Problem z HDCP w Samsungu 32A756 na dekoderze Tv HD Vektra

_PieTraS_

New member
Witam, to moje pierwsze logowanie na forum i chce przybliżyć problem z jakim się spotkałem w nowo z zakupionym Samungu 32A756; podłączyłem go do dekodera HD TV Vektra za pomocą kabelka HDMI Sound&Image 1.3. Na ekranie TV podczas przechdzenia miedzy TV analogiem a dekoderem HD pojawia sie - "problem z HDCP, Tv nie posiada ochrony przed kopiowaniem (HDCP). Prosze odłaczyc kabel HDMI i podłaczyc kabel YPbPr albo nacisnac i przytrzymac HD/SD aby przejsc w tryb DVI." Problem ten pojawia sie za kazdym razem włanczania dekodera próbowałem zmieniac rozdzielcosci nic to nie dało czy moze to byc wina kabla HDMI , a moze oprogramowania lub instalacy dekodera; rozmawiałem z paroma osobami i powiedziały mi, ze w samungach taki problem nie wystepował tak upewnil mnie tez sprzedawca.

Z góry dziękuje za poświęcony czas:lol:
 

janusz

New member
Bez reklam
Miałem taki problem, ale wynikał tylko z braku doświadczenia i cierpliwości.
Podłąćz HDMI, w LCD ustaw na HDMI i poczekaj, po kilku sekundach napis znika i pojawia się obraz. Ja podłączyłem or razu HDMI i EURO, w LCD przestawiałe na różne sposoby, ale zabrakło cierpliwości żeby zaczekać kilka sekund.
 

_PieTraS_

New member
Mam podłaczony TV od razu na HDMI i za każdym razeg gdy wanczam dekoder pojawia sie ta informacja a potem znika i wszystko dziala jak najlepiej. Powtarza sie to za kazdym razem, podłaczylem tv pod hdmi2 tak było w instrukcji przestawiłem w LCD na HDMI2 i obraz jest:) ale dalej zapala sie HDCP. POZDRo
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli tak to nic nie zrobisz, z chwilą włączenie dekodera trwa komunikacja między dekoderem Vectry a LCD, przez ten czas zawsze będzie informacja o HDCP. Dekoder Vectry (podobnie jak np. N-ki) tak ma, nie jest to usterką, to po prostu wina zabezpieczenia przed kopiowaniem (są jeszcze inne problemy przez to HDCP).
 

_PieTraS_

New member
Programy odbierają prawidłowo tylko przy podlanczaniu dekodera z tv na hd dekoder na poczatku program skacze i sie długo ładuje i to HDCP na pocztku, wydaje mi sie ze moze to byc wina kabla. :confused:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Spróbować warto, pożycz od kogoś inny kabel. Jeżeli pomoże to daj znać. Wydaje mi się jednak że dekoder HD tak działa u każdego, jak masz możliwość to zajdź do biura Vectry i sprawdź jak u nich działa, ale pewnie tak samo. Najgorsze w takich dekoderach będzie jednoczesna współpraca przez HDMI z TV i zewnętrzną nagrywarką, koszmar.
 
Do góry