Ferguson FK 6900 CR i TNK ??

LukIT

New member
Planuje zakup jakiegoś dekodera do TNK (Telewizji na Kartę), na Allegro znalazłem coś takiego? Czy to dobry wybór czy będzie mi to działało?

Ferguson 6900 CR??

Co powiecie o tej funkcji PVR Ready? Używał może ktoś już tego?

Proszę o jakieś porady może inne propozycje dekoderów bo jestem zielony w tym temacie
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Osobiście uważam że to niezły wybór,tuner napewno będzie działał w telewizji na kartę,jest niedrogi , jak na tą cenę całkiem dobrze wyposażony w zewnętrzne gniazda,a te PVR Ready to po prostu możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk lub pamieć Usb po podłączeniu tych urządzeń do tunera do gniazda usb.Polecam!
 
J

Judash

Guest
LukIT napisał:
Planuje zakup jakiegoś dekodera do TNK (Telewizji na Kartę), na Allegro znalazłem coś takiego? Czy to dobry wybór czy będzie mi to działało?

Ferguson 6900 CR??

Co powiecie o tej funkcji PVR Ready? Używał może ktoś już tego?

Proszę o jakieś porady może inne propozycje dekoderów bo jestem zielony w tym temacie

A ja ci polecam forum http://laki.dvhk.pl/ Jest tam watek poswiecony temu modelowi tunera. Uzytkownicy dziela sie informacjami itd.
 

wlserwis

New member
Mam już kilka dni to cudo. Pierwsze wrażenia były pozytywne, choć... menu obleśne moim zadniem (ten niebieski kolorek - bezguście!) czasem też mało czytelne (np niebieskawe czcionki na niebieskim tle - idiotyzm!), czasem i mało intuicyjne, poza tym czasem również nieco za szerokie, co sprawia, że na telewizorach obcinających obraz (zwłaszcza po bokach) nie wszystko się mieści w 100% na ekranie. No, ale powiedzmy, że to są mało istotne detale. Gorsze jest np. to powolne przełącznie kanałow -> czarny ekran przez ca. 2 sek. plus lekka czkawaka po sekundzie, dwóch kiedy już się obraz pojawi i trwająca następną sekundę - razem mamy czasem dobre 4-5 sekund!
Natomiast obraz CVBS jest całkiem dobrej jakości, przynajmniej na analogowych telewizorach. Dziwi mnie, że ludzie w opiniach wypisują, że jest fatalny. Oczywiście dla analogowców (i nie tylko) przydałoby się RGB w Scarcie, ale cóż... nie ma co wymagac za wiele za te pieniążki.

Ma symboliczny wręcz pobór prądu - bez konwertera: 5W (!), z konwerterem (podwójny monoblock): 9W, werszcie w czuwaniu 4W.[/b]

Aha, pilot ŚWIETNY jeśli chodzi o zasięg! Dość ergonomiczny. I te fosforyzujące w ciemności guziczki, ale bajer! ;) :D

A Wyświetlacz nieco za mocno daje po oczach.


To tyle pierwszych refleksji :)



Usiłuję zaprogramować (pod USB/PVR) prostą rzecz: Nagraj program o 20:00 trwający 2h a potem [z innego kanału] od 22:00 trwający 1h. TO JEST [CHYBA] NIE DO WYKONANIA DLA TEGO TUNERA!:) Wypisuje mi, że odstęp czasowy za mały... Cóż, skracam pierwsze nagranie do 1:59... Dalej nie chce przyjąć! Dopiero skrócenie do 1:30 pomaga. Potrzebuje aż 30 minut między kolejnymi pozycjami timera??? SIOK! :D
(Okazało się, że umie nagrywać z przerwą dwuminutową tylko kawałki ponież godziny...)

Instrukcja mówi:
Odbiornik posiada tzw. SEMI-TWIN TUNER, funkcja ta umożliwia podczas nagrywania programu,
oglądanie innego kanału nadawanego z tego samego transpondera
.

To lipa. Kiedy coś nagrywany, wszelkie możliwości zmiany kanału (czy to w obrębie tego samego transpondera, czy na inny) są zablokowane. O zmienianiu kanałów podczas nagrywania można więc zapomnieć.

I jeszcze ten migający napis "REC" na wyświetlaczu przez cały czas nagrywania.. obłędu można dostać.

Jest jeszcze jeden problem: czasem, kiedy chce się odtworzyć z USB drugi film po odtwarzaniu i zatrzymaniu pierwszego, próbuje coś odczytać i... ciemność. Pomaga wyjście z opcji Moje nagrania, ponowne wejście i ustawienie się od razu na odtwarzanie tego filmu, który chcemy. (Tu znów - problem dotyczy długich filmów - powyżej 1h.)

Na kanałach kodowanych, nim się nagrywanie rozkręci, dobre 10 sekund coś czka i jest czarny ekran... ale potem już działa :) Nagranie na szczęście jest bez tych "efektów".

PVR JEST WIĘC CHYBA JESZCZE DO POPRAWKI.


Jeszcze ten teletekst... Następny koszmarek, nie dość, ze tylko na 2/3 szerokości ekranu [nie wiadomo dlaczego!!!], to jeszcze powolny jak w 30letnim telewizorze!

PS. Soft najnowsiejszy - 109.

PPS. Żeby szybko aktywować np. TNK, trzeba włożyć kartę, ustawić odpowiedni kanał [tu: najlepiej TVN] po czym wyłączyć i włączyć tunerek wyłącznikiem sieciowym z tyłu! Jesli się tego nie zrobi, można czekać na aktywację w nieskończoność ;) (Z tym bywa różne, u niektórych osób aktywuje się bez wyłącznia.)

Zalety:

Dobrej jakości obraz
Możliwość nagrywana na nośniku USB
Dobry pilot
Bardzo mały pobór prądu!
Szybki start!
Modulator HF


Wady:

Długie kanałów
Brak sygnału RGB na złączu SCART
Problemy z PVR
Kiepski teletekst
Za jasny wyświetlacz (migający podczas zapisu)
Problemy z późniącym się na czuwaniu zegarem
Fabryczna lista knałów nie zawiera wszystkich transponderów TNK (trzeba jeden dodać i przeszukać ręcznie!)
Brzydkie, mało czytelne menu (ocena subiektywna)


Ale dla mało wymagających użytkowników nie jest to wcale złe rozwiąznie! Mogę polecić!
 
Ostatnia edycja:
Do góry