trzaski dolby digital

lock

New member
Ponowię pytanie, bo nie mogę sobie poradzić i nikt nie ma recepty

TV – Panasonic 32 LX600, kino domowe Panasonic SC HT855 połączony z recorderem telewizji nowej generacji „n” optykiem. Kilka razy dziennie - tylko na programach puszczanych w DD we wszystkich głośnikach włączają się tylko trzaski. Na programach bez DD problem nie występuje. Pomaga tylko wyłączenie kina lub recordera. Po ponownym włączeniu jest OK na jakiś czas. Problem występuje także przy przyspieszaniu nagranych programów ze ściężką DD - bardzo często.
Oczywiście mogę ustawić Dolby Digital w ustawieniach recordera na NIE, ale to już nie to samo.
Wymieniłem recorder, kabel optyczny, zmieniałem połączenia przesyłu dzwięku z HDMI na DVI oraz chincze i dalej to samo. Poprzez Component jest to samo. Kino domowe sprawdzane w serwisie - jest OK.Monter regulował antenę: siła i jakość ok.80%. Na forum nki piszą o zanikach dżwięku, a ja mam trzaski. Co jest przyczyną???

Zrobiłem ciekawe połączenie: Puściłem nagrywany film z dysku, odłączyłem TV Panasonic całkowicie od nrecordera. Dzwięk szedł tylko poprzez optyka na kino. DD włączone. Przesuwałem film, zatrzymywałem, cofałem (bez obrazu) pilotem na nrecu z uporem maniaka przez bardzo długi czas, dodatkowo włączałem programy ze ścieżką DD i problem nie występuje, żadnych zwiech dźwięku, trzasków, po prostu cudo. Podłączenie tylko HDMI (np w trybie DVI) lub wpięcie Componenta pomiędzy TV a nrec powoduje powrót sporadycznych trzasków. Przecież po tych połączeniach powinien iść tylko obraz, to dlaczego są problemy z dźwiękiem. Może sprzęty się nie dogadują??? POMOCY
 
Do góry