ktory dekoder hd lepszy w ofercie polsatu

dario135

New member
witam wszystkich,
przymierzam sie do wymiany dekodera polsatu na dekoder hd, mam do wyboru samsunga lub echostara, pytanie ktory z tych dwoch klockow bedzie lepszy, ktory sie lepiej sprawuje i jest mniej awaryjny, a przedewszystkim z ktorego obraz jest ladniejszy
z gory dziekuje za pomoc
 

Hardi

New member
Samsung! Zero zawieszania i zero problemów. A jeśli chodzi o jakoś obrazu to jest taka sama, bardzo dobra.
 

tom66

New member
W grudniu zakupilem dekoder echostar HD.a za osiem dni oddalem go.same problemy :nie mozna bylo ustawic ulubionych list.po zalaczeniu dekodera pilotem pilot przestawal funkcjonowac na pewien czas.majac podlaczony dekoder przez zlacze hdmi nie mozna bylo podglaszac i sciszac pilotem musialem uzywac pilota od TV. Ja osobiscie odradzam ten dekoder HD
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
ODSWIEZAM TEMAT ! halo uzytkownicy dekoderow HD POLSATU , po swietach planuje podpisac roczna dzierzawe na dekoder HD polsatu, czy warto? 1 rok to niewiele , zobaczymy jak bedzie rozwijal sie polsat w HD , czy wogole bedzie sie rozwijal - SAMSUNG HD 370G czy ECHOSTAR DSB-7100 HD ? ktory lepiej sie sprawuje? ja jestem bardziej za SAMSUNGIEM , czy podzielacie to zdanie?
 

aru

New member
dołącze do pytan. Tez zamierzam na dniach zakupic polsat. Postaram sie zdobyc samsunga, aczkolwiek pisza ze nie mam wplywu na to ktory dekoder dostane :).

Mam nadzieje ze nie ebdzie problemow zadnych z moim tv - 42jvcp80 ?? Ewentualnie czy wiecie jakich moge sie spodziewac? :)

I tak sobie pomyslalem - moze jakis niezalezny dekoder? mozna kupic cos wlasnego i do niego podlaczyc polsat? ktos sie orientuje?
 

Hardi

New member
aru napisał:
Postaram sie zdobyc samsunga, aczkolwiek pisza ze nie mam wplywu na to ktory dekoder dostane :).
A kto Ci takich bzdur naopowiadał? Kupowałem dekoder CP i miałem wybór, moi rodzice również, teściowie też, podobnie znajomi itd. Idziesz do przedstawiciela CP i kupujesz to co Cię interesuje.
 

Andrewarm

New member
Mam Samsunga i jestem zadowolony. Trochę wolno przełącza się programy ale daje radę. Na plus zaliczyć można fakt, że można stworzyć swoją listę ulubionych i nawet przy restarcie tunera będzie ustawiona jak domyślna.
Brak takiej opcji strasznie mnie wkurzał w nboxie. Zaskoczony jestem też jakością odbieranych kanałów. Discowery HD miodzio . Programy sd dają radę, bez zastrzeżeń.
 

slawek1946

New member
gwidongwidon napisał:
ODSWIEZAM TEMAT ! halo uzytkownicy dekoderow HD POLSATU , po swietach planuje podpisac roczna dzierzawe na dekoder HD polsatu, czy warto? 1 rok to niewiele , zobaczymy jak bedzie rozwijal sie polsat w HD , czy wogole bedzie sie rozwijal - SAMSUNG HD 370G czy ECHOSTAR DSB-7100 HD ? ktory lepiej sie sprawuje? ja jestem bardziej za SAMSUNGIEM , czy podzielacie to zdanie?

Odbieram na "Echostar DSB-7100HD" i nawet za dopłatą bym się na "Samsunga" nie zamienił, ale to jest moje zdanie !
 

kris_wormwood

New member
slawek1946 napisał:
Odbieram na "Echostar DSB-7100HD" i nawet za dopłatą bym się na "Samsunga" nie zamienił, ale to jest moje zdanie !

Twoje zdanie, które w ogóle nic nie wnosi do wątku, bo nawet nie napisałeś dlaczego tak uważasz, więc po co w ogóle wyrażane?

EDIT: Sprawdziłęm Twoje posty i przynajmniej 5 z nich opisuje Echostara: "zero problemów, prosta obsługa". To tylko tak na przyszłość napisałem, gdyby ktoś się pytał jeszcze co w tym Echostarze jest bajecznego, że byś go za dopłatą nie zamienił.

Ja również mam dekoder Samsunga, i do wszystkich wymienionych zalet dodam jeszcze od siebie 2 z których korzystam, otóż bez potrzeby przełączania opcji w ustawieniach dźwięk jest wypuszczany w dekodera jednocześnie przez HDMI i optyka, więc bez specjalnego zachodu można słuchać tylko przez TV lub KD. Podobnie jest z obrazem, który w 1080i jest puszczany po HDMI, a jednocześnie można podpiąć videosender i niska rozdzielczość również brz przestawiania może być transmitowana na drugi TV.
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
witam! tego echostara HD nie testowalem , od 2 tygodni jestem posiadaczem samsunga HD i jestem jak narazie z niego bardzo zadowolony , wszystko ladnie chodzi , tylko jak przelaczam z astry na hodbird musze za kazdym razem przelaczyc na kanal polsat , czy to takie oprogramowanie ? czy cos jest zle ustawione? macie tak samo ?
 

slawek1946

New member
kris_wormwood napisał:
Twoje zdanie,... dlaczego tak uważasz, więc po co w ogóle wyrażane?

EDIT: Sprawdziłęm Twoje posty i przynajmniej 5 z nich opisuje Echostara: "zero problemów, prosta obsługa". To tylko tak na przyszłość napisałem, gdyby ktoś się pytał jeszcze co w tym Echostarze jest bajecznego,.. nie zamienił.

Ja również mam dekoder Samsunga, i do wszystkich wymienionych zalet dodam jeszcze od siebie 2 z których korzystam, otóż bez potrzeby przełączania opcji w ustawieniach dźwięk jest wypuszczany w dekodera jednocześnie przez HDMI i optyka, więc bez specjalnego zachodu można słuchać tylko przez TV lub KD. Podobnie jest z obrazem, który w 1080i jest puszczany po HDMI, a jednocześnie można podpiąć videosender i niska rozdzielczość również brz przestawiania może być transmitowana na drugi TV.

Nie jestem jedynym użytkownikiem sprzętu !
Nie lubie skomplikowanych ustawień !
Pilot bardzo "łatwy w orientacji" !

Miałem do "testowania" przez tydzień "Samsunga" i wybrałem "Echostara". Ponieważ prostota obsługi, chyba ładniejszy obraz i ogół domowników tak zdecydował.

TV mam "Samsunga" dekoder "Echostara" do SCARTA podłączony modulator z którego oglądam na starym małym telewizorku w kuchni.
 

aru

New member
hm ogolnie strasnzie dlugo przelaczaja sie kanaly :D to pewnie normalne we wszystkich dekoderach, ale dla mnie - swiezaka w cyfrowkach - to twardy orzech do zgryzienia.

Pozatym jesli chodzi o wrazenia, to wkurza ze czasem na kanalach hd obraz zaczyna sie przycinac ostro, trzeba przelaczyc a nastepnie wrocic na ten kanal i jest juz ok.
No i problemy ze zlapaniem sygnalu programu czasem, co sie pewnie wiaze z tym dlugim przelanczaniem kanalow (ok 4 sekund).

Jesli chodzi o HD to sportowe to tez myslalem ze bedize lepiej. Ale to jzu kwestia pewnie mojego tv - jvc 42p80.

Reasumujac, na razie zachwycony nie jestem, ale tez nie jestem jakos zawiedziony. Rok to nie duzo, zobaczymy czy po roku moje zdanie sie zmieni. Pozdro
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
...ale na obu dekoderach jest problem z przelaczaniem astra-hodbird? , ze trzeba za kazdym razem przelaczac na kanal polsatu?
 

KKuba

New member
Bez reklam
Na Samsungu nie ma problemu z przełączaniem miedzy satelitami. Opisany problem jest wyraźnym sygnałem, że coś jest nie tak, ale nie z dekoderem tylko z multiswitchem. Miałem 305 i H370 oba bez problemu przełączają między Hot-Birdem, a Astra - oczywiście jak się ma właściwy multiswitch. W porządnych sklepach TV-Sat od razu Ci powiedzą, który dobrze działa z Samsungami. Dziwi mnie kolega, który wziął do telewizora Samsunga dekoder Echostara. Jest to o tyle śmieszne, że sprzęt Samsunga ze sobą współpracuje - jednym pilotem się obsługuje oba urządzenia. Pilot od dekodera Samsunga obsługuje też bez problemu np. telewizory Sharpa.
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
mowisz kkuba , ze to tzw. przelacznik diseq jest winien? mialem wczesniej echostara 606 i nie bylo nigdy zadnego problemu ? ale moze masz racje
 

KKuba

New member
Bez reklam
Na 90%. Resztę rezerwuje na uszkodzenie dekodera - też to się mogło zdarzyć. Specyfiką Samsunga jest, że niektóre przełączniki nie działają poprawnie lub wcale. Od tego bym właśnie zaczął. Można też sprawdzić dekoder, ale obstawiam problemy w instalacji TV-Sat. Uwaga! Najważniejsze że tak jak opisano powyżej to się jednak nie dzieje w normalnych warunkach! Dekoder przełącza satelity bez problemu w poprawnie skonfigurowanej sieci. Właśnie na niego patrzę i działa bez problemu.
 
Do góry