to wygląda tak, że telewizor bez problemu pokazuje informacje o programie (opis, czas rozpoczęcia i zakończenia, informacje o ograniczeniach wiekowych), ale nie pokazuje kompletnie obrazu. I to nie do końca - bo jest kilka programów, które działają bez problemu (zarówno telewizyjnych jak i radiowych), ale zdecydowana większość pokazuje tylko te informacje o programie i zero obrazu (dźwięku też nie).

Co z tym fantem zrobić? Czego spróbować, co zmienić? Jakieś ustawienia, żąglerka kablami? Jakieś pomysły? BOK Vectry jest do [gluteus maximus] - już próbowałem, ale pojęcie o tym co robią, mają nikłe chyba.
 
Ostatnia edycja:

z-x

New member
Nie widać różnicy niestety. Te programy, które działały, działają dalej. Te, które nie wyświetlały obrazu, dalej nie wyświetlają.
 

halskee

New member
Funkcja Digital w TV obsługuje wbudowany dekoder DVB-C (najprawdopodobniej - inne nie znalazły by listy programów) - z tyłu TV masz gniazdo opisane CI (Common Interface - podobne do Express Card w laptopie) do którego należy włożyć czytnik kart -( nie wiem w jakim systemie kodowane są karty w Vectrze - najprawdopodobniej CONAX )- tu należy nabyć urządzenie - sprawdzony i dobry jest Moduł Conax TechniCrypt CX CAM cena około 180 zł i zaimontować go w gnieździe CI w TV - kartę z dekodera przekładasz do technicrypta i oglądasz programy cyfrowe z pominięciem set top boxa, który można spakować i oddać do operatora.
Jest tylko jeden mały aczkolwiek istotny problem - jeżeli Vectra paruje kartę z dekoderem to i tak nie będzie działać
 
Ostatnia edycja:

z-x

New member
Ale czy w takim wypadku telewizor powinien odbierać cokolwiek? W końcu jakoś łączy się z dekoderem i wydusza z niego pewnie informacje i niektóre programy. Pytanie dlaczego tylko niektóre.

Byłbym skłonny coś takiego nawet kupić, ale najpierw dobrze byłoby sprawdzić, czy to faktycznie działa. A w najbliższym czasie i tak miałem w planie zmienienie dostawcy na n, bo Vectra ma dość mizerną ofertę - czy wtedy takie rozwiązanie też się sprawdzi?
 
Ostatnia edycja:

halskee

New member
Niektórzy operatorzy nadają kilka programów które nie wymagają karty z uprawnieniami w mojej TVK są to programy typu TVP, PULS, POLONIA1, Polsat(tylko podstawowy Polsat) Mango i TVN (tylko podstawowy TVN) dlatego część programów odbierasz.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Spróbuj wyciągnąć na 15 sekund wtyczkę z gniazdka sieciowego,a następnie ją podłączyć.możliwe że trzeba zresertować dekoder.
 

halskee

New member
vienna1980 napisał:
Spróbuj wyciągnąć na 15 sekund wtyczkę z gniazdka sieciowego,a następnie ją podłączyć.możliwe że trzeba zresertować dekoder.

??
Czy ty wogóle przeczytałeś czego dotyczy wątek, bo z twojej odpowiedzi wynika że chyba przeczytałeś/aś tylko tytuł!!!:hmm:
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Chyba zbyt pochopnie to napisałeś,gdyż korzystam z Technisatów w swojej kablówce już od trzech lat.przez dwa lata miałem właśnie opisywany dekoder i zdarzała mi się nieraz,na nim podobna usterka,jaka była opisywana i gdy wyciągnełem przewód z gniazdka i po pewnej chwili z powrotem przewód z dekodera podłączyłem to wówczas te programy które nie odbierałem z powrotem wracały. Z tego co mi wiadomo to dużo osób na to narzekało.
A teraz z innej beczki,otóż sądziłem że nasz kolega ma ten problem,gdyż nie sądziłem że mam do czynienia z osobą która nie wie o tym że jeżeli ma telewizję cyfrową to odbierać będzie tylko ten pakiet cyfrowy który ma wykupiony,a więc powiedzmy na 100 programów, może oglądać tylko 50 programów,a reszty nie zobaczy i też będzie na ekranie podobny objaw,jaki opisywał,tylko powinien na ekranie telewizora pojawić się napis brak dostępu.
Jeżeli chodzi o ten temat to myślę że powinno go już zakończyć.
 

robag

New member
halskee napisał:
Funkcja Digital w TV obsługuje wbudowany dekoder DVB-C (najprawdopodobniej - inne nie znalazły by listy programów) - z tyłu TV masz gniazdo opisane CI (Common Interface - podobne do Express Card w laptopie) do którego należy włożyć czytnik kart -( nie wiem w jakim systemie kodowane są karty w Vectrze - najprawdopodobniej CONAX )- tu należy nabyć urządzenie - sprawdzony i dobry jest Moduł Conax TechniCrypt CX CAM cena około 180 zł i zaimontować go w gnieździe CI w TV - kartę z dekodera przekładasz do technicrypta i oglądasz programy cyfrowe z pominięciem set top boxa, który można spakować i oddać do operatora.
Jest tylko jeden mały aczkolwiek istotny problem - jeżeli Vectra paruje kartę z dekoderem to i tak nie będzie działać
Tak, paruje :/
Nie można jakoś przekonać kart SC że jest w dekoderze, a nie telewizorze / module CI ? ;>
Może coś analogicznego do zmiany adresu MAC karty sieciowej...bo chyba w taki sposób przedstawia się "dekoder" karcie SC :hmm:
 
Do góry