Modyfikacja układu programów

maramulus

New member
Witam
Chciałbym sie dowiedzieć czy na dekoderach w C+ / n / CP można poustawiać sobie programy w taki sposób jak będę chciał czy ich kolejność jest zdefiniowana z góry (np. zgodnie z czestotliwościami) i nie ma możliwości zmiany.
Najbardziej interesuje mnie telewizja n.

Drugie pytanko - czy dekodery nki hałasują? Czy któryś cichszy?
Trzecie pytanko - czy jakość obrazu w nce (podobno nie najlepsza) jest zależna od wyboru dekodera? tzn. czy HDTV n recorder dekoduje obraz lepiej niż zwykły czy oba generują obraz na podobnym poziomie czyli że wina leży w sygnale a nie w dekoderze?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
 

rembick

Member
Witam... Jeśli chodzi o n to nie ma możliwości definiowania kanałów samemu. W CP (przynajmniej jeśli chodzi o dekoder samsunga) możesz co najwyżej ustawić własną listę ulubionych i jak ją wybierzesz to masz własny układ kanałów. Standardowej, podstawowej listy nie można edytować.

Co do jakości to ja powiem szczerze na n nie mogę narzekać. Jest na prawdę nieźle. Irytuje mnie tylko taki TVN HD gdzie na prawdę nie wiele programów jest nadawane w HD (głównie TVN'owskie autorskie produkcje choć też nie wszystkie)

Różnicy w jakości pomiędzy nboxem a n recorderem nie ma. Generalnie jest to ten sam sprzęt tylko recorder ma dodatkowe bebechy do nagrywania.

Mój nbox recorder nie hałasuje... praktycznie go nie słychać. Dziwiłem się, że niektórzy narzekali na hałas recordera ale doczytałem tu na forum, że była to raczej domena starszych wersji dekodera. Ja swój zakupiłem jakieś 2 miesiące temu i mój egzemplarz jest na prawdę cichy.

Pozdrawiam

P.S.: Setny mój post! :)
 

_MarSs_

New member
To ja może jeszcze doprecyzuję pewne stwierdzenia:

1. Lista programów:
  • w CP z dekoderem HD masz możliwość definiowania swoich indywidualnych list programów (kilka, nie pamietam ile ale ponad 4) i dotyczy to zarówno liczby jak i kolejności programów;
  • w N możesz tylko wyfiltrować część programów w formie listy (dostępne maksymalnie 4) natomiast kolejność programów pozostaje zawsze taka sama.
2. Zawartość programowa:
  • w CP poza tymi kanałami które masz zdefiniowane przez operatora możesz dostroić się do każdego innego programu, wybrać fonię, pod warunkiem, że nie przeszkodzi kodowanie;
  • w N masz zdefiniowaną na sztywno listę kanałó (również FTA) i nic samemu nie wyszukasz i nie dodasz.
3. Hałas:
  • dekoder CP nie wydawał z siebie kompletnie żadnych dźwięków;
  • mój NBox Recorder hałasuje niemiłosiernie ze zmiennym poziomem uciążliwości (większość czasu "buczy", ale czasem zagwizda lub zaskrzeczy jak blachy wpadną w rezonans); sąsiada bez nagrywania tylko szumi cicho.
4. Jakość programów:
  • generalnie CP programy własne ma doskonałe, grupy ITI takie jak w N, programy innych nadawców (HBO, Eurosport) takie same jak w N, natomiast N ma zdecydowanie lepszą jakość programów TVP1, TVP3 i TVP Info.
5. Nie pytałeś ale jeszcze 2 kwestie dużych różnic:
  • RADIO - w CP odbierzesz wszystkie radia z satelity jakie tam tylko znajdziesz, natomiast w N aby odbierać radio musisz mieć podłączony Internet a nawet jak podłączysz to i tak 99% stacji bdziesz odbierał Internetu, a wiadomo że ich jakość pozostawia wieeeeele do życzenia - jednym słowem jeśli słuchasz radia to nie kupuj N.
  • TIMERY - w CP masz kilka (chyba 8) timerów, dzięki którym możesz poustawiac sobie, żeby dekoder automatycznie przełaczał się na Twój ulubiony program (możliwość automatycznego powtarzania dziennie, tygodniowo, etc...), natomiast w N bez nagrywania nie ma kompletnie żadnych TIMERÓW i poza Twoją pamięcią nic nie przypomni Ci, że na sąsiednim kanale włąśnie rozpoczął się Twój ulubiony serial, a Ty gapisz się na coś innego; dekoder z nagrywarką niewiele pomaga, bo nagrania definiuje się przez EPG, a to ma ograniczenie tygodniowe, nawet jeśli użyjesz ręcznego ustawienia nagrania, to i tak ustawisz maksymalnie 10 powtórek;
  • no i na koniec formatowanie obrazu w CP możesz dostosować obraz na 5 sposobów, w N na 3 więc na kanałach grupy Discovery, albo masz pasy, albo obetnie Ci trochę na górze i dole.
To chyba tyle - musisz sam wybrać co dla Ciebie lepsze. Ja osobiście zrezygnowałem z CP na rzecz N i jakoś coraz częściej tego żałuję, bo te programy, które lubię oglądać są również w CP, ponadto jest tam sporo programów niedostępnych z N, są wszystkie radia satelitarne, no i wówczas było taniej (teraz nie wiem dokładnie jak jest w CP, ale w N do zdzierstwo niemiłosierne za pakiety po kilka kanałów).
Bierz kartkę, rób 2 kolumny i porównuj co zyskujesz, a co tracisz.
 

maramulus

New member
Podziękowanie

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Dzisiaj zamawiam nkę przez internet bo okazuje się, że aby skorzystać z promocji przy umowie na 12 miesięcy a nie standardowo na 24 trzeba zamówic przez internet albo przez infolinię. Szkoda bo chciałem mieć sprzęt od ręki a tak będę musiał czekać tydzień.
 
Do góry